Tuesday, April 23, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Nowoczesna korekcja astygmatyzmu

Nowoczesna korekcja astygmatyzmu

Soczewki toryczne dają możliwość bezpiecznego uprawiania każdego sportu, ale przede wszystkim w nowoczesny sposób gwarantują uzyskanie całkowicie normalnego obrazu widzenia

Cylindryczne szła umożliwiają korygowanie wad wzroku i podnoszą jakość widzenia | fot. Fotolia

Astygmatyzm, czyli tzw. „niezborne oko”, jest poważną wadą wzroku, która polega na tym, że kontury widzianego przedmiotu są niewyraźne. Astygmatycy nie są w stanie ujrzeć również detali w strukturach rzeczy, np. kropek na sukience, czy sierści psa. Obecnie jednak ludzie cierpiący na astygmatyzm mogą swobodnie korzystać z życia, bowiem wadę korygują soczewki toryczne – przełom w dziedzinie nauki.

Cylindryczne szła umożliwiają korygowanie wad wzroku i podnoszą jakość widzenia | fot. Fotolia

Cylindryczne szła umożliwiają korygowanie wad wzroku i podnoszą jakość widzenia | fot. Fotolia

Wyraźny obraz i możliwość uprawiania sportów

Jeszcze kilkanaście lat temu diagnoza lekarska, stwierdzająca astygmatyzm, mogła się wydawać bardzo trudna do przyjęcia. Oznaczało to bowiem noszenie okularów już do końca życia, bo bez nich ciężko byłoby funkcjonować. Niestety oznaczało to również rezygnację z wielu aktywności, np. sportowych. Dziś nie jest to już problemem. Od kiedy na rynek weszły soczewki toryczne, życie ludzi z astygmatyzmem uległo zupełnej przemianie. Mogą swobodnie uprawiać sport oraz cieszyć się wyraźnym obrazem bez zakłóceń zewnętrznych.

Dla ludzi z astygmatyzmem, soczewki toryczne to nie tylko komfort i wygoda, bo dają możliwość bezpiecznego uprawiania każdego sportu. To przede wszystkim nowoczesny sposób, na uzyskanie całkowicie normalnego obrazu, bez żadnych zakłóceń, co dzieje się, w przypadku użytkowania okularów. Poza tym to wielki przełom w nauce i olbrzymia radość dla osoby chorej, gdy ma możliwość ujrzenia wzoru na krawacie męża, czy sukience żony. Jednak pamiętajmy o tym, aby kupować szkła kontaktowe jedynie w salonach optycznych i renomowanych sklepach internetowych, np. Vision Express. Soczewki toryczne dostępne w Polsce, to np.: iWear XR Toric Comfort i Supreme, Proclear Toric, Air Optix for Astigmatism, Acuvue Advance for Astigmatism.

Soczewki toryczne i ich specyfika

Soczewki toryczne mają wyjątkowo skomplikowaną budowę. Specjalne, cylindryczne szła umożliwiają korygowanie wad wzroku i podnoszą jakość widzenia. Na szkłach wykonane są szlify, które pozwalają na załamywanie się światła pod kątem prostym, dzięki temu osoba z wadą wzroku widzi wyraźnie (obraz nie jest rozmyty). Soczewek torycznych nie można zakładać w jakikolwiek sposób na oko, tak jak w przypadków innych rodzajów szkieł kontaktowych. Soczewka toryczna nie może obracać się na oku. Jest skonstruowana tak, że musi być zakładana dokładnie w takim samym położeniu każdego dnia i pozostaje na oku nieruchoma. Wynika to z budowy i dobrania odpowiedniego promienia krzywizny dla użytkownika.

źródło: materiały prasowe
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ