Monday, April 22, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Slow sex: O nieśpiesznej miłości

Slow sex: O nieśpiesznej miłości

Jak znaleźć swoje idealne tempo w seksie? Orgazm bez tajemnic w nowej książce Hanny Rydlewskiej i Marty Niedźwieckiej-Slow sex

Slow sex Hanna Rydlewska Marta Niedźwiedzka

Okładka książki Slow sex (fot. materiały prasowe)

Jakość, a nie ilość. Z odwagą i szacunkiem dla partnera. Swobodnie i z rozkoszą – Hanna Rydlewska i Marta Niedźwiedzka w swojej najnowszej książce Slow sex pomagają znaleźć idealne tempo. I nie mają na myśli tempa stosunku, ale raczej wolność myślenia

Hanna Rydlewska Marta Niedzwiecka Slow sex

Hanna Rydlewska i Marta Niedzwiecka autorki książki Slow sex (fot. Małgorzata Turczyńska/ 76 Management)

Niosą sztandar z hasłem: seks dobrej jakości. Śpieszymy się do tramwaju, na spotkanie i żeby zdążyć z deadline’em, to przynajmniej zwolnijmy w sypialni. I uwolnijmy się od narzucanych nam uprzedzeń. Będzie przyjemniej.
We wstępie do książki autorki wyjaśniają: Slow sex to styl kochania, w którym liczy się bardziej to „jak” niż „ile”. To przejście od kiepskiego życia erotycznego do świadomych wyborów i działań. Owa sprawczość, podmiotowość człowieka w seksie jest jedną z osi slow seksu. W miejsce seksu uprawianego, żeby udowodnić coś sobie i innym, traktowanego jako waluta w związku, zdominowanego przez negatywny przekaz, pojawia się wielowymiarowe zmysłowe doznanie. W miejsce ciała odciętego od głowy, traktowanego instrumentalnie, sprowadzonego niemal wyłącznie do genitaliów, pojawia się jeden wielki obszar erogenny. Tu nie ma już podziału na grę wstępną i seks właściwy, nie ma sztywno przypisanych do płci ról – każdy może dawać i przyjmować. Jest też radość z odkrywania nowych smaków i faktur, przestrzeń do przekraczania własnych przyzwyczajeń.
Marta Niedźwiedzka jest sex coachem. W 2010 roku współtworzyła nowatorski projekt edukacji i rozwoju seksualności dorosłych Pussy Project. Hanna Rydlewska to dziennikarka i redaktorka, która w programie „Hani bal” w Chilli Zet tropi związki erotyki ze sztuką, literaturą, modą i kulinariami. Książka Slow sex jest zapisem ich rozmów, w których pada wiele pytań, jakich my sobie na co dzień nie zadajemy, bo nie mamy na to czasu, bo się wstydzimy, boimy albo w ogóle nad tym nie zastanawiamy. Nie jesteśmy zadowoleni z naszych relacji z partnerem w sferze seksu, ale nie potrafimy lub nie chcemy tego zmienić. Autorki dowodzą, że warto podjąć wysiłek i zastanowić się nad tym, dlaczego nam się nie chce, co lubimy najbardziej, co i dlaczego lubi nasz partner, co mu się w nas podoba, a co nam w nim, i czego tak naprawdę pragniemy. To sposób, by zacząć wreszcie czerpać z seksu siłę i radość. Oprócz zapisu rozmów książka zawiera również praktyczne rady i propozycje ćwiczeń, które pomogą nam się otworzyć i odważyć zmienić podejście do seksu. – Udany seks jest źródłem niespożytej energii, najwyższym wyrazem uczuć pomiędzy ludźmi. Jest o co walczyć – piszą autorki książki.

Paulina Bandura

Marta Niedźwiecka będzie gościem specjalnym 8. spotkania Klubu Miasta Kobiet.

Slow sex Hanna Rydlewska Marta Niedźwiedzka

Okładka książki Slow sex (fot. materiały prasowe)

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Dominik 27 lutego, 2016

    Warto przed seksem z partnerką zadzwonić na seks telefon, duży wybór jest tu http://sextelefon.toplista.pl/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ