Monday, May 20, 2024
Home / Moda  / Design  / Słuchawki AKG K545 – przegonić mistrza

Słuchawki AKG K545 – przegonić mistrza

Nowy model wokółusznych, zamkniętych słuchawek renomowanej austriackiej marki mocno depcze po piętach jej rewelacyjnym słuchawkom AKG 550, wyróżnionym za design prestiżową nagrodą Red Dot. Czy je prześcignie?

Słuchawki AKG K545

Słuchawki AKG K545 / fot. materiał prasowy

Nowy model wokółusznych, zamkniętych słuchawek renomowanej austriackiej marki mocno depcze po piętach jej rewelacyjnym słuchawkom AKG 550, wyróżnionym za design prestiżową nagrodą Red Dot. Czy je prześcignie?

Słuchawki AKG K545

Słuchawki AKG K545 / fot. materiał prasowy

Faktem jest, że grają w nich niemal identyczne, 50-milimetrowe przetworniki – największe, jakie AKG montuje w słuchawkach. Budują one w paśmie 10Hz – 25kHz to samo przestrzenne, studyjne brzmienie, którym zachwycał utytułowany poprzednik, ale z leciutko pogłębionymi basami, przy czym to „leciutko” czyni sporą różnicę. Równie komfortowe, choć nieco mniejsze i delikatniej wykonane nausznice z miękkiej skórki wręcz zachęcają do zabrania słuchawek na spacer (z typowo studyjną 550-tką byłoby to trudniejsze). System ich składania 2D Axis, dzięki któremu słuchawki kładą się grzecznie do płaskiego, sztywnego etui, też wygląda na zaprojektowany z myślą o użyciu na wynos.

Już na pierwszy rzut oka widać też, że super nowocześnie zaprojektowana 545-tka została szczodrze wyposażona. W komplecie mamy aż dwa przewody – na pierwszym znajdziemy uniwersalny pilot z mikrofonem i jednym przyciskiem, a na drugim trójprzyciskowy pilot MFI z mikrofonem, kompatybilny z urządzeniami Apple. Oba nie tylko umożliwiają odbieranie telefonów bez zdejmowania słuchawek – otwierają też wręcz nieograniczone możliwości korzystania z iPoda, iPhone’a, iPada, odbiorników stereo a także urządzeń z Androidem, Windows, Blackberry i MP3. Adapter 6,3 mm na 3,5 milimetrowy mini jack dopełnia wachlarza możliwych połączeń.

Żeby już zupełnie nie było się do czego przyczepić, model K545 pojawił się równocześnie w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, oraz czarnej, ale z tylnimi dekielkami ze szczotkowanego aluminium w kolorze turkusowym i pomarańczowym.

Słuchawki AKG K545

Słuchawki AKG K545 / fot. materiał prasowy

AKG K545, cena 999 zł

Podstawowe parametry:

Przetwornik 50 mm

Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 25 kHz

Czułość: 97 dB SPL@1mW/1kHz

Impedancja na wejściu: 32 Ω

Maksymalna moc wejściowa: 50 mW

Waga (bez kabli): 281.5 g

***

HARMAN® jest wiodącym światowym projektantem, producentem i dostawcą rozwiązań audio i infotainment. Szeroki asortyment przedsiębiorstwa przeznaczony jest na rynki konsumenckie, samochodowe i profesjonalne. Do spółki należy szereg legendarnych marek, a wśród nich: AKG®, Harman Kardon®, Infinity®, JBL®, Lexicon® oraz Mark Levinson®. Firma jest obiektem podziwu kilku pokoleń audiofilów. Jej klientami są ludzie, których łączy wspólna pasja do wysokiej jakości dźwięku i multimediów. Ponadto Harman od lat wspiera profesjonalnych artystów i miejsca, w których występują. Akcje firmy są notowane na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych, oznaczone symbolem NYSE:HAR. Więcej informacji o firmie Harman można znaleźć na stronie www.harman.com. Dystrybutorem sprzętu Harman na Polskę jest SUPORT, mail: jblinfo@rb.com.pl, www.jbl.pl

 

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 안전카지노 13 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Info to that Topic: miastokobiet.pl/sluchawki-akg-k545-przegonic-mistrza/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ