Tuesday, March 5, 2024
Home / Inne  / Sposób na piękne włosy

Sposób na piękne włosy

Włosy, żeby były piękne muszą być zdrowe - brzmi jak truizm, ale rzeczywiście o włosy, tak jak o całe ciało, musimy dbać codziennie. Poddawać je codziennej pielęgnacji, a także mniej lub bardziej wyszukanym zabiegom, żeby

Włosy, żeby były piękne muszą być zdrowe – brzmi jak truizm, ale rzeczywiście o włosy, tak jak o całe ciało, musimy dbać codziennie. Poddawać je codziennej pielęgnacji, a także mniej lub bardziej wyszukanym zabiegom, żeby wyglądać i czuć się dobrze.

Pilomax - sposób na piękne włosy

Zdjęcie 1 z 9

fot. materiał prasowy

 

Włosy i skóra głowy, ze względu na wiek i poddawanie różnym działaniom upiększającym, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, czyli stosowania właściwych produktów kosmetycznych.

Włosy, nawet wówczas, gdy nie są poddawane inwazyjnym zabiegom fryzjerskim, ulegają niszczeniu. Codziennie narażone są na mikrouszkodzenia: podczas czesania, szczotkowania, związywania gumkami i spinkami, nawet przez ocieranie o ubranie, a najbardziej podczas suszenia, kręcenia lub prostowania. Najlepiej, gdy mikrouszkodzenia są na bieżąco naprawiane, nie grożą wówczas włosom większe ubytki prowadzące do ich łamania lub wypadania.

Do naprawy mikrouszkodzeń przeznaczone są produkty serii WAX. Zawierają składniki wbudowujące się w uszkodzone miejsca łodygi włosa, dzięki czemu zostaje ona naprawiona i chroniona przed dalszymi uszkodzeniami. Systematyczna regeneracja 1-2 razy w tygodniu oraz codzienna pielęgnacja dermokosmetykami serii WAX powoduje, iż włosy pozostają gładkie i lśniące. Produkty serii WAX ze względu na swój skład, w którym nie ma parabenów, SLS i MIT wskazane są również do wrażliwej skóry głowy.

Wg statystyk ponad połowa kobiet farbuje włosy, jest to najczęściej stosowany zabieg w salonach fryzjerskich. Farba trwale koloryzująca nadając włosom kolor, powoduje uszkodzenie chemiczne, którego rezultatem, może być uszkodzenie osłonki, a nawet kory włosa. Uszkodzony włos jest matowy i szorstki, przy uszkodzeniu kory – ulega złamaniu. Farbowane włosy, by zachować dobrą kondycję, wymagają szczególnie troskliwej opieki. Dlatego wybór kosmetyków nie może być przypadkowy, należy wybrać dermokosmetyki dedykowane włosom farbowanym i wrażliwej skórze głowy np. Serię do Włosów Farbowanych Laboratorium Pilomax, która zapewni codzienną pielęgnację i kurację regenerującą włosom farbowanym i wrażliwej skórze głowy.

[Not a valid template]

Wszystkie włosy mniej lub bardziej zadbane, poddawane mniej lub bardziej wymyślnym zabiegom upiększającym, ulegają procesowi starzenia. U kobiet, wraz z wiekiem, z powodu spadku estrogenów dochodzi do zmniejszenia aktywności komórek odpowiedzialnych za powstawanie dwóch ważnych rodzajów keratyny, która jest budulcem włosa. Jednak proces starzenia można spowolnić, dowiedziono, że dostarczając cebulkom włosowym odpowiednich składników, można pobudzić je do ponownej produkcji keratyny. Substancją najbardziej stymulującą komórki jest ubiquinon (czyli koenzym Q10, często wykorzystywany w kosmetykach do pielęgnacji skóry). Ubiquinon znajduje się w SERUM DO DOJRZAŁEJ SKÓRY I WŁOSÓW Laboratorium Pilomax.

Mężczyźni, nawet młodzi, narażeni są często na nadmierne wypadanie włosów zwane popularnie – łysieniem. Występuje ono najczęściej u mężczyzn po 50 roku życia i dotyczy ok. 60% populacji. Łysienie typu męskiego (androgennego) jest naturalnym procesem fizjologicznym wynikającym z obecności męskich hormonów płciowych, może zacząć się ok. 16-20 roku życia, występuje rodzinnie, ponieważ jest uwarunkowany genetycznie. Pochodna testosteronu – DHT powstająca w mieszkach włosowych, gruczołach łojowych i apokrynowych, powoduje, że mieszki włosowe zamiast mocnych i długich włosów produkują najpierw włoski krótkie i cieńsze, a następnie tylko meszek. Substancją działająca minimalizująco na łysienie androgenowe jest zinc PCA (glukonian cynku), który neutralizuje działanie androgenów i testosteronu. Zinc PCA znajduje się w SERUM PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW U MĘŻCZYZN Laboratorium Pilomax.

Dbajmy o włosy przy pomocy dobrych kosmetyków: pilomax.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Marzena 10 stycznia, 2017

    Bardzo lubię ten zestaw 3 stopniowy od Pilomaxu. Pięknie nawilża i wygładza włosy. Dodam jeszcze, że ta odżywką w sprayu ładnie zabezpiecza włosy przed chłodem oraz suszarką. Super zestaw.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ