Sunday, July 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Sposoby na relaks zimą

Sposoby na relaks zimą

Do tego celu prowadzi wiele dróg

Relaks w górach

Joga na śniegu w takiej scenerii to świetny sposób na relaks / fot. Adobe Stock

Długie wieczory, krótkie, ponure dni, chłód bardzo niekorzystnie wpływają na nasz nastrój. Nadmiar obowiązków, codzienne problemy sprawiają, że zimą często dopada nas chandra, a nawet depresja. W okresie jesienno-zimowym warto trochę zwolnić i znaleźć czas na relaks

 

Relaks jest bardzo ważny i potrzebny zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Długotrwały stres może doprowadzić nawet do poważnych chorób.

Wysiłek fizyczny to jest to

Skutecznym sposobem na odstresowanie jest aktywność fizyczna. Porządny wysiłek fizyczny pozwala uwolnić się od nadmiaru negatywnych emocji i wewnętrznych napięć. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj ruchu wykonujemy. Podczas wysiłku fizycznego w organizmie wzrasta poziom endorfin, dzięki którym czujemy się szczęśliwi.

Joga sposobem na relaks

Skutki stresu doskonale niweluje joga. Wystarczy tylko odrobina chęci, mata do jogi kupiona w marbo-sport.pl, wygodny ubiór i można oddać się tej przyjemności bez wychodzenia z domu. Na rynku dostępne są różnorodne poradniki z instrukcjami, jak prawidłowo uprawiać jogę. Podczas jogi należy skupić się na oddechu. Powietrze wdychane głęboko do płuc dostarcza tlen do każdej komórki i pozwala odzyskać siły witalne.

Długa kąpiel zawsze się sprawdza

Sprawdzonym sposobem na relaks jest długa kąpiel w wannie z dużą ilością piany i olejków eterycznych. Gorąca kąpiel rozluźnia mięśnie, pomaga pozbyć się napięcia psychicznego, niweluje bóle głowy, stawów, regeneruje skórę. Aromaterapia działa też kojąco na umysł. Można zapalić świece zapachowe i włączyć muzykę relaksującą.

Jeżeli mamy wystarczająco dużo czasu, możemy stworzyć sobie domowe SPA i zadbać o swoją urodę. Gdy skoncentrujemy się na własnych potrzebach, poczujemy się lepiej.

Dobra książka ‒ Twój przyjaciel

Sposobem na oderwanie się od szarej rzeczywistości jest ciekawa, wciągająca książka. Zanurzając się w innym świecie przestajemy myśleć o własnych problemach. Czytanie wpływa korzystnie na nasz rozwój, czytając poszerzamy swą wiedzę i horyzonty. Podczas czytania warto okryć się ciepłym kocem, zaparzyć filiżankę ulubionej herbaty, kawy lub gorącej czekolady.

Błogie lenistwo też odpręża

Gdy w domu piętrzy się lista obowiązków i rzeczy do załatwienia, jesteśmy jeszcze bardziej zestresowani. Warto, choć na chwilę zapomnieć o tym wszystkim i zregenerować się nie myśląc o obowiązkach. Skutecznym sposobem na relaks jest spacer. Świeże powietrze poprawia samopoczucie, odpręża i dodaje energii.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ