Saturday, April 13, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Społecznościowa wymiana walut – czyli sposób na lepszy kurs euro

Społecznościowa wymiana walut – czyli sposób na lepszy kurs euro

Wygodne transakcje dla nie lubiących się ograniczać!

Nie lubisz oszczędzać? Jest na to sposób! / fot. materiały prasowe

Nie należysz do oszczędnych osób i nie zamierzasz niczego sobie odmawiać? A gdyby Ci powiedzieć, że możesz oszczędzać pieniądze bez jakiegokolwiek wysiłku i wyrzeczeń? Dzisiaj jest to możliwe, za sprawą społecznościowych giełd walutowych. Wymieniając walutę w internecie zamiast w banku lub kantorze, zyskasz nawet około 8% na każdej wymianie. Tanie kursy to nie jedyna korzyść – zalicza się do nich również wygoda, bezpieczeństwo oraz błyskawiczny czas zawieranych transakcji.

Nie lubisz oszczędzać? Jest na to sposób! / fot. materiały prasowe

Poznaj zasady działania internetowych giełd walutowych

Pewnie przyzwyczaiłeś się do tego, że zgłaszając chęć zakupu euro proponowano Ci sztywny kurs tej waluty. Zawierał on w sobie marżę naliczaną przez daną instytucję, co skutkowało powstaniem spreadu – różnicy pomiędzy kursem zakupu i sprzedaży. W przypadku społecznościowych serwisów wymiany walut spread nie istnieje, ponieważ są one jedynie pośrednikiem w transakcjach zawieranych pomiędzy użytkownikami. Uczestnicy giełdy mogą wymieniać waluty po dowolnych kursach, a system dobiera komplementarne oferty. Gwarantuje to sporą oszczędność czasu oraz bezpieczeństwo.

Aby kupić euro w internecie, konieczne jest zarejestrowanie się na stronie wybranego serwisu oraz aktywowanie konta. Otrzymasz wtedy unikalne dane, które pozwolą Ci się zalogować i zasilić swój wirtualny portfel na giełdzie dowolną kwotą. Po sfinalizowaniu transakcji, będziesz mógł wskazać formę wypłaty wymienionych środków. Sporą elastyczność będziesz miał pod tym względem zapewnioną, jeżeli skorzystasz z najpopularniejszej w Polsce platformy Walutomat. Pozwala ona wypłacać euro bezpośrednio na rachunki walutowe (własne oraz innych osób), a także za granicę.

Poznaj kursy, po jakich użytkownicy giełdy walutowej kupują euro

Chcesz dowiedzieć się, czy wymiana walut w internecie rzeczywiście jest tak opłacalna? Warto zatem, abyś odwiedził stronę pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Znajdziesz tam interaktywny wykres, prezentujący archiwalne kursy euro, biorąc pod uwagę transakcje zawierane przez użytkowników serwisu Walutomat. Możesz od razu porównać je ze średnimi notowaniami na świecie. Nieco niżej zobaczysz aktualne kursy euro, a także stawki ostatnich transakcji zawartych na giełdzie. Wszystkie dane są wielokrotnie aktualizowane w ciągu każdego dnia.

Nie musisz się w żadnym stopniu obawiać tego, że kupowanie euro w internecie nie jest bezpieczne. Tak naprawdę społecznościowe platformy wymiany walut są zabezpieczone przed cyberprzestępcami w analogiczny sposób, jak banki w systemach bankowości elektronicznej. Stosują więc protokół szyfrowania danych podczas transmisji (SSL), a także wymagają od użytkowników potwierdzania transakcji za pomocą kodu SMS.

Warto zwrócić też uwagę czy dana platforma ma licencję Instytucji Płatniczej Komisji Nadzoru Finansowego.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ