Saturday, June 15, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Spotkanie towarzyskie z dzieckiem?

Spotkanie towarzyskie z dzieckiem?

Zastanawiasz się czym zająć dziecko podczas spotkania ze znajomymi? Podpowiemy ci, jak to możesz zrobić.

W przeciwieństwie do twoich koleżanek, z różnych względów nie masz jeszcze dzieci. Jednak najzupełniej słusznie uważasz, że nie jest to powód, aby rezygnować z towarzystwa przyjaciółek i dobrej zabawy. Niekiedy jednak zdarzy się, że nie będą mogły iść z tobą do klubu na tańce, bo nie będą miały z kim zostawić dzieci. I chociaż nie czujesz się częścią „mamusiowego” świata, chciałabyś wciąż należeć do ich paczki. To wbrew pozorom bardzo łatwe. Podpowiemy ci, jak to możesz zrobić.

Wakacje z dzieckiem

Możemy urządzić domowe przyjęcie, na którym maluchy również będą mile widzianymi gośćmi. Wystarczy jedynie wszystko odpowiednio zaplanować. / fot. fotolia

Domowa impreza z dziećmi

Dobrze jest, jeśli od czasu do czasu mamy mają czas tylko dla siebie. Zostawiają pociechy pod opieką taty czy dziadków, idą z nami do dyskoteki i szalejemy do białego rana w babskim gronie. Nie izolujmy ich jednak, jeśli niemożliwe jest spotkanie bez towarzystwa dzieci. Przecież możemy urządzić domowe przyjęcie, na którym maluchy również będą mile widzianymi gośćmi. Wystarczy jedynie wszystko odpowiednio zaplanować.

Wykorzystaj ciekawość dziecka

Mały człowiek to niezwykle ciekawska istota. Jest to cecha, którą możemy wykorzystać, aby zająć smyka na tyle, by pozwolił mamie spokojnie poplotkować. Mniejszym dzieciom wystarczy zorganizować bezpieczną przestrzeń (na przykład kojec), w której maluch nie będzie mógł zrobić sobie krzywdy. Pamiętajmy, aby znajdowało się ono w tym samym pokoju, w którym przebywają dorośli. Następnie postarajmy się o ciekawe zabawki, najlepiej takie, które będą stanowiły dla malucha nowość. Dobrym przykładem są klocki Lego Duplo, które dostaniemy np. w sklepie Merlin. Budowanie wież i domków może zająć dzieciom bardzo dużo czasu. Ich mamy będą nam wdzięczne za te chwile wytchnienia.

Dobro dziecka na pierwszym miejscu

Jeśli zdecydujemy się zorganizować spotkanie, na którym będą obecne także dzieci (jedno lub kilkoro) musimy uwzględnić, że jednak trzeba będzie się nim zajmować. Być może będziemy miały szczęście i maluch będzie bawił się sam przez jakiś czas, ale prędzej czy później zawoła mamę i zainteresuje się „dorosłą” częścią przyjęcia. Nie zapominajmy również, że dziecko ma swój określony rytm dnia i nawet jeśli przyjaciółka zdecyduje się posiedzieć w odwiedzinach nieco dłużej, jej pociecha może zacząć marudzić w porze, w której zwykle zasypia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ