Thursday, May 23, 2024
Home / Seks  / Sposób na libido

Sposób na libido

Nie taki diabeł straszny

para w trakcie łóżkowych igraszek

Czasowo obniżone libido to nie problem / fot. Fotolia

Seks marzeń: jaki powinien być? Długi, namiętny, pełen pasji. Zakończony finałem dla obu stron. Chcemy, by wszystko było perfekcyjne i dopracowane wraz z najmniejszymi szczegółami. Ciało czasem na przekór mówi: „Nie”…

 

Żyjemy w czasach, kiedy o seksie mówi się głośno, a media i środowisko zachęcają do bezprecedensowego dzielenia się swoimi fantazjami, oczekiwaniami i wymaganiami. To z jednej strony dobrze: stajemy się bardziej otwarci, nie wstydzimy się i odczuwamy więcej satysfakcji. Z drugiej jednak generuje stres: „Czy sprostam wymaganiom partnera/partnerki”? Co gorsza, szybkie tempo życia, praca i masa obowiązków nie sprzyja codziennemu dopracowywaniu łóżkowych planów. W chwilach, gdy głowa jest pozbawiona zmartwień nietrudno o ochotę na igraszki, ale tych chwil nie ma wcale tak wiele w naszym życiu, prawda?

 

Jak utrzymać życie seksualne na wysokim poziomie dłużej niż tylko od święta lub w początkowych stadiach związku? Na obniżone libido skarżą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

 

Problemy z erekcją

 

Mężczyźni bardzo często nawet pojedyncze kłopoty z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu traktują jak ogromną klęskę. Zaburzenia wzwodu to niemożność uzyskania pełnej erekcji bądź utrzymania jej tak długo, aby mógł odbyć się stosunek. Jeśli taka sytuacja jest jednorazowa – nie ma powodów do obaw. Problem pojawia się wtedy, kiedy mężczyzna „nie może” ¾ razy i trwa to długi czas. Znacząco wpływając na męskie poczucie wartości, pojawia się także uczucie wstydu, złość. Ci mniej świadomi uciekają się zwykle do dwóch rozwiązań problemu: częstych zmian partnerek, albo położeniu kresu jakimkolwiek seksualnym podbojom, przy jednoczesnym uznaniu siebie za niewystarczająco dobrego, by zadowolić kobietę. O ile długotrwałe i nawracające kłopoty z erekcją należy skonsultować z lekarzem, o tyle chwilowy spadek seksualnej energii można z powodzeniem leczyć samodzielnie. Najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy jest po prostu stres. Przed nową partnerką, przed niepowodzeniem, czy ten związany z nadmiarem codziennych obowiązków. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które w naturalny sposób wzmocnią popęd seksualny, wydłużą i wzmocnią seksualne doznania. Jedno jest pewne: nie należy wstydzić się problemu. Warto szukać rozwiązania i rozmawiać. To nie koniec świata!

środek na potencje

Więcej suplementów diety na poprawę potencji/libida znajdziecie na Sekrecik.pl / fot. Sekrecik.pl

 

Zaniżone libido u kobiet

kapsułki na mocny orgazm

Więcej suplementów diety na poprawę potencji/libida znajdziecie na Sekrecik.pl / fot. Sekrecik.pl

 

U kobiet sprawa wygląda nieco inaczej. Ich poziom libido jest wartością bardzo zmienną i zależną od wielu czynników. Na skutek przewlekłych chorób, zespołów depresyjnych czy zaburzeń hormonalnych, popęd seksualny może być okresowo albo na stałe osłabiony. Bardzo często zdarza się jednak, że sytuacja nie ma chorobowego podłoża, a problem tkwi w psychice: przemęczeniu (podobnie jak w przypadku panów) czy chwilowym spadku nastroju. Wówczas warto wesprzeć organizm suplementami diety. Nie bez znaczenia pozostają także emocje: pewność i zaufanie do partnera grają tutaj kluczową rolę. W długodystansowym związku warto bez strachu poruszać takie kwestie, by seks kojarzył się z przyjemnością, a nie stanowił owianego tabu niedopowiedzenia.

 

Niezależnie od tego, czy na seks macie ochotę każdego dnia, czy każdy jest wyjątkowy i niesamowity, nie warto zatracać się w osiąganiu nierealnych marzeń wyczytanych na stronach lajfstajlowych pism. Seks to nie wyścigi! Można chwilowy spadek formy podrasować bezpiecznymi suplementami diety, jednak nie powinno przesłaniać to clue, o które chodzi w tym wszystkim: luzu i przyjemności.

 

Have fun!

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • julia 31 października, 2018

    Myślę, że warto w pierwszej kolejności spróbować naturalnych rozwiązań, np. zastosować jakieś gadżety. W moim przypadku poskutkowało wprowadzenie kostiumów erotycznych, coś tego typu https://sklepdoznan.pl/10135-kostiumy-i-przebrania-erotyczne

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ