Sunday, July 14, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Spokojna głowa na wakacjach dzięki…

Spokojna głowa na wakacjach dzięki…

Jak mieć spokojną głowę na wakacjach i cieszyć się wypoczynkiem. Sprawdź

Ze spokojną głową na urlopie

Ze spokojną głową na urlopie / fot. materiał prasowy

Wakacje już wkrótce. To czas letnich urlopów, ale też wyjazdów naszych dzieci na kolonie, obozy czy wycieczki.  W takiej sytuacji rodzicom trudno jest się zrelaksować nawet podczas najlepiej zorganizowanego wypoczynku. Powodem jest nie tylko troska o bezpieczeństwo dzieci nad morzem czy w górach. Coraz częściej obawiamy się bankructwa organizatora letniego wyjazdu. Dlatego jeszcze przed wykupieniem wczasów, wycieczki, czy kolonii warto nie tylko dokładnie sprawdzić umowę, ale również organizatora wypoczynku. Można to zrobić w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. Tylko tam znajdziemy ponad 190 biur podróży zadłużonych łącznie na ponad 1,3 miliona złotych.

Ze spokojną głową na urlopie

Ze spokojną głową na urlopie / fot. materiał prasowy

W Polsce co roku bankrutują organizatorzy grupowego wypoczynku. To wystarczający powód, żeby sprawdzić nie tylko ofertę touroperatora, ale przede wszystkim jego sytuację finansową. Na bankructwa bądź zawieszenia działalności przez takie firmy najczęściej mają wpływ znaczne zadłużenie lub zatory płatnicze, które doprowadzają do utraty płynności finansowej. Kłopoty przewoźnika czy organizatora wypoczynku mogą nieodwracalnie popsuć nam zasłużony urlop, a w sytuacji, gdy na wczasy wysłaliśmy dzieci, doprowadzić do ogromnych zmartwień i stresu. Z tego powodu warto sprawdzić organizatora wypoczynku w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz wypoczynek upłynie bez przykrych niespodzianek. Z kolei – wysyłając dziecko na samodzielny wyjazd – będziemy spokojniejsi, wiedząc, że  organizator wypoczynku jest wiarygodny finansowo.

Wygodny i  spokojny wypoczynek dzieci poza domem to także okazja do odpoczynku rodziców – podkreśla Edyta Szymczak, prezes zarządu Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. – Aby w pełni z niego skorzystać, warto zadbać m.in. o odpowiedzialnego organizatora wypoczynku naszych dzieci. Należy nie tylko zajrzeć do Centralnej Ewidencji i Wykazu w Turystyce (MSiT), by sprawdzić organizatora, ale również przyjrzeć się jego sytuacji finansowej i sprawdzić, czy dane na jego temat nie znajdują się w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. W ten sposób dowiemy się, czy dana firma działa zgodnie z obowiązującymi przepisami, ma wymagane ubezpieczania i czy ma płynność finansową.

Jak przygotować się do wyjazdu?

Aby w pełni cieszyć się letnim wypoczynkiem, należy zadbać o podpisanie odpowiedniej umowy. Zwłaszcza, gdy nasze dzieci wybierają się na wakacje same, dokładnie sprawdźmy, za co płacimy i zadbajmy, by poszczególne świadczenia były wypunktowane w podpisanej przez nas umowie. Zwróćmy uwagę na dodatkowe koszty i atrakcje niewliczone w podany nam koszt wyjazdu. Szczególnie ważny jest zapis o czasie trwania wyjazdu, o rodzaju i standardzie transportu, o dokładnym miejscu pobytu i jego standardzie, o liczbie posiłków, a także harmonogramie zajęć i aktywności, wliczonych w cenę wyjazdu.

Jak sprawdzić biuro podróży?

W Rejestrze Dłużników ERIF każdy może sprawdzić biuro podróży, agencję turystyczną, ośrodek wypoczynkowy i  każdego organizatora wypoczynku. Weryfikacji najłatwiej dokonać za pośrednictwem Internetu w serwisie infoKonsument.pl lub osobiście w biurze Rejestru w Warszawie przy placu Bankowym 2. Aby skorzystać ze sprawdzenia w serwisie infoKonsument.pl, wystarczy zarejestrować się i po zalogowaniu podać numer identyfikacji podatkowej (NIP) firmy, którą chcemy sprawdzić. W przypadku odnalezienia informacji o zadłużeniu organizatora wyjazdów turystycznych, warto poważnie zastanowić się nad jego zmianą. W Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. możemy odnaleźć także informacje pozytywne o sumiennie uregulowanych płatnościach. To dobra wiadomość i pewna forma referencji. Biura podróży czy agencje turystyczne, które mogą pochwalić się wpisami pozytywnymi o solidnie opłacanych zobowiązaniach, są bardziej godnymi zaufania organizatorami naszych wymarzonych, a często i kosztownych wakacji.

Jak działa usługa monitoringu?

Jeżeli zdecydujemy się na wcześniejszy zakup wczasów, nie poprzestańmy na jednorazowym sprawdzeniu firmy organizującej wypoczynek. Pamiętajmy, że podczas oczekiwania na wyjazd sytuacja finansowa organizatora naszego urlopu może ulec zmianie. Dlatego warto skorzystać z usługi monitoringu w BIG. Dzięki tej usłudze nie będziemy musieli pamiętać, aby co jakiś czas kontrolować sytuację finansową biura. Wystarczy, że raz założymy monitoring biura podróży w serwisie infoKonsument.pl, wpisując NIP interesującego nas touroperatora. Jeżeli w bazie Rejestru Dłużników ERIF pojawi się jakakolwiek informacja związana z monitorowanym przez nas przedsiębiorstwem, zostaniemy o tym automatycznie poinformowani mailem. Po odczytaniu takiej wiadomości, należy zalogować się w serwisie i pobrać raport, który jest udostępniany na preferencyjnych warunkach.

Jeśli już pozytywnie zweryfikowaliśmy organizatora naszego wypoczynku i nic nie stoi na przeszkodzie, aby szykować się na zasłużony urlop, pamiętajmy o trzech złotych zasadach wypoczynku!

A. Jeśli jesteś osobą zorganizowaną i aktywną, zaplanuj szczegółowo czas na odpoczynek według dostępnych przewodników i blogów podróżniczych. Jeśli wolisz odpoczywać mniej aktywnie i leniwie, wypełnij walizkę książkami, muzyką, krzyżówkami lub grami planszowymi, w zależności od tego, co najbardziej lubisz.

B. Jeśli lubisz przebywać z ludźmi, zabierz na wypoczynek przyjaciół lub wybierz znany turystyczny kurort. Jeśli ważniejszy jest dla Ciebie odpoczynek od ludzi i ich prywatnych spraw, zadbaj o swój całkowity spokój i relaks, wybierając wakacje pod gruszą – niekoniecznie na terenie Polski.

C. Jeśli sprawy prywatne będą Cię trapić w trakcie urlopu, pomyśl, że po Twoim powrocie nadal tam będą, a urlop przeminie bezpowrotnie.

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ