Tuesday, June 18, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Sophie Planque w samotnej podróży przez Polskę

Sophie Planque w samotnej podróży przez Polskę

To będzie 1500-kilometrowa podróż

Sophie Planque

Sophie Planque / fot. archiwum prywatne

Sophie Planque to francusko-polska reżyserka i dokumentalistka. Columbia Sportswear wspiera ją podczas samotnej wyprawy rowerowej przez Polskę

 

W ciągu ostatnich lat Sophie Planque zrealizowała szereg projektów, w tym „Alaska – Patagonia”, 30 tys. kilometrową wyprawę przez obie Ameryki oraz „Krainy Mgieł”, zimową wyprawę eksplorującą kraje bałtyckie. Filmy dokumentalne relacjonujące obie podróże rowerowe były emitowane w telewizji i otrzymały liczne nagrody festiwalowe.

Projekt realizowany obecnie w Polsce nosi tytuł „My Terra Incognita”. Podobnie jak poprzednie wyprawy umożliwi zanurzenie się w kulturze i geografii eksplorowanych miejsc, a ponieważ Sophie ma polskie pochodzenie, projekt będzie również służyć jako introspektywna wyprawa umożliwiająca odkrywanie jej korzeni.

 

Przeczytaj koniecznie:
Polka w Afryce. Przejechała Kenię i Tanzanię na rowerze

 

1500-kilometrowa podróż rozpoczęła się 1 czerwca 2024 roku w Warszawie i zakończy w Poznaniu. W czasie miesięcznej wyprawy Sophie będzie odkrywać odległe miejsca w Polsce.

– Rower to bardzo potężny wektor społeczny, który pozwala na naturalną spontaniczność w nawiązywaniu relacji i buduje zaufanie już podczas pierwszego spotkania. Doświadczyłem tego w obu Amerykach, w czasie dwuipółletniej podróży z Alaski do Patagonii. Mieszkańcy eksplorowanych miejsc rozumieją wysiłek, jaki trzeba włożyć w takie spotkanie. W ten sposób chcę poznać Polaków, dowiedzieć się trochę o ich codziennym życiu, oddać im głos, a także podzielić się swoimi przemyśleniami

– mówi Sophie Planque.

Podróż będzie relacjonowana w mediach społecznościowych Sophie Planque oraz w formie podcastu dokumentalnego opisującego codzienne życie, ludzi i zanurzenie w polskiej przyrodzie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Sophie Planque (@sophieplanque)

 

Columbia Sportswear jest partnerem technologicznym wyprawy. Firma przekazała Sophie odzież, obuwie i akcesoria, które pozwolą jej stawić czoła różnorodnym warunkom pogodowym, jakie może napotkać na swojej drodze – bo zgodnie z zasadą Columbii „Nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania”.

 

Może też cię zainteresuje:
Bike Jamboree – dookoła świata na dwóch kółkach

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ