Saturday, June 15, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Smart Home ‒ od czego zacząć aranżowanie inteligentnego domu?

Smart Home ‒ od czego zacząć aranżowanie inteligentnego domu?

czyli jak możemy ułatwić sobie życie we własnym domu

smart home

fot. Unsplash

Urządzenia Smart Home cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dziś to nie tylko odkurzacze, inteligentne włączniki światła, ale także smart lustra, inteligentne deski sedesowe, inteligentne czajniki i wiele więcej innych interesujących rozwiązań. Jak zaplanować własny smart dom i na co zwrócić uwagę?

 

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

 

• od czego zacząć planowanie Smart Homu
• jak dobierać jak odpowiednie urządzenia
• gdzie kupić lustro smart i inne urządzenia

 

Planowanie smart domu jest bardzo proste. Przede wszystkim musimy określić jakie inteligentne rozwiązanie nas interesują. Rozwiązań na rynku jest bardzo wiele. Są one w różnym stopniu zaawansowane. Przede wszystkim określmy nasze potrzeby, następnie budżet, a do tego wybierajmy dostępne na rynku urządzenia, zwracając uwagę na ich współpracę w ramach jednego środowiska.

Inteligentne lustra do łazienki to jedno z najciekawszych rozwiązań ostatnich lat

Nowoczesne lustra smart to rozwiązanie do łazienki, które zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Podświetlane lustro ma szereg ciekawych funkcji. Możemy między innymi odtwarzać na nim serwis YouTube, stosować oświetlenie i powiększenie do wykonywania makijażu oraz wiele innych ciekawych rozwiązań.

 

Inteligentne lustro spełni oczekiwania miłośników technologii smart i nie tylko. Poza umożliwieniem przejrzenia się przed wyjściem z domu i poprawieniem makijażu, może stanowić centrum rozrywki w Twojej łazience. Wszystkie ulubione aplikacje są na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko połączenie z Internetem. Smart lustra mają atrakcyjny wygląd i piękne podświetlenie. Dużym udogodnieniem jest również możliwość zdalnego sterowania, zarówno za pomocą pilota, jak i bezpośrednio na powierzchni lustra. Niektóre smart lustra mają też wbudowany obiektyw i specjalną matę grzewczą minimalizującą problem parowania. Inteligentne lustro sprawdzi się pod względem wyglądu do wnętrza każdego domu lub mieszkania.

 

Co interesujące, w łazience możemy zastosować także inne inteligentne rozwiązania. Może to być inteligentny włącznik światła, a także inteligentna deska sedesowa. Tego typu rozwiązania smart mogą zaciekawić pasjonatów i nie tylko.

Inteligentne lustra to tylko jedna z możliwości

Urządzając Smart Home możemy, tak jak wspominaliśmy, zamontować inteligentne lustra, inteligentne włączniki światła, które będą zapalały światło na nasze żądanie według ustalonego harmonogramu lub przy użycia czujniku ruchu. Wspomnieliśmy też o inteligentnej desce sedesowej. Innym bardzo praktycznym rozwiązaniem mogą być także smart termostaty, które możemy regulować zdalnie i ustalać harmonogram. Dzięki czemu nasz dom będzie stale odpowiednio ogrzany, a temperatura dostosowana do naszych potrzeb, co pozwoli tez na szereg oszczędności.

 

Nie zapominajmy też o inteligentnym oświetleniu. Pozwala ono nie tylko dobrać odpowiednią barwę i moc światła do pomieszczenia, pory dnia i sytuacji, ale także znacznie zmniejsza koszty. Innym ciekawym rozwiązaniem może być już nieco opatrzony smart czajnik, który zagotuje wodę na żądanie do określonej temperatury, smart podgrzewacz do jedzenia, a także oczywiście inteligentny odkurzacz, który odkurzy nasz dom, kiedy nas w nim nie będzie. Jak widać tych rozwiązań jest bardzo wiele i warto je zastosować w naszym domu. Dzięki temu nasze życie stanie się łatwiejsze i o wiele bardziej przyjemne.

 

Podświetlane lustra smart i inne inteligentne urządzenia z łatwością kupimy w Internecie. Na rynku jest wiele sklepów internetowych wyspecjalizowanych w nowoczesnych technologiach.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ