Thursday, May 30, 2024
Home / Moda  / Slow Fashion Cafe Kraków/Beyond Limits Berlin. Dwa różne miasta dwie różne idee. Ten sam cel

Slow Fashion Cafe Kraków/Beyond Limits Berlin. Dwa różne miasta dwie różne idee. Ten sam cel

Jaki? Stworzyć przestrzeń do rozwoju dla osób o podobnych upodobaniach, problemach, potrzebach!

Slow Fashion Cafe Kraków/Beyond Limits Berlin

Slow Fashion Cafe Kraków/Beyond Limits Berlin / fot. Rafał Korzeniowski

Slow Fashion Cafe w Krakowie to miejsce dla pasjonatów mody, szycia, designu i slow life’u, Otwarta pracownia krawiecka z kursami szycia (i nie tylko szycia) oraz kawiarenką to idealna przystań dla poszukiwaczy relaksu i wytchnienia od zgiełku codzienności przez kreatywne działania

Uczestnicy kursów, krakowscy projektanci i wszyscy przyjaciele Slow Fashion Cafe współtworzą społeczność dającą wsparcie, dzielącą się wiedzą, pomagającą sobie w realizacji marzeń i różnorodnych projektów.

Slow Fashion Cafe Kraków/Beyond Limits Berlin/ fot. Rafał Korzeniowski

Beyond Limits ma na uwadze przede wszystkim osoby niepełnosprawne, funkcjonujące na codzień samodzielnie, ale nie tylko. Radiostacja, przestrzeń stworzona przez fundację Beyond Limits, jest otwarta dla wszystkich i zapewnia wszystkim równe traktowanie, udostępniając przestrzeń do kreowania nowych rozwiązań, do wymiany pomysłów, poszerzania horyzontów. Jest to miejsce które skupia wokół siebie nie tylko niepełnosprawnym, ale też wszystkich, którzy przez dobry design, muzykę, modę dają nadzieję lepszej codzienności, przyjemniejszego funkcjonowania, kreatywnego spełnienia się i satysfakcji z pełni życia.

Slow Fashion Cafe Kraków/Beyond Limits Berlin

Slow Fashion Cafe Kraków/Beyond Limits Berlin/ fot. Rafał Korzeniowski

Slow Fashion Cafe i Radiostację połączyła nie tylko miłość do designu i idea tworzenia kreatywnej, wspierającej się społeczności, ale przede wszystkim krakowski fotograf, Rafał Korzeniowski. Ten zagorzały pasjonat fotografii i dobrego designu niestrudzenie krąży między Krakowem i Berlinem organizując sesje zdjęciowe, eventy oraz warsztaty. Pomimo pandemii i obostrzeń.

Dla Slow Fashion Cafe Rafał zeszłej wiosny sfotografował kolekcję wiosna/lato w Krakowie, a w tym roku w Berlinie, w Radiostacji. W Krakowie Rafałowi pozowały piękne, niepełnosprawne Polki: Klaudia i Angela, a w Berlinie, zgodnie z charakterem tego kosmopolitycznego miasta: Hinduska, Turczynka i Polka.

Slow Fashion Cafe Kraków/Beyond Limits Berlin

Slow Fashion Cafe Kraków/Beyond Limits Berlin / fot. Rafał Korzeniowski

Wszystkie widoczne na zdjęciach ubrania i torebki możecie oczywiście uszyć samodzielnie na kursach jednodniowych i cyklicznych w Slow Fashion Cafe, szczegóły i harmonogram znajdziecie tutaj: www.slowfashioncafe.pl. Zapraszamy też na pokaz mody w ramach Cracow Fashion Week – 25.03. 2022 (piątek). Będzie wino i coś do wina. Wejście na pokaz jest otwarte.

 

Katarzyna Stypulska-Trybulec

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ