Friday, June 21, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Proszę państwa, oto Aida!

Proszę państwa, oto Aida!

Niedziela , 4 marca, 21:10 – to właśnie wtedy każdy fan seriali powinien zająć miejsce przed swoim telewizorem. Dlaczego? Rusza emisja „Aidy” – nowej, przełomowej produkcji TVP2.

Kadr z serialu "Aida"

Kadr z serialu "Aida"

Niedziela , 4 marca, 21:10 – to właśnie wtedy każdy fan seriali powinien zająć miejsce przed swoim telewizorem. Dlaczego? Rusza emisja „Aidy” – nowej, przełomowej produkcji TVP2.

Kadr z serialu "Aida"

W Niedzielę , 4 marca o 21:10 rusza emisja „Aidy” – nowej, przełomowej produkcji TVP2.

Tytułowa bohaterka to kobieta po przejściach, która zdecydowane nie ma lekkiego życia. Po rozwodzie, musi radzić sobie z utrzymaniem rodziny i wychowywaniem dwójki dzieci – córki Anety oraz syna Remika (innymi słowy: kapryśnej  nastolatki i młodego buntownika). W tym niełatwym zadaniu pomaga jej na (nie)szczęście brat Antek – bezrobotny lekkoduch. Barwną paletę postaci uzupełnia m.in. Kalina – matka Aidy, Zibi – właściciel kamienicy zamieszkiwanej przez bohaterów serialu, Paula – przyjaciółka Aidy i Seba – właściciel pobliskiego sklepu.

W serialu znajdziemy wszystko to, co tworzy naszą codzienną rzeczywistość. Problemy i dylematy, które znamy z własnego podwórka, takie, jak poszukiwanie miłości czy brak pracy. Tyle że sposób, w jaki bohaterowie spróbują przezwyciężyć trudności z pewnością nas zaskoczy… i rozbawi do łez!

Dodatkowym powodem, dla którego warto zainteresować się „Aidą” jest wyśmienita obsada. W głównych rolach zobaczymy: Sonię Bohosiewicz, Iwonę Bielską, Michała Zielińskiego, Tomasza Sapryka, Sebastiana Konrada, Katarzynę Kwiatkowską, Maję Bohosiewicz, Jakuba Wróblewskiego i Jana Rotowskiego.

Sonia Bohosiewicz w nowym serialu "Aida"

Sonia Bohosiewicz w nowym serialu "Aida"

Klaun na pogrzebie? Dlaczego nie!

Jedno jest pewne – w „Aidzie” nie ma miejsca na nudę. Od samego początku będzie się sporo działo. Kościół, pogrzeb ojca Aidy i… klaun – brat Aidy we własnej osobie! Mężczyzna wyjaśnia swój nieadekwatny strój tym, że na ceremonię przyjechał prosto ze szpitala, gdzie spotkał się z chorymi dziećmi. Oczywiście nie jest to koniec niespodzianek. Po chwili zza ambony wyłania się ksiądz, prowadząc za ucho syna Aidy, Remika. Okazuje się, że chłopiec w międzyczasie „tagował” sprayem trumny znajdujące się w kaplicy! Aida, jak pamiętamy, ma jeszcze córkę, Anetę. Dziewczyna pojawia się na pogrzebie… beztrosko rozmawiając przez telefon i najwyraźniej nie przejmując się powagą sytuacji. Kogoś jeszcze brakuje? Ależ tak! Na końcu przybywa Kalina, matka głównej bohaterki, stając się wisienką na torcie pechowych zdarzeń. Kobieta jest zrozpaczona, ucieleśnia ból i żal… bynajmniej nie z powodu śmierci męża. Swój smutek wyraża w skierowanych do Aidy, wszystko wyjaśniających, słowach: „Ten łajdak zapisał ci swoją połowę mieszkania!”. Nietrudno domyślić się, że wiadomość ta bardzo poprawia humor tytułowej bohaterce.

Tak zarysowuje się akcja pierwszej części odcinka pt. „Pośmiertna niespodzianka”. Druga część  nosi tytuł „Zawodowa pomyłka”. Aida, po zadomowieniu się w nowym mieszkaniu, spotyka Paulę – przyjaciółkę z „dawnych lat”. Jak można się spodziewać, spotkanie przebiega w dosyć specyficzny sposób. Dochodzi do niego na balkonie, gdzie skąpo odziana Paula pręży się i mruczy! Obydwie kobiety są bardzo zaskoczone. Paula zaprasza Aidę do siebie. Przy drinkach toczy się rozmowa o pracy, życiu… Główna bohaterka jest zdumiona poziomem dobrobytu dawnej przyjaciółki. W pewnym momencie mówi Pauli, że wie, czym ta się zajmuje. Po owym oznajmieniu, Paula jest przerażona. Czyżby Aida znała prawdę o jej „zawodzie”? Szczęśliwie okazuje się, że tak nie jest. Aida wskazuje na strój „pielęgniarki” widniejący na wieszaku. Zapewne uważa, że Paula pracuje w służbie zdrowia. Oczywiście jest w błędzie. Pytanie, czy Paula to zmieni i powie Aidzie, jak naprawdę zarabia na życie? Dowiemy się tego, oglądając serial!

Sonia Bohosiewicz w nowym serialu "Aida"

Sonia Bohosiewicz w nowym serialu "Aida"

Aida wie, jak to leciało!

Sonia Bohosiewicz, czyli serialowa Aida, zaśpiewa w show TVP2 – „Jak to leciało?”. Artystka nie tylko pokaże, że teksty piosenek zna śpiewająca, ale przede wszystkim będzie walczyć o środki finansowe dla Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Szczytny cel, największe przeboje, niezwykłe historie opowiadane przez Sonię – to tylko część atrakcji, jakimi uraczą nas producenci muzycznego show. Na odcinek z Aidą zapraszamy 11 marca o godz. 19.00. Będzie się działo!

Sonia Bohosiewicz w nowym serialu "Aida"

Aida w bitwie… „Bitwie na głosy”

Sonię Bohosiewicz zobaczymy również w najbliższej edycji „Bitwy na głosy”. Popularna aktorka zasiądzie w jury programu. Czego powinniśmy się spodziewać? Na pewno nie zabraknie ciętych komentarzy członków jury, w tym Sonii! W tej kwestii możemy oczekiwać tylko najlepszego, tym bardziej, że serialowa Aida, grana przez Sonię, to kobieta temperamentna, żywiołowa i w nieprzeciętny sposób opisująca rzeczywistość. Wśród jej wypowiedzi znajdziemy prawdziwe perełki np. „Ostatni samiec, którego głaskałam to…chomik mojego syna” albo „Od córki w wieku dojrzewania może być gorsza tylko matka w wieku przekwitania”. Sonia i Aida – połączenie idealne? Przekonamy się w najbliższy weekend, oglądając muzyczny show Dwójki. Tego nie można przegapić!

Marzena Trojanowska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ