Tuesday, March 5, 2024
Home / Miasto Podróży  / Słoneczne Baleary – którą wyspę warto odwiedzić? Majorkę, Minorkę czy Ibizę?

Słoneczne Baleary – którą wyspę warto odwiedzić? Majorkę, Minorkę czy Ibizę?

Egzotyka w zasięgu ręki

Baleary

fot. Jo Kassis / Pexels

Wakacje na Balearach należą do marzeń niejednego turysty, który przegląda oferty biur podróży. Chociaż archipelag zajmuje zaledwie 1 procent powierzchni Hiszpanii, od lat stanowi najpopularniejszy kierunek wczasowiczów. Do słynnego regionu należą m.in. Majorka, Minorka oraz Ibiza – wyspy przyciągające turystów rajskimi plażami i krystalicznie czystą wodą. Na miejscu zakosztujesz także regionalnych przysmaków kuchni śródziemnomorskiej. Dowiedz się, z czego słyną wyspy Balearów – Majorka, Minorka i Ibiza!

Baleary – słynny hiszpański archipelag

O słynnym archipelagu w zachodniej części Morza Śródziemnego słyszał niemal każdy. Hiszpańskie Baleary to przede wszystkim Majorka, Minorka, Ibiza i Formentera. Wyspy słyną z zachwycających krajobrazów, wysokich klifów i rozgrzanych wód Morza Śródziemnego. Przed turystami rodzi się jednak pytanie – który region wybrać na wakacyjny wypoczynek? Podpowiadamy!

Majorka – perła Balearów

Majorka uznawana jest za najbardziej urodzajną wyspę całego archipelagu! Do perły Balearów przyciągają turystów przede wszystkim plaże, zaliczane do najpiękniejszych na świecie. Stolicą i głównym miastem Majorki jest Palma de Mallorca, stanowiąca jednocześnie śródziemnomorskie centrum turystyczne. Miejscowość słynie z zawiłych uliczek Starego Miasta i bogatej oferty noclegowej. Majorka zachwyca pasmami górskimi – Serra de Tramuntana oraz Sierra de Levant. Centralnym miejscem wypoczynku są jednak piaszczyste plaże – Playa de Palma, Playa de Muro i Cala Egos.

Minorka – błogi spokój w rajskim otoczeniu

Minorka to doskonała propozycja dla pasjonatów spokojnego wypoczynku. Wyspę wyróżnia kameralny charakter, tworzony m.in. przez kojące zmysły krajobrazy. Minorka zachwyca wyjątkowymi formami skalnymi, które ciągną się wzdłuż całego wybrzeża. Tak jak w przypadku całych Balearów, wczasowiczów na wyspę przyciągają gorące kąpieliska i białe piaski hiszpańskich plaż. Minorkę pokochają jednak nie tylko miłośnicy wypoczynku nad wodą, lecz także osoby chcące poznać trochę historii. Dawna stolica wyspy, Ciutadella de Menorca, jest po brzegi przepełniona zabytkami i megalitycznymi pomnikami. Wczasy na Minorce pozwalają na ucieczkę od miejskiego zgiełku i zrelaksowanie się w otoczeniu zielonej flory.

Ibiza – dla miłośników nocnego życia

W opozycji do Minorki stoi Ibiza – raj dla miłośników nocnego życia! Na turystów czeka wyjątkowy klimat, śródziemnomorska rozrywka i największe imprezy muzyczne. Na Ibizie panują również doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Możesz śmiało spróbować swoich sił w windsurfingu, kitesurfingu i żeglowaniu. Stolicą Ibizy jest miasto o takiej samej nazwie, zwane również Eivissa. Miejscowość przez całą dobę tętni życiem, jednak pełnię jej możliwości można poznać dopiero po zachodzie słońca.

Majorka, Minorka czy Ibiza – którą wyspę wybrać?

Majorka, Minorka, a może Ibiza? Która wyspa będzie najlepszym wyborem? Uniwersalną destynacją jest Majorka. Na miejscu znajdziesz urokliwe plaże w otoczeniu pasm górskich. Minorka to rozwiązanie dla wszystkich, którzy wakacje kojarzą przede wszystkim ze spokojem. Wyspę wyróżnia kameralny klimat, krystalicznie czyste kąpieliska i megalityczne pomniki. Ibiza to raj dla miłośników nocnego życia! Na miejscu znajdziesz tętniące życiem restauracje i kluby muzyczne.

 

Szukasz miejsca na wymarzony odpoczynek? Poznaj oferty wakacyjne all inclusive dostępne na Exim Tours!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ