Saturday, March 2, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Ślubne fryzury

Ślubne fryzury

Dzień ślubu to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej kobiety. Towarzyszący stres jest związany nie tylko z deklaracją jaką za kilka godzin wypowie do mężczyzny swojego życia. Chce, by w tym w dniu wszystko było idealne.

Loki są zawsze trafionym wyborem, należy jednak pamiętać, by dobrać je do rodzaju i długości włosów, a także do figury.

Loki są zawsze trafionym wyborem, należy jednak pamiętać, by dobrać je do rodzaju i długości włosów, a także do figury. / fot. materiał prasowy

Dzień ślubu to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej kobiety. Towarzyszący stres jest związany nie tylko z deklaracją jaką za kilka godzin wypowie do mężczyzny swojego życia. Chce, by w tym w dniu wszystko było idealne. Żeby na uroczystości móc skupić się na odpowiednich rzeczach warto o fryzurze ślubnej pomyśleć odpowiednio wcześniej.

Panna młoda dokłada wszelkich starań, by wyglądać perfekcyjnie, absolutnie w każdym szczególe. Chce podkreślić swoją urodę i dobry styl, wyglądać elegancko, olśniewać naturalnym pięknem. Jak odpowiednio dobrać fryzurę, żeby czuć się swobodnie, prezentując się pięknie i modnie? Warto zapoznać się z kilkoma radami, by w dniu ślubu koncentrować się tylko na radości.

Fryzura w dniu ślubu musi wyglądać idealnie. Żeby włosy dobrze się prezentowały muszą być przede wszystkim zdrowe i zadbane. Odpowiednią pielęgnację należy zaplanować nawet kilka miesięcy wcześniej. Należy przyjrzeć się swoim włosom i określić czego potrzebują. Odżywione włosy będą zachwycały gości swym blaskiem i dodawały pewności siebie.

Odżywione włosy będą zachwycały gości swym blaskiem i dodawały pewności siebie.

Odżywione włosy będą zachwycały gości swym blaskiem i dodawały pewności siebie. / fot. materiał prasowy

To czas, kiedy nie należy eksperymentować, dlatego też, dobrze jest oddać się w ręce specjalistów w salonie fryzjerskim, którzy właściwie dobiorą produkty, które poprawią kondycję włosów. Zasugerują program pielęgnacyjny albo specjalistyczne zabiegi umożliwiające regenerację włosa od środka. Salony fryzjerskie oferują konsultacje i próbne fryzury ślubne. Warto skorzystać z takiej możliwości, by jak najlepiej dobrać fryzurę do własnych oczekiwań. Daje to możliwość zmiany koncepcji, jeśli wybrana wcześniej okaże się nie odpowiednia albo np. niewygodna.

Fryzura powinna oddawać osobowość Panny Młodej, podkreślać jej urodę, a także pasować do kształtu twarzy i długości włosów. Ważne jest, by współgrała także ze stylem i fasonem sukni ślubnej, ponieważ często elementy stroju (np. koronka, róże, kryształki) mogą pojawić się także we włosach, co wymaga określonego uczesania. Należy pamiętać, że bogato zdobiona suknia, będzie wyglądała najlepiej w towarzystwie spokojnej, gładkiej fryzury. To, w jaki sposób będą ułożone włosy powinno być oczywiście dopasowane do stylu ślubu i wesela.

Zrezygnuj z dużej ilości lakieru i mocno natapirowanych fryzur, nie są już modne.

Zrezygnuj z dużej ilości lakieru i mocno natapirowanych fryzur, nie są już modne. / fot. materiał prasowy

Zrezygnuj z dużej ilości lakieru i mocno natapirowanych fryzur, nie są już modne. Styliści fryzur rekomendują naturalne, luźne fale i romantyczne, bardzo kobiece upięcia. Popularne są także koki, które w nowej, odświeżonej odsłonie wracają do łask. Mogą być gładko uczesane, jak i nieco luźniejsze, z kilkoma wypuszczonymi pasmami. Kok może być spięty na czubku lub z boku głowy. Takie upięcie pozwala na dodanie tiary bądź diademu co będzie odpowiednie, jeśli Panna Młoda zdecydowała się na królewską oprawę uroczystości. Fryzura ślubna nie powinna być ekstrawagancka, ma w końcu podkreślać urodę panny młodej, a nie przytłoczyć całą stylizację.

Warkocze są nadal bardzo popularne w modzie ślubnej, jak nic innego podkreślają dziewczęcy i niewinny wygląd Panny Młodej. W tym sezonie popularnością cieszą się zwłaszcza sploty luźno upięte, jak również warkocze typu „francuz” przechodzące w asymetryczne upięcie, czy holenderski splot stanowiący podstawę koka.

Loki są zawsze trafionym wyborem, należy jednak pamiętać, by dobrać je do rodzaju i długości włosów, a także do figury. Mogą stanowić podstawę do upięć lub całą fryzurę. Lekkie fale z wpiętą różą podkreślą charakter romantyczek, natomiast uniesione u nasady, włosy zakręcone na całej długości będą eleganckie i w stylu glamour.

Styliści fryzur rekomendują naturalne, luźne fale i romantyczne, bardzo kobiece upięcia.

Styliści fryzur rekomendują naturalne, luźne fale i romantyczne, bardzo kobiece upięcia. / fot. materiał prasowy

Rośnie liczba akcesoriów, które można użyć przy stylizacji fryzur ślubnych. Panny młode, które decydują się na wspomniane tiary i diademy często rezygnują z welonu. Podobnie jest w przypadku toczka z woalką. Często we włosy wpina się kwiaty – zarówno sztuczne jak i prawdziwe, niektórzy decydują się na romantyczne wianki. Można dodać także dekoracyjną spinkę albo opaskę. Powraca moda na kapelusze, które w połączeniu ze skromną, klasyczną suknią wyglądają bardzo elegancko.

Możliwości jest wiele, jednak wybierając fryzurę na dzień ślubu warto pamiętać, że ma ona być wygodnym elementem naszego wyglądu, aby w pełni móc cieszyć się tą piękną chwilą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: www.creativostudio.pl

Suknie ślubne: Salon „White Diva”

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ