Thursday, April 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Spodnie robocze damskie – ubrania BHP dla kobiet

Spodnie robocze damskie – ubrania BHP dla kobiet

Bezpieczny strój, dostosowany do rodzaju pracy

Odzież robocza

fot. Pixabay

Dlaczego ubrania robocze są tak ważne w środowisku pracy? Odzież ochronna szyta wysokogatunkowych materiałów skutecznie ochroni każdego pracownika przed szkodliwymi substancjami oraz nieszczęśliwymi wypadkami. Praca w miejscach takich jak magazyn, budowa, czy fabryka wymaga szczególnych środków ochrony, które zapewnią bezpieczeństwo, jednocześnie dając swobodę ruchu i wygodę użytkowania. Odzież robocza damska dopasowana jest do kobiecej sylwetki, występując w wielu rozmiarach i krojach. Aby zadowolić wszystkie klientki i urozmaicić nieco zwykłe, nudne ubrania, producenci nierzadko dorzucają kilka ciekawych wzorów i kolorów, rozświetlając szarość codzienności

 

Odzież robocza – ubrania BHP

Aby rozjaśnić nieco świat odzieży BHP, warto wytłumaczyć, czym dokładnie jest odzież ochronna, a czym odzież robocza, ponieważ te terminy często stosowane są zamiennie.

 

• Odzież ochronna – jak sama nazwa wskazuje, ubrania ochronne mają za zadanie chronić pracownika przed wszelkimi zagrożeniami wynikającymi z charakteru wykonywanej pracy. Odzież ochronna musi posiadać specjalne certyfikaty potwierdzające stopień ochrony.
• Odzież robocza – w tym wypadku również nazwa sporo nam podpowiada. Ubrania robocze zastępują codzienną odzież pracownika, będąc wygodną i funkcjonalną alternatywą, którą bez żalu można narazić na przykład na zabrudzenie.

 

Zatem odzież ochronna może być robocza, natomiast ubrania robocze nie koniecznie są ochronne, ponieważ nie muszą posiadać specjalnych certyfikatów. Wybierając odzież ochronną, szczególną uwagę powinniśmy zwracać na poziom bezpieczeństwa, którą dane ubrania zapewniają. Szukając odzieży czysto roboczej, możemy najpierw skupić się na aspekcie estetycznym i wygodzie użytkowania.

Spodnie robocze – spodnie damskie i męskie

Spodnie robocze są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego pracownika, wykonującego swoje obowiązki w specyficznych warunkach. Nie da się ukryć, że zdecydowanie większą grupę w tym przypadku tworzą mężczyźni. Nie jest to oczywiście reguła, ponieważ kobiety także, choć dużo rzadziej wykonują prace w trudnych warunkach. Niezależnie od płci, każdy pracownik powinien zostać odpowiednio zabezpieczony. Prawnym obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie dostępu do odzieży ochronnej lub roboczej, oczywiście jeśli warunki pracy tego wymagają. Spodnie robocze damskie (https://antar.pl/spodnie-robocze-i-ochronne/damskie), jak i męskie nie mogą krepować ruchów, muszą być wygodne i termicznie dopasowane do panujących warunków atmosferycznych. W gorące, letnie dni, albo do pracy w miejscach, gdzie jest ciepło najlepiej wybrać przewiewne i cienkie spodnie robocze bawełniane, natomiast zimą warto zwrócić uwagę na materiały z ociepleniem.

Odzież robocza damska

Odzież robocza zazwyczaj nie kojarzy się z różnorodnością. Ubrania do pracy przede wszystkim muszą być wygodne praktyczne, wygląd pozostaje mniej ważną kwestią. Mocne kolory tkanin, z których wykonywane są artykuły BHP, pozwalają na dobrą widoczność nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, a specyficzny krój i duża ilość praktycznych kieszeni, szlufek i przeszyć ułatwiają pracę. Odzież robocza damska nie różni się szczególnie od męskich odpowiedników, jednak specjalnie dla pań producenci przygotowują większą ilość dostępnych wzorów i kolorów, aby dopasować się do gustu nawet najbardziej wymagających klientek. Jak już wcześniej wspominaliśmy w przypadku ubrań roboczych, kwestia estetyczna może być stawiana na pierwszym miejscu, czego nie można powiedzieć o odzieży ochronnej.

 

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem BHP Antar.pl

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ