Tuesday, June 25, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Sławek Uniatowski – koncert „Metamorphosis”

Sławek Uniatowski – koncert „Metamorphosis”

Już 10 lutego

Sławek Uniatowski w NCK

10 lutego (niedziela), g. 19.00, Scena NCK / fot. materiały prasowe

Koncert wypełniony utworami z debiutanckiego albumu Sławka Uniatowskiego – „Metamorphosis”. Płyta to zbiór 13 autorskich kompozycji, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki. Krążek miał swoją oficjalną premierę 25 kwietnia 2018 r.

 

Urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu, już jako pięciolatek rozpoczął przygodą z instrumentami klawiszowymi. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek, współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach. Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show  „Idol” w telewizji Polsat. Dotarł do finału, ostatecznie zajmując drugie miejsce.

 

Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. Utwory z debiutanckiego albumu „Metamorphosis” po raz pierwszy zostały przedpremierowo zaprezentowane 25 września 2016 roku w Filharmonii w Szczecinie, w formie symfonicznej, z aranżacją Daniela Nosewicza.

 

Uniatowski ma na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Maryla Rodowicz („Będzie to co musi być”), Zbigniew Wodecki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Kuba Badach. Uczestnik projektów „Poland Why Not”, „Grzegorz Ciechowski. Spotkanie z legendą”, „Koncerty w Trójce vol. 20 – Frank Sinatra 100-lecie urodzin”. Koncertował w kraju i za granicą z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nat „King” Cole’a, Cheta Bakera czy Ellie Fitzgerald. Laureat licznych nagród i konkursów, do najważniejszych zaliczane jest pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu 2010.

 

10 lutego (niedziela), g. 19.00, Scena NCK
SŁAWEK UNIATOWSKI – koncert „Metamorphosis”
bilety – 80 zł
https://nck.krakow.pl/slawek-uniatowski-koncert-metamorphosis/

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ