Sunday, July 14, 2024
Home / Inne  / Nowe Miejsca  / Specjalne miejsce do czytania na dworcu MDA w Krakowie

Specjalne miejsce do czytania na dworcu MDA w Krakowie

Oddaj się lekturze w klimatycznym miejscu!

Czytelnia MD / fot. materiały prasowe

Na dworcu MDA w Krakowie powstała przestrzeń, w której pasażerowie oczekujący na autobus, mogą w przytulnej atmosferze oddać się lekturze ulubionej książki. Pomieszczenie od podstaw zaaranżowane zostało przez IKEA Kraków, a Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Wydawnictwo Znak będą regularnie dostarczać nowe lektury. Czytelni brakuje jeszcze tylko nazwy. O pomoc w jej wymyśleniu przedstawiciele MDA poprosili podróżnych.

Czytelnia MD / fot. materiały prasowe

Czytelnia MD / fot. materiały prasowe

Czytelnia powstała w głównej poczekalni Dworca Autobusowego MDA w Krakowie. Półotwarta przestrzeń o powierzchni około 9 m2 wyposażona została w wygodne fotele i ławy do siedzenia oraz stoliki i półki na książki. Projektantom udało się nawiązać do stylu i architektury budynku, nadając jednocześnie wnętrzu ciepłą i przytulną atmosferę. Wszystko to za sprawą połączenia nowoczesnych mebli z elementami dekoracyjnymi kojarzącymi się z domem. Wyjątkowy klimat podkreślony został odpowiednio dobranym oświetleniem LED, w którym szczególną rolę odgrywają charakterystyczne dekoracyjne żarówki.

Hasło nowego katalogu IKEA to „Zrób miejsce na życie”. Tymi słowami zachęcamy do zmian i pokazujemy, że każdą przestrzeń można ożywić przy pomocy oryginalnych dodatków czy nieszablonowych połączeń. Czytelnia na dworcu MDA jest jednym z takich miejsc, przestrzenią na chwilę refleksji, na przystanek w codziennej podróży. Cieszymy się, że mogliśmy ją urządzić – mówi Grzegorz Bochenek, Kierownik Marketingu IKEA Kraków.

W pomieszczeniu nie mogło zabraknąć miejsca na specjalną półkę do boockrosingu, czyli idei dzielenia się przeczytanymi książkami z innymi. Lektury będzie uzupełniać Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Z kolei o nowości wydawnicze w czytelni zadba Grupa Wydawnicza Znak. Tuż obok wejścia do czytelni stanął też pierwszy w Małopolsce książkomat Grupy Jagiellonia.

Oczekiwania pasażerów wobec dworców coraz częściej nie ograniczają się tylko do ich nadrzędnej funkcji. Ważna jest nie tylko wygoda podróżowania, ale również wygoda czekania na środki transportu – mówi Jacek Zieliński, Dyrektor Operacyjny MDA S.A.. – Czytelnia stanowi doskonałe uzupełnienie oferty dworca i służy miłemu wypełnieniu czasu pasażerów w poczekalni. Będzie to miejsce, w którym można usiąść i zagłębić się w lekturze. Będziemy starali się pokazywać najnowsze książki, opowiadać o tych kultowych, może zaprosimy znanych pisarzy – dodaje.

Obecnie na witrynie pomieszczenia widnieje reklama nowego katalogu IKEA, ale już w październiku wygląd oszklonych ścian zostanie zmieniony i nad wejściem pojawi się nazwa pomieszczenia. O pomoc w jej wymyśleniu przedstawiciele MDA poprosili podróżnych i mieszkańców Krakowa. Propozycje można wysyłać do końca września na adres: redakcja@mda.malopolska.pl. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej MDA.

Czytelnia MD / fot. materiały prasowe

Czytelnia MD / fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ