Monday, May 27, 2024
Home / Uroda  / Zmień specjalizację na zdrowszą – zaprasza Naturhouse

Zmień specjalizację na zdrowszą – zaprasza Naturhouse

Akcja „Specjaliści poszukiwani” organizowana przez Naturhouse jest kierowana do tych wszystkich specjalistów różnych profesji, którzy chcą zmienić się w specjalistów od zdrowego i przyjemnego odżywiania.

Akcja Naturhouse - Specjaliści poszukiwani

Akcja Naturhouse - Specjaliści poszukiwani / fot. materiał prasowy

W pracy myślimy głównie o obowiązkach, awansach, wynagrodzeniach, rozwoju kariery lub urlopach – a o jedzeniu i jego wpływie na pracę znacznie rzadziej lub wcale. A według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) racjonalne odżywianie może wpływać na wzrost wydajności pracy aż o 20%. Akcja „Specjaliści poszukiwani” organizowana przez Naturhouse jest kierowana do tych wszystkich specjalistów różnych profesji, którzy chcą zmienić się w specjalistów od zdrowego i przyjemnego odżywiania.

Akcja Naturhouse - Specjaliści poszukiwani

Akcja Naturhouse – Specjaliści poszukiwani / fot. materiał prasowy

W pracy spędzamy połowę aktywnego dnia, gdzie musimy wykazać się energią, kreatywnością, skupieniem, precyzją, a nawet siłą. Aby w pełni efektywnie wykonywać powierzone nam zadania, konieczne jest odpowiednie odżywienie organizmu. To w jaki sposób się żywimy w pracy ma zasadniczy wpływ na nasze samopoczucie, stan zdrowia, a także wygląd – co w wielu zawodach ma duże znaczenie – i wymiernie wpływa na osiągane przez nas sukcesy. Złe nawyki żywieniowe oraz siedzący tryb pracy wiążą się z występowaniem nadwagi i otyłości, a ta może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych i chorób takich jak: miażdżyca, cukrzyca, zwyrodnienia kręgosłupa, a nawet nowotwory – mówi Zofia Urbańczyk, dietetyk Naturhouse.

Czasem wydaje nam się, że jeśli cały dzień nic nie jemy w pracy, to jeden batonik lub kanapka z fastfood’a nam nie zaszkodzi, ale jedzone kilka razy w tygodniu w pośpiechu mogą przynieść fatalne skutki. Dlatego Naturhouse zaprasza wszystkich specjalistów, wszystkich zawodów oraz pracodawców do konsultacji i zmiany swoich specjalizacji z „łasuchowania”, „wieczornego chrupania”, „kabanosów zajadania” na nowe efektywne, smaczne, a przede wszystkim zdrowe kompetencje: „zjadania zdrowego śniadania”, „pełnowartościowych obiadów gotowania”, czy „warzywnych przekąsek chrupania”. Można się tego nauczyć przyłączając się do bezpłatnej akcji „Specjaliści poszukiwani” – 136 Centrów Dietetycznych w Polsce czeka na chętnych.

O akcji

Akcja Naturhouse - Specjaliści poszukiwani

Akcja Naturhouse – Specjaliści poszukiwani / fot. materiał prasowy

Ogólnopolska akcja „Specjaliści poszukiwani”, zorganizowana przez Centra Dietetyczne Naturhouse rozpoczęła się 1 marca (Światowy Dzień Walki z Otyłością) i potrwa do końca kwietnia 2013 roku. Ma na celu zwrócenie uwagi na duży wpływ zmiany nawyków żywieniowych na nasze zdrowie i życie, również zawodowe. W tym celu przeprowadzony zostanie szereg działań edukacyjnych oraz profilaktycznych. Zaplanowano bezpłatne konsultacje i spotkania z dietetykiem w miejscu pracy oraz materiały edukacyjne (np. plakaty), które będą przypominać pracownikom o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania. Każdy pracownik otrzyma również ciekawe wskazówki merytoryczne w wersji elektronicznej do pobrania oraz zaproszenie na indywidualną konsultację do dietetyka. Do akcji mogą zgłosić się firmy i instytucje oraz osoby prywatne, które chcą nauczyć się zdrowego odżywiania w pracy i na co dzień.

Aby wziąć udział wystarczy skontaktować się z organizatorem pod numerem infolinii: 801 11 12 13 lub wejść na stronę www.specjaliści.com lub www.naturhouse.com.pl. Patronat nad akcją „Specjaliści poszukiwani” objęły: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny oraz Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera.

***

O Naturhouse

Naturhouse Firma Naturhouse posiada rozbudowaną sieć Centrów Dietetycznych (136 placówek w całej Polsce), w których specjaliści pomagają zdrowo schudnąć, wprowadzić zdrowe zasady żywienia, czy też zadbać o zdrowy wygląd: skórę, włosy, paznokcie. Oferta Naturhouse jest kompleksowa, obejmuje: indywidualny plan dietetyczny, opiekę dietetyka (cotygodniowe spotkania) i naturalną suplementację. Więcej informacji na: www.naturhouse.com.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ