Saturday, June 22, 2024
Home / Moda  / Moda męska  / Slim fit czy regular fit – jaki krój koszuli męskiej wybrać i czym różnią się od siebie?

Slim fit czy regular fit – jaki krój koszuli męskiej wybrać i czym różnią się od siebie?

Opięty znaczy bardziej męski?

Koszula slim fit

fot. materiały prasowe

Po czym poznać dobrze ubraną osobę? Na myśl przychodzą wyróżniki takie jak czystość i schludność ubrania, ich dobór kolorystyczny, dostosowanie do obecnych trendów, oraz jakość, jaką reprezentują. Jest jednak jeszcze jeden szczególny czynnik. Nie sposób zbudować dobry wizerunek, w szczególności w obrębie klasycznej mody męskiej, jeśli pod uwagę nie zostaną wzięte rozmiar, krój i dopasowanie. To kluczowe aspekty każdej stylizacji, dlatego też producenci odzieży oferują różnie skrojone egzemplarze np. koszul. Slim i super slim fit to propozycje modeli, które już od jakiegoś czasu zaskarbiły sobie uwagę i sympatię konsumentów. Czy jeśli slim fit jest tak popularny, to powinien przekonać się do niego każdy? Jak dobrze dobrać rozmiar koszuli i na jakie elementy zwracać uwagę? Podpowiadamy!

 

Silm fit i moda na dopasowane fasony

 

Około 2010 roku popularne stały się bardziej dopasowane i przyległe do ciała fasony. Na początku takie podejście propagowały firmy, których asortyment dotyczył raczej stylu casualowego i dedykowany był młodszej grupie odbiorców. Z czasem slim fit przesiąknął do puli marek premium, a także tych oferujących odzież smart casualową i elegancką. W pewnym momencie popularność koszul, spodni, a nawet garniturów o kroju slim zaczęła przyjmować wręcz karykaturalne oblicze, niestosownie opinając męską sylwetkę.

Od kilku sezonów obserwujemy naturalną tendencję, jaką jest przemijanie i cykliczność mody, na skutek której wracają szersze, luźniejsze i regularne fasony. Nie oznacza to jednak, że w związku z tym wszyscy powinni porzucić slim fit. To rozsądna propozycja dla części konsumentów o smuklejszej budowie i nie tylko. Komu jeszcze pasuje ten fason?

Dla kogo tak naprawdę jest slim fit?

Ten fason koszuli dedykowany jest osobom, które poszukują lepszego dopasowania. Prawdziwym kryterium niekoniecznie jest szczupła sylwetka, a preferencje i to, jak koszula się układa. Fason slim fit, tak jak i rozmiar u każdego z producentów koszul, może się różnić. Jest to tak naprawdę tylko wskazówka dla kupującego, że marka, konstruując konkretną linię odzieży, chciała bardziej niż standardowo zwęzić jej część na wysokości talii. Nawet typowa męska sylwetka może wyglądać dobrze w koszuli slim fit, o ile rozmiar będzie odpowiedni. Reasumując, jeśli noszący nie posiada nadmiarowych kilogramów oraz jest przeciętnej postury i wagi, to może, a nawet powinien przetestować ten fason. Powinien, ponieważ klasyczna męska elegancja dąży do podkreślenia atrybutów męskiej sylwetki. Nawet poprzez niewielkie zwężenie koszuli w talii uwydatnia się szerokość barków i klatki piersiowej. Wtedy figura optycznie przybiera kształt litery „V”. Dlatego w doborze koszul tak jak i garniturów, spodni czy marynarek tak ważne jest dopasowanie i odpowiednie proporcje.

 

Pozostałymi elementami koszuli, które powinny współgrać z omawianym zwężeniem w talii, są: szerokość w barkach i klatce piersiowej, długość koszuli, a także długość i szerokość rękawów. Dobrze dobrana koszula powinna być komfortowa w noszeniu, nawet jeśli delikatnie ogranicza ruch. Ważną wskazówką jest to, jak zachowuje się ona przy siadaniu. Jeżeli napięcie guzików powoduje nadmierne rozciąganie się materiału na brzuchu, czy klatce piersiowej – jest to sygnał alarmowy.

Warto wspomnieć, iż nie należy obawiać się, jeśli koszula nie spełnia wszystkich wymienionych w artykule kryteriów. W ostateczności pozostają jeszcze przeróbki krawieckie, które pomogą dopracować rozmiarowe szczegóły.

Kiedy zdecydować się na regular fit?

Odpowiedź co do słuszności wyboru fasonu regularnego nasuwa się sama. Mogą skorzystać z niego osoby, które potrzebują więcej miejsca w okolicach talii oraz panowie, którzy celowo, np. w myśl casualowej stylizacji, szukają luźniejszych koszul.

W pewnym sensie fason można przypisać także do stylu. Męska elegancja, a także styl półformalny/smart casual wymaga przestrzegania zasad ubioru. W stylu casualowym, który ograniczony jest co najwyżej zasadami łączenia kolorów, dopasowanie nie ma już takiego znaczenia. Jednak, jeśli sylwetka na to pozwala, to prawie zawsze koszula o kroju slim będzie wyglądała lepiej, w szczególności włożona w spodnie.

 

Jeśli poszukujesz klasycznych, dobrze skrojonych i stylowych koszul, zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Borgio.co.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ