Saturday, March 2, 2024
Home / Uroda  / Spójrz mi w oczy

Spójrz mi w oczy

Zadbaj o swoje oczy. Wybierz soczewki odpowiednie dla siebie. Wypróbuj je i sprawdź, czy to opcja dla Ciebie.

Wypróbuj je i sprawdź, czy to opcja dla Ciebie.

Wypróbuj je i sprawdź, czy to opcja dla Ciebie. / fot. fotolia

Wprowadzenie soczewek jednodniowych zrewolucjonizowało rynek szkieł kontaktowych. Okazało się, że są nie tylko wygodne, ale również mniej problematyczne – jeśli chodzi o codzienną pielęgnację. W przypadku soczewek jednodniowych ograniczała się ona wyłącznie do … wymiany szkieł na kolejne. I właśnie połączenie maksymalnego komfortu z wysoką higieną spowodowało, że soczewki jednodniowe stały się hitem.

 Wypróbuj je i sprawdź, czy to opcja dla Ciebie.

Wypróbuj je i sprawdź, czy to opcja dla Ciebie. / fot. fotolia

Jeśli jednodniowe, to tylko miękkie

Szkła jednodniowe to soczewki miękkie, które najczęściej wykonane są z delikatnych i plastycznych materiałów. Najnowocześniejsze modele są szkłami silikonowo-hydrożelowymi. Dzięki temu szybko dopasowują się do kształtu oka i jednocześnie pozwalają na przenikanie tlenu. Zapewniają również odpowiedni poziom nawilżenia – można je więc nosić przez cały dzień, bez obaw o dyskomfort spowodowany suchością i wrażeniem ciała obcego w oku.

Trwałe, bo jednorazowe

Soczewki jednodniowe są cienkie i miękkie, co może sugerować ich nietrwałość. Ale czy ma to większe znaczenie, skoro szkła jednodniowe tak naprawdę mają charakter jednorazowy? W przypadku soczewek jednodniowych nie ma potrzeby zastosowania twardszych materiałów, ponieważ po skończonym dniu soczewki i tak należy wyrzucić. Jednak mimo swojej delikatności, szkła jednorazowe są na tyle wytrzymałe, iż są w stanie przetrwać baz szwanku cały dzień.

Gwarancja komfortu przez cały dzień

Najważniejszą zaletą soczewek jednodniowych jest wygoda ich noszenia. Po krótkiej chwili dopasowują się do oka, a uczucie obecności ciała obcego szybko znika – w przeciwieństwie do twardych soczewek. Ponadto szkła zapewniają optymalny poziom nawilżenia, utrzymujący się właściwie przez cały dzień. Bazują bowiem na zaawansowanych technologiach, które nawilżają i doprowadzają tlen. Na przykład zawarty w soczewkach 1-Day Acuvue Moist, Etafilcon A sprawia, że noszenie soczewek u osób z suchością oka staje się niewyobrażalnie komfortowe. Zaś potrójny system nawilżenia opracowany na potrzeby soczewek Dailies AquaComfort Plus aktywowany jest przy każdym mrugnięciu, przeciwdziałając suchości oka.

Soczewki jednodniowe to wygodne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na komforcie i maksymalnej higienie. Szkła nie wymagają właściwie żadnej pielęgnacji, co oznacza sporą oszczędność czasu. Przywracają przy tym wysoką jakość widzenia i pozwalają na komfortowe uprawianie sportów. Są także doskonałą alternatywą okularów w porze zimowej – nie parują oraz nie zmieniają swojej twardości nawet podczas ekstremalnie niskich temperatur.

Nie jesteś przekonana / przekonany do noszenia soczewek jednodniowych? Wypróbuj je i sprawdź, czy to opcja dla Ciebie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ