Monday, February 26, 2024
Home / Inne  / Sprawdź, jaka ochrona jest dla Ciebie najlepsza!

Sprawdź, jaka ochrona jest dla Ciebie najlepsza!

Aby czuć się lekko i świeżo, warto wiedzieć jak wybrać odpowiednią formę dezodorantu, dostosowaną do swojego stylu życia.

Najdłuższy dzień w roku, który wypada 21 czerwca, to nie lada okazja do aktywnego wypoczynku na łonie natury w gronie bliskich przyjaciółek. Aby czuć się lekko i świeżo, warto wiedzieć jak wybrać odpowiednią formę dezodorantu, dostosowaną do swojego stylu życia. Z pomocą przychodzi marka CD, która przygotowała kilka porad na ten temat.

Wycieczka rowerowa, rolki, piknik z przyjaciółkami… Warto wykorzystać to, że dzień staje się coraz dłuższy i wybrać aktywny odpoczynek. Jeśli zależy nam bezpiecznych kosmetykach, które zapewnią nam długotrwałą ochronę, możemy sięgnąć po te o przejrzystym składzie, a wybór jest nieograniczony – możemy wybrać ulubiony zapach, ale również formę aplikacji. Ekspert marki CD, dr Sven Munke mówi: Należy pamiętać, że dezodorant i antyperspirant to dwie zupełnie inne opcje ochrony przed nieprzyjemnym zapachem. Dezodorant działa na powierzchni skóry, a jego podstawową funkcją jest zwalczanie bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach oraz maskowanie go. Natomiast antyperspirant zapobiega wydostawaniu się potu oraz zapachu na powierzchnię skóry, poprzez zatykanie gruczołów potowych. Dzieje się tak ze względu na zawartość soli aluminium, które w środowiskach naukowych budzą różne dyskusje.

Podczas poszukiwania odpowiedniej ochrony trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę formę aplikacji. Na półkach sklepowych możemy znaleźć następujące warianty dezodorantów:

CD_roll_on_lilia_wodnaDeo atomizer – wygodna forma aplikacji, nie pozostawia białych śladów na ubraniach
Spray – szybko się wchłania i jest łatwy w użyciu
Roll on – wchłania się dłużej niż pozostałe formy, wygodnie się rozprowadza
Szytft – szybko wysycha, ma zazwyczaj gęstą konsystencję

Według badania przeprowadzonego na zlecenie marki CD W świecie pielęgnacji, czyli wiedza kosmetyczna Polek, prawie połowa z nas najczęściej wybiera dezodorant w formie roll on (46,1% badanych), po aerozol sięga 25,4%, a po deo atomizer jedynie 4,1%1. Oprócz wyboru formy aplikacji, powinnyśmy również zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

– Podczas podróży i letnich aktywności na świeżym powietrzu warto mieć przy sobie dezodorant, który sprawi, że w łatwy i szybki sposób poczujemy się lekko i świeżo;

– Wrażliwa skóra potrzebuje delikatnej ochrony, dlatego warto zwracać uwagę na przejrzystość składów i zawartość kontrowersyjnych składników;

– Zapach dezodorantu powinien być delikatny, aby nie maskował woni naszych ulubionych perfum;

– Poziom pH dezodorantu powinien być neutralny dla skóry, ponieważ dzięki temu wspiera jej naturalną florę bakteryjną;

– Warto również sprawdzić czy dezodorant nie pozostawia białych śladów na ubraniach, dzięki czemu dłużej zachowają swoje kolory;

-Zimą, kiedy klimat jest zdecydowanie bardziej suchy, skóra potrzebuje formuł, które zapewnią jej odpowiednie nawilżenie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ