Saturday, March 2, 2024
Home / Kultura  / A czy ty odważysz się skoczyć ze spadochronem?

A czy ty odważysz się skoczyć ze spadochronem?

Marzysz o skoku ze spadochronem? Możesz to zrobić bez specjalnego przygotowania, w tandemie z instruktorem

Wiatr we włosach, buzująca adrenalina i wspaniałe widoki – to wszystko może zagwarantować ci skok ze spadochronem – nawet do minuty swobodnego spadania i następnie łagodne szybowanie z rozłożonym już spadochronem.

Teraz, jeżeli chce się skoczyć, wcale nie trzeba wcześniej brać udziału w drogich szkoleniach, ponieważ można skakać bez żądnego specjalnego przygotowania. Skoki tandemowe, ponieważ to właśnie o nich mowa, są doskonałą okazją, żeby zobaczyć, jak wygląda świat z 4000 metrów i przetestować swoją odwagę i nerwy. A może masz kogoś, komu będzie idealnie odpowiadał taki prezent, lub chcesz skoczyć w dwójkę? To też żaden problem!

Skaczesz całkowicie bezpiecznie

Samodzielny skok ze spadochronem wymaga zawsze doskonale opanowanej techniki, ale jeżeli skacze się w tandemie, umiejętności i dodatkowo rozbudowana kondycja wcale nie są potrzebne. Uczestnik przyczepiony jest wtedy do instruktora i nie musi niczym sterować czy martwić się o otwarcie spadochronu w odpowiednim momencie. Skakać może praktycznie każdy, kto oczywiście ma na tyle odwagi. Właśnie dlatego tego rodzaju skoki są chętnie wybierane – organizują je firmy w branży spadochroniarskiej praktycznie na terenie całego kraju.

Wiele firm oferujących skoki także daje możliwość ich zarejestrowania na filmie lub zrobienia zdjęć – chociaż to dodatkowo płatna opcja, to jednak warto ją wykupić, ponieważ to jedyny sposób na udokumentowanie swojego wyczynu i doskonała pamiątkę. Zarejestrowane wydarzenie otrzymuje się wtedy na płycie DVD i można nim pochwalić się przed znajomymi lub przypomnieć sobie ten niezwykły moment. Jedyne przeciwwskazania skoków w tandemie dotyczą ostrych chorób układu kostnego, oddechowego i krwionośnego, a także epilepsji.

Skok w tandemie także na prezent

Wykupienie skoku jest bardzo proste i można zrobić to w wielu firmach przez internet. Wystarczy tylko wybrać najbardziej odpowiadający sobie termin i miejsce i uiścić zapłatę. Ile to kosztuje? Najdroższa opcja to około 1 tysiąca złotych – w jej skład wchodzi skok z wysokości 4000 metrów, który daje minutę swobodnego spadania, a także wideofilmowanie i zdjęcia. Za połowę mniej można mieć natomiast skok z wysokości 3000 metrów z 30-sekundowym wolnym spadaniem bez dodatkowych usług fotografowania i filmowania.

Skok można kupić nie tylko dla siebie – również może być on doskonałą niespodzianką na różne ważne okazje, na przykład na urodziny dla bliskiej osoby, która od zawsze o nim marzyła. Można wykupić skoki dla siebie i partnera, na pewno będzie to jeden z niezwykłych sposobów na spędzenie wolnego czasu i okazja do sprawdzenia, kto w tak ekstremalnych warunkach zachowa dłużej zimną krew.

Skacz z ekspertami

Jeżeli chcesz wypróbować swoich sił, warto skorzystać z oferty specjalistów – Skydive to firma, która zapewnia kompleksową obsługę w tej dziedzinie. Organizuje zarówno szkolenia AFF, jak i skoki w tandemie dla tych, którzy chcą zasmakować w przygodzie. Skoki odbywają się pod Włocławkiem w miejscowości Kruszyn, a także w Kamieniu Śląskim i Przasnyszu. Wystarczy tylko wykupić przez internet odpowiednią wersję skoku – dostępne jest też wideofilmowanie i fotografowanie. Więcej informacji czeka na stronie internetowej skydive.pl.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Honorata 9 marca, 2016

    Dużo czasu upłynęło nim zdecydowałam się na skok ze spadochronem. Na początku kilka razy odwiedziłam tunel aerodynamiczny, loty w tunelu pomogły mi przełamać barierę strachu.I w końcu skoczyłam! Z obu atrakcji korzystałam w Lesznie.

  • Gosia 26 lipca, 2016

    A ja nadal nie mogę się przemóc, by skoczyć. Latałam już kilkakrotnie w leszczyńskim tunelu aerodynamicznym, ale na skok jakoś nikt nie może mnie namówić. Może we wrześniu się zdecyduje.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ