Wednesday, July 17, 2024
Home / Kultura  / Soundz Good zagra we Wrocławiu!

Soundz Good zagra we Wrocławiu!

Już za kilka tygodni, bo 23 października 2013r. o godzinie 20:00, w Klubie Muzycznym Łykend specjalnie dla Was wystąpi zespół Soundz Good. Swoją muzyczną energię przekażą nam prosto ze sceny Magda Czwojda (gitara) i Marta

Soundz Good fot Karolina Gieroń

Soundz Good fot Karolina Gieroń

Już za kilka tygodni, bo 23 października 2013r. o godzinie 20:00, w Klubie Muzycznym Łykend specjalnie dla Was wystąpi zespół Soundz Good. Swoją muzyczną energię przekażą nam prosto ze sceny Magda Czwojda (gitara) i Marta Zalewska (wokal, bas).

Soundz Good fot Karolina Gieroń

Soundz Good fot Karolina Gieroń

Soundz Good to duet jedyny w swoim rodzaju, próżno bowiem szukać na polskiej scenie muzycznej zespołu o podobnym składzie, repertuarze i energii do grania muzyki. Duet tworzą Magda Czwojda (gitara) i Marta Zalewska (wokal, bas), które swoją współpracę opisują jako prostą zależność opartą na przyjaźni, tak w życiu, jak i w muzyce. „Kochają i nienawidzą, śmieją się i płaczą, imprezują i leczą kaca, jeżdżą po świecie i wracają – a potem piszą o tym piosenki”.

W tym roku skończyły pracę nad swoją debiutancką płytą nagraną w Studio 7 w Piasecznie. Krążek zawiera 12 autorskich utworów, które w wersji koncertowej można było już usłyszeć podczas wielu występów zespołu, między innymi na Festiwalu „Blues nad Bobrem” czy otwarciu 70 Tour de Pologne 2013 w miejscowości Trento we Włoszech. Chociaż nagrały dopiero pierwszą wspólną płytę, to jeśli chodzi o doświadczenie muzyczne, obie dziewczyny wcale nie są debiutantkami. Pomimo młodego wieku współpracowały już z wieloma gwiazdami polskiej piosenki, takimi jak: Krystyna Prońko, Kayah czy Majka Jeżowska. Miały okazję pracować również z Waldemarem Malickim i Filharmonią Dowcipu, Tercetem czyli Kwartetem (Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, Wojciech Kaleta) oraz zespołem Perfect. Występowały w muzycznych programach telewizyjnych, takich jak: Szymon Majewski Show, Śpiewające Fortepiany, Jaka To Melodia. Swoimi sukcesami i dobrą muzyką mimowolnie przełamują stereotyp, że kobiety nie potrafią współdziałać w sztuce i biznesie, a tym bardziej – razem tworzyć (źródło:materiał prasowy).

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ