Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / SPIRIT OF BALI – WERNISAŻ: MALARSTWO TRANSCENDENTALNE & ECSTATIC DANCE

SPIRIT OF BALI – WERNISAŻ: MALARSTWO TRANSCENDENTALNE & ECSTATIC DANCE

Czytelniczki Miasta Kobiet namalowały na Bali obrazy i nie zawahają się, by je pokazać. Wernisaż 10 czerwca.

tytuł: Przemiana / autor: Małgorzata Giza / wymiary: 76x76 cm / technika: akryl na płótnie

WERNISAŻ MALARSTWA INTUICYJNEGO, 10 CZERWCA 2017, KRAKÓW
W marcu pojechałyśmy na Bali, 12 kobiet, każda inna i każda z nas miała takie Bali, jakiego potrzebowała.

Wiola (jedna z uczestniczek warsztatów) i jej obraz (fot. Issa Tifaret)

Wiola (jedna z uczestniczek warsztatów) i jej obraz (fot. Issa Tifaret)

Zostały w nas długie spacery, zielone pola ryżowe i małpie gaje, krystaliczne powietrze, śpiew ptaków i skrzek gekonów, wieczorne koncerty w świątyniach i kolorowe uliczne parady, uśmiechnięci Balijczycy, wysokowibracyjne jedzenie, głębokie masaże, joga, ekstatyczne tańce. I… MALOWANIE, częścią pobytu były bowiem warsztaty Transcendental Art.
Gdyby ktoś z zewnątrz popatrzył na to, co robimy w czasie warsztatów, powiedziałby, że malujemy. Gdyby jednak znalazł się w naszej skórze, wiedziałby, że w procesie, którego zewnętrznym przejawem są farby, pędzel i płótno, przekraczamy granice poznania. Transcendental Art to odnajdywanie punktów stycznych między życiem i obrazem, wydobywanie tego, co nieuświadomione. To także czysta radość kreacji. Naszą przewodniczką po Transcendental Art była Issa Tifaret

Swoimi przeżyciami wnosimy w krakowską przestrzeń naszą radość, spontaniczność, wolność i kreatywność. Zapraszamy na wernisaż obrazów, które powstały na Bali i już po przyjeździe, w Krakowie. Opowiemy Wam o naszym Bali, każda o innym, bo chociaż byłyśmy w tym samym miejscu i tym samym czasie, to nasze przeżycia są zupełnie inne. Do obrazu do łączymy ruch – zaprosimy Was na ecstatic dance.

Obrazy pokażą: ANA, Aneta, Diana, Kasia, Małgosia, Monika, Wiola.

ANA, mama, właścicielka firmy doradztwa nieruchomościowego i pasjonatka odkrywania indywidualnego potencjału. „Bali to bogactwo doznań na każdej płaszczyźnie ciała i duszy. Byłam inspirowana krajobrazami, roślinnością, zapachami, smakami. Bliżej natury obserwowałam swoje reakcje na spotkania ze zwierzętami, a widząc codzienną wdzięczność tamtejszej społeczność za wszystko co mają, do Polski jechałam przepełniona tym uczuciem, przypominając sobie prostą prawdę: doceniaj to co jest.

Aneta Pondo, dziennikarka i redaktor naczelna Miasta Kobiet. „Jestem dziennikarką, piszę książki i do niedawna postrzegałam siebie jako rzemieślnika słowa. Na Bali odkryłam, że nie jestem rzemieślnikiem, tylko artystą. Kiedy piszę, kiedy maluję, kiedy opowiadam i wreszcie, kiedy żyję – stwarzam świat na nowo”.

Diana Lilien, na co dzień związana z branżą muzyczną, w której pracuje jako PR-owiec. Kocha muzykę, bo to uniwersalny język, który łączy ludzi bez względu na wszystkie inne sztucznie stworzone podziały. „Na Bali nauczyłam się jeszcze bardziej żyć bieżącą chwilą, bo to wszystko co tak naprawdę mamy i tylko z tego miejsca tworzymy otaczający nas świat.”

Katarina Off, psycholożka, fotografka, na Bali nie rozstawała się z aparatem.  „Do podróży na Bali przyciągnęła mnie potrzeba dystansu i bilansu wobec samej siebie. Chciałam tam gdzieś daleko w świecie, na małej wysepce znaleźć podpowiedź, co warte, a co mniej nieistotne. I dowiedziałam się, że mimo wyborów życie toczy się swoim rytmem, ale z tym rytmem trzeba się zgodzić i wtedy wiele rzeczy staje się oczywistymi.”

Małgorzata Giza, psycholożka i psychoterapeutka, pracuje w Londynie, gdzie kieruje poradnią psychologiczną. „Zawsze fascynowałam się możliwościami, jakie każdy z nas ma w sobie, nosimy je już od dzieciństwa, ale często gubią się nam one gdzieś po drodze. Malując na Bali poczułam kontakt z częścią siebie, o której dawno już nie pamiętałam, dzięki której nowe możliwości okazały się ponownie dostępne, z chwilą kiedy otrzymały własną przestrzeń. Wiele rzeczy widzę od tej pory inaczej.”

Monika Świątek, bizneswomen, pasjonatka gotowania i podróżowania, mówi o sobie, że jest spontaniczna i lekko zbzikowana, i że wyjazd na Bali był impulsem. „W podróżowaniu lubię odkrywać życie codzienne ludzi. Lubię obserwować, jacy są, kiedy odrzuci się blichtr przeznaczony dla turystów ”

Wioletta Bryg, właścicielka Vanilla Spa. „Na różnych etapach życia jestem kobieta spełnioną: prowadzę własne spa, jestem szczęśliwą mamą Ale kiedy pomyślałam, że od życia mam już wszystko, przydarzył mi się wyjazd na Bali, który sprawił, że moja dusz na nowo się obudziła. Teraz odkrywam cudowne wewnętrzne bycie, a obraz który powstał na tej duchowej wyspie jest moim nowym początkiem.”

SPIRIT OF BALI
wystawa obrazów uczestniczek marcowego wyjazdu na Bali
CO: wernisaż & ecstatic dance: 10 czerwca, godz. 18
GDZIE:
Kraków, Kawiarnia Literacka, ul. Krakowska 41
wstęp bezpłatny
wydarzenie na fb: Spirit of Bali 

CHCESZ WIĘCEJ?
Przebudzenie Smoka – warsztaty Transcendental Art w KRAKOWIE, prowadzenie Issa Tifaret, która na miesiące letnie przyjeżdża do Polski, 25-30 lipca 2017
Gwiezdne Wrota – podróż do Raju, wyprawa na BALI, 13-25 września 2017

tytuł: Przemiana / autor: Małgorzata Giza / wymiary: 76x76 cm / technika: akryl na płótnie

tytuł: Przemiana / autor: Małgorzata Giza / wymiary: 76×76 cm / technika: akryl na płótnie

obraz: Krąg Kobiet / autor: Aneta Pondo / wymiary: 70x50 cm / technika: akryl na papierze

obraz: Krąg Kobiet / autor: Aneta Pondo / wymiary: 70×50 cm / technika: akryl na papierze

BALI-wernisaz

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ