Friday, June 14, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Każdy ma swój Everest!

Każdy ma swój Everest!

Hotel Poziom 511 zaprasza na spotkanie z himalaistą Krzysztofem Wielickim.

27 września, w ramach drugiego spotkania Klubu Podróżnika, Poziom 511 będzie gościł Krzysztofa Wielickiego - wspinacza, taternika, alpinistę i himalaistę, który jako piąty na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. / fot. materiał prasowy

Jak to jest być pierwszym człowiekiem na świecie, który zdobył Mount Everest zimą? Stanąć na szczycie Lhotse samotnie w noc sylwestrową w gorsecie, po uszkodzeniu kręgosłupa? „Wbiec” solo na Broad Peak w ciągu jednego dnia? O uzależnieniu od gór, wytyczaniu nowych dróg i pokonywaniu niemożliwego, opowie Krzysztof Wielicki w Poziom 511 Design Hotel & Spa. Prowadzącą spotkanie będzie Alina Markiewicz.

27 września, w ramach drugiego spotkania Klubu Podróżnika, Poziom 511 będzie gościł Krzysztofa Wielickiego - wspinacza, taternika, alpinistę i himalaistę, który jako piąty na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. / fot. materiał prasowy

27 września, w ramach drugiego spotkania Klubu Podróżnika, Poziom 511 będzie gościł Krzysztofa Wielickiego – wspinacza, taternika, alpinistę i himalaistę, który jako piąty na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. / fot. materiał prasowy

Wielicki opowie o przygotowaniach do swoich wypraw, o zmaganiach z siłami przyrody oraz swoimi słabościami, a także pokaże najciekawsze zdjęcia z kolejnych „ataków” na szczyty ośmiotysięczników.

Wielki samotnik przecierał nowe szlaki podczas samodzielnej wspinaczki na Shisha Pangme oraz Dhaulagiri. W pojedynkę zdobył też szczyt Gasherburm II, a świadkami jego samotnego wejścia na Nanga Parbat byli jedynie pakistańscy pasterze, obserwujący wyczyn z oddalonych łąk. Po czterech próbach, udało mu się zdobyć szczyt K2 w 1996 r. filarem północnym, z dwoma włoskimi alpinistami.

Jako pierwszy wszedł zimą na Lhotse, Kangczendzongę oraz Mount Everest.  / fot. materiał prasowy

Jako pierwszy wszedł zimą na Lhotse, Kangczendzongę oraz Mount Everest. / fot. materiał prasowy

Został uhonorowany światową nagrodą Explorer (motto: Explorare Ausis – Tym Którzy Mają Odwagę Odkrywać) oraz jako pierwszy Polak został nagrodzony prestiżowym odznaczeniem Lowell Thomas Award, przyznawanym przez ponad 100-letnie stowarzyszenie The Explorers Club. Wielicki jest również współzałożycielem Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego.

***

„Klub Podróżnika Poziom 511” to cykl spotkań z ludźmi, którzy poznają świat bez biur podróży. Podczas wyjątkowych wieczorów gośćmi będą znani podróżnicy, himalaiści i dziennikarze. Reporter wojenny, innym razem zdobywca Mount Everestu – zapraszani goście opowiedzą o swoich niezwykłych doświadczeniach, o drodze do celu, działaniu pod presją i radzeniu sobie ze stresem w ekstremalnych warunkach.

27 września, godz. 19:00

Każdy ma swój Everest – spotkanie z Krzysztofem Wielickim

„Klub podróżnika Poziom 511” – prowadzenie: Alina Markiewicz

Wstęp wolny.

Poziom 511 Design Hotel & Spa, ul. Bonerów 33,  Podzamcze

Więcej informacji na www.poziom511.com

(źródło: materiał prasowy)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ