Monday, May 27, 2024
Home / Kultura  / Spektakl „Harold i Matylda” w Teatrze Ludowym – ODWOŁANY!

Spektakl „Harold i Matylda” w Teatrze Ludowym – ODWOŁANY!

Informuje, że spektakl "Harold i Matylda" zostaje odwołany. Osoby, które zakupiły bilet mogą udać się do kasy Teatru Ludowego w celu zwrotu pieniędzy. Organizator przeprasza za zaistniałą sytuację.

Ale! Teatr - spektakl Harold i Matylda

Ale! Teatr - spektakl Harold i Matylda / fot. materiał prasowy

Informuje, że spektakl „Harold i Matylda” zostaje odwołany. Osoby, które zakupiły bilet mogą udać się do kasy Teatru Ludowego w celu zwrotu pieniędzy. Organizator przeprasza za zaistniałą sytuację.

Harold i Matylda to poruszająca opowieść o poszukiwaniu szczęścia, miłości i zrozumienia w społeczeństwie nastawionym na konsumpcjonizm i minimalizm uczuciowy. Prosta z założenia historia pokazuje nam (nie po raz pierwszy) jak różne może być podejście do życia i śmierci u dwóch osób w różnym wieku.

Ale! Teatr - spektakl Harold i Matylda

Ale! Teatr – spektakl Harold i Matylda / fot. materiał prasowy

Poznajemy tutaj dziewiętnastoletniego Harolda (w tej roli czarujący Tomasz Ciachorowski), któremu na pierwszy rzut oka nie powinno niczego w życiu brakować. A jednak – pomimo młodego wieku, jak i świetnej pozycji materialnej jaką posiada jego rodzina – chłopak popada w depresję. Na domiar złego, konsultacje z psychologiem nie przynoszą najmniejszych efektów w terapii młodzieńca. Co najdziwniejsze – Harold najlepiej czuje się podczas … ceremonii pogrzebowych, w których nagminnie uczestniczy. Właśnie za sprawą tego nietypowego upodobania, w trakcie jednej z uroczystości, poznaje cudowną, pełną życia starszą damę o imieniu Matylda (w tej roli urocza Krystyna Sienkiewicz), która odkrywa przed chłopakiem nowe aspekty życia. Od tego momentu wszystko, co do tej pory wydawało się Haroldowi beznadziejne, zacznie nabierać nowych barw. Czuje się w towarzystwie kobiety tak dobrze, że postanawia odgrywać sceny samobójstw przed kandydatkami na żonę (Agnieszka Sienkiewicz) wybranymi przez jego matkę (Grażyna Wolszczak). W efekcie końcowym prosi o rękę starszą od Niego o 60 lat Matyldę. Tutaj czekać Go będzie jednak zaskakująca niespodzianka. Fenomenalna komedia okraszona sporą dawką czarnego humoru i śmiechu przez łzy. Spektakl powstał na podstawie scenariusza amerykańskiego reżysera, scenarzysty i producenta filmowego – Colina Higginsa.

Gdzie: Teatr Ludowy w Krakowie, os. Teatralnym 34

Kiedy: 15 kwietnia 2013 r., o godzinie 19:00

Cena biletów: 90 zł, do nabycia w kasie Teatru Ludowego, tel.: 12 680 21 16, rezerwacja: 12 680 21 12 lub 12 680 21 13.

Autor: Colin Higgins

Tłumacz: Julita Grodek

Produkcja: Ale! Teatr Grzegorz Smarz, Wojciech Słupski

Współprodukcja: Centrum Kultury im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Muzyka: Jacek Zemecki

Grafika: Magdalena Rekiel

Obsada:

Matylda: Krystyna Sienkiewicz

Harold: Tomasz Ciachorowski

Pani Chasen: Grażyna Wolszczak

Narzeczona: Agnieszka Sienkiewicz

Doktor: Tadeusz Chudecki

Pokojówka: Maria Hanna Kochańska

Prawo do tekstu: ADIT

***

Krystyna Sienkiewicz Cacko

To nie jest biografia. Nie ma tu dat, nie ma chronologii, nie ma ku pamięci. To zaproszenie do świata lirycznej komediantki Krystyny Sienkiewicz. Ta książka jest podróżą po życiowych drogach i bezdrożach pamięci, po pięknej krainie zdobionej wyjątkowym gustem i talentem. To również manifest urody życia, umiejętności cieszenia się z rzeczy małych i dużych, radzenia sobie w każdych okolicznościach. A wszystko podane w sposób, w jaki Krystyna Sienkiewicz patrzy na świat i ludzi – dowcipnie, inteligentnie, czasem komicznie, innym razem tragikomicznie, a kiedy trzeba melancholijnie i lirycznie.

Data wydania: 05.03.2013

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Książkę będzie można nabyć zarówno w księgarniach na terenie całego kraju jak i po spektaklu „Harold i Matylda”.

 Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ