Saturday, June 15, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Ślub Harrego i Meghan – 7 ciekawostek

Ślub Harrego i Meghan – 7 ciekawostek

Poznaj szczegóły najbardziej wyczekiwanego ślubu w Wielkiej Brytanii

Meghan i Harry portal dla kobiet Miasto Kobiet

„Królewskie wesele” – premiera w sobotę 26 maja o godz. 21:00 na kanale National Geographic / fot. Andrew Milligan - WPA Pool/Getty Images)

Już 19 maja 2018 w Kaplicy Świętego Jerzego w Zamku Królewskim w Windsorze odbędzie się najbardziej wyczekiwany ślub księcia Harrego i Meghan Markle. Znany z pieprznych (jak na królewskiej standardy) skandali książę Harry odnalazł w końcu miłość swojego życia. Czym zaskoczy nas para nowożeńców w tym ważnym dla Brytyjczyków dniu?

Kim jest Meghan Markle

Już jakiś czas temu media obiegła informacja dotycząca ślubu księcia Harrego i Meghan Markle. Ku zaskoczeniu wszystkich, znany z burzliwych rozstań i skandali książę Harry odnalazł w końcu miłość swojego życia. Pomimo, iż początkowo wszyscy twierdzili że będzie to kolejne chwilowe zauroczenie potomka rodziny królewskiej, tuż po tym gdy świat obiegła informacja o zaręczynach zakochanych wszyscy z niecierpliwością zaczęli wyczekiwać informacji o ślubie.

Po otrzymaniu wieści na temat ślubu Meghan i Harrego w świecie mediów znów zrobiło się gorąco. Informacje dotyczące samej Megan, która jest starszą od księcia rozwódką, oraz aktorką o afroamerykańskich korzeniach, mającą na swoim koncie ma wiele odważnych scen filmowych oraz zdjęć wzbudziły falę pytań i kontrowersji czy, aby na pewno jest ona odpowiednią osobą, która wkroczy do królewskiej rodziny. Wbrew wszystkim wątpliwościom i brakiem wsparcia od członków rodziny Merkle, ślub Meghan i Harrego został formalnie zatwierdzony przez samą królową Elżbietę II. Dodatkowo ręcznie zapisany na pergaminie dokument zawierający pieczęć królestwa i podpis brytyjskiej monarchy został pokazany przez Pałac Buckingham.

Jeśli chodzi o samą ceremonię, która odbędzie się w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze o godzinie 12:00 (13:00 czasu polskiego) mamy dla was 7 najświeższych informacji dotyczących ceremonii zaślubin, o których być może jeszcze nie słyszeliście. Ta ważna dla nowożeńców chwila zostanie uwieczniona przez wspaniałego fotografa polskiego pochodzenia, Alexa Lubomirskiego, który był również autorem sesji zaręczynowej przyszłego małżeństwa.

Meghan i Harry portal dla kobiet Miasto Kobiet

Jak będzie wyglądał najbardziej wyczekiwany ślub?/ fot. materiały prasowe

 

Ślub księcia Harrego i Meghan Markle – ciekawostki

1. Na uroczystości pojawi się około 600 uczestników zaproszonych przez młodą parę. Będą to między innymi osoby, które według rodziny królewskiej w sposób szczególny zasłużyły się dla Anglii. Na samo przyjęcie zostali zaproszeni tylko najbliższe osoby rodzinie królewskiej czyli około 200 osób. Na weselu nie pojawi się natomiast ojciec Meghan, który twierdzi, że data uroczystości koliduje mu z terminem operacji. Jak donoszą zagraniczne media całe przyjęcie ma się odbyć w hucznym, jednak kameralnym klimacie. 

2. Tuż przed ceremonią zaślubin młoda para wyruszy na przejazd dorożką pobliskimi ulicami, aby wraz z fanami i poddanymi cieszyć się tym wspaniałym wydarzeniem. Dzięki temu nie tylko osoby zaproszone na ceremonię będą miały możliwość zobaczenia nowożeńców na żywo.

3. W menu będzie można znaleźć dania z tradycyjnej brytyjskiej kuchni, ale także pojawią się elementy kuchni z Los Angeles.  „Nie będzie żadną niespodzianką, jeśli w menu będzie odzwierciedlało część dziedzictwa Meghan z Los Angeles, ale nie obędzie się bez tradycyjnych, brytyjskich akcentów. Chcą, żeby było zabawnie i żeby wesele odzwierciedlało ich jako parę, ich rodzinę i przyjaciół, którzy tam będą. To nadal będzie królewskie wesele – po prostu nie tradycyjne”.

4. Na ślubie Harrego i Meghan muzyka odbędzie się pod kierownictwem Jamesa Viviana. Wystąpi także Karen Gibson i The Kingdom Choir, grupa która występuje ze sobą od ponad 20 lat. Dodatkowo zaśpiewa Elin Manahan Thomas, sopranistka z Walii, natomiast na wiolonczeli zagra Sheku Kanneh-Mason (19-letni zwycięzca BBC Young Mus). Całość zostanie uzupełniona grą orkiestry pod dyrekcją Hristophera Warrena-Greena. Natomiast na przyjęciu prawdopodobnie pojawi się Spice Girls pomimo, iż  niektóre źródła wspominają takie nazwiska jak Ed Sheeran czy Sam Smith.

7 ciekawostek o ślubie księcia Harrego i Meghan Markle / fot. Chris Jackson/Getty Images)

5. Suknia Meghan do ostatnich chwil była wielką niewiadomą. Pomimo, że do ceremonii pozostało już tylko kilka dni dokładne informacje na ten temat znajdują się pod znakiem zapytania. Wiemy jednak, że suknia jest już wykonana i teraz oczekuje tylko na akceptację królowej Elżbiety. Jest to jeden z tradycyjnych elementów, które obowiązują monarchę. Jednak na pytanie co by się stało, gdyby królowa powiedziała, że jej się nie podoba, Emily (królewska korespondentka HELLO! ) powiedziała: „Nie sądzę żeby ktokolwiek brał to pod uwagę”. Jedynymi informacjami jakie zostały wyjawione to fakt, że suknia została zaprojektowana przez Ralph&Russo, którzy byli projektantami jej czarno-złotej sukni zaręczynowej. Znani z skłonności do innowacji projektanci na pewno przygotowali coś bardzo oryginalnego na ten ważny dzień. Media donoszą ze sama suknia kosztowała około 2 milinów złotych nie wliczając w to dodatków, na które Meghan planuje wydać 120 tysięcy funtów czyli około 600 tysięcy złotych.

6. Ta ważna dla nowożeńców chwila zostanie uwieczniona przez wspaniałego fotografa polskiego pochodzenia, Alexa Lubomirskiego, który był również autorem sesji zaręczynowej przyszłego małżeństwa.

7. Polska Fundacja Otwarte Klatki specjalnie dla przyszłej księżniczki Anglii, przygotowała bardzo oryginalny prezent z okazji uroczystości zaślubin. Zaglądając nawet w najgłębsze zakamarki internetu nie jesteśmy w stanie odnaleźć zdjęć Megan występującej w naturalnych futrach. Z tej okazji Fundacja przygotowała dla niej oryginalną i nietuzinkową etolę wykonaną ze sztucznego futra, która ma być gestem podziękowania przyszłej księżniczce za jej godną naśladowania postawę. Ten wyjątkowy prezent dla Megan został zaprojektowany przez Anetę Larysę Knap – założycielkę marki FOLK DESIGN.

Etola dla przyszłej księżniczki Anglii/ fot. Otwarte Klatki

Jak myślicie czy będzie to ślub stuleci, który trafi na pierwsze miejsca najlepszych i najdroższych ślubów świata?

Klaudia Mrówka

„Meghan Markle: hollywoodzka księżniczka” – premiera w sobotę 19 maja o godz. 22:00 na kanale National Geographic

 

Tonight Prince Harry and Ms. Meghan Markle attended a Women’s Empowerment reception at the Royal Aeronautical Society in London. This event marks the launch of Foreign Secretary Boris Johnson’s 'Platform for Girls Education’ – a campaign designed to encourage all Commonwealth countries to commit to providing 12 years of quality education for all girls. The couple met representatives from charities who are working to ensure quality education to girls across the Commonwealth More on @KensingtonRoyal. ?PA

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ