Thursday, June 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Skuteczny syrop na kaszel dla dzieci

Syrop na kaszel można podawać dziecku doustnie, po posiłkach

różowy syrop dla dzieci na łyżeczce

Syrop na kaszel można podawać dziecku doustnie, po posiłkach / fot. materiały prasowe

Każdy rodzic jest w stanie rozpoznać początek infekcji u swojego dziecka. Większość dzieci jest wtedy rozdrażniona, nie ma humoru ani ochoty na zabawę. Niedługo później pojawiają się pierwsze objawy: kaszel, katar, ból gardła i gorączka. Z biegiem czasu suchy kaszel zamienia się w mokry i choć dziecko zdrowieje, to jego samopoczucie nadal nie jest najlepsze. By złagodzić mokry kaszel u dziecka, warto podać mu Deflegmin – lek rozrzedzający wydzielinę i ułatwiający odkrztuszanie. Kiedy można podać dziecku syrop na kaszel mokry Deflegmin? Jak dawkować syrop wykrztuśny dla dzieci Deflegmin? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu. Dowiesz się z niego również, jak długo można stosować syrop dla dziecka Deflegmin i kiedy wskazana jest wizyta u lekarza

 

Syrop na kaszel dla dzieci Deflegmin – jak działa?

Syrop na mokry kaszel dla dziecka Deflegmin Junior jest lekiem mukolitycznym, tzw. mukolitykiem. Powoduje on upłynnienie i zmniejszenie lepkości śluzu zalegającego w drogach oddechowych. Preparat zawiera substancję czynną chlorowodorek ambroksolu, która w stosunkowo krótkim czasie zwiększa ilość wydzieliny i rozrzedza ją, a w dodatku rozrzedza ją i poprawia czynność rzęsek nabłonka oddechowego. Usprawnia oczyszczanie dróg oddechowych, wspomaga odkrztuszanie i łagodzi kaszel u dziecka. Ambroksol zaczyna działać już po około 30 minutach od zastosowania, dlatego na efekty nie trzeba długo czekać. Zamiast syropu można wybrać krople na kaszel dla dzieci Deflegmin Baby, które działają na takiej samej zasadzie co Deflegmin Junior.

Wskazania do stosowania syropu Deflegmin

Deflegmin dla dzieci w postaci syropu, jak i kropel stosuje się w przypadku ostrych i przewlekłych chorób płuc oraz oskrzeli, które przebiegają z utrudnionym odkrztuszaniem lepkiej i gęstej wydzieliny znajdującej się w drogach oddechowych. Jeśli Twoją pociechę męczy mokry kaszel, podaj jej Deflegmin. Jeden i drugi produkt leczniczy znajdziesz w każdej aptece.

Leku Deflegmin nie powinno się podawać dziecku dłużej niż 4-5 dni. Jeśli po tym czasie nie zaobserwuje się poprawy stanu zdrowia, zaleca się konsultację z lekarzem, gdyż najprawdopodobniej konieczna jest zmiana sposobu leczenia.

Syrop Deflegmin dla dzieci – jak dawkować?

Dawkowanie Deflegmin Junior zależy od wieku dziecka:

  • dzieci od 1. do 2. roku życia – 2,5 ml 2 razy na dobę,
  • dzieci od 2. do 6. roku życia – 2,5 ml 3 razy na dobę,
  • dzieci od 6. do 12. roku życia – 5 ml 2-3 razy na dobę,
  • dzieci powyżej 12. roku życia – 10 ml 3 razy na dobę przez pierwsze 2-3 dni, potem 2 razy na dobę,
  • dorośli – 10 ml 3 razy na dobę przez pierwsze 2-3 dni, potem 2 razy na dobę.

Syrop na kaszel można podawać dziecku doustnie, po posiłkach. Ma on przyjemny owocowy smak, dlatego Twoja pociecha nie powinna mieć trudności z jego przyjęciem. Co istotne, leku Deflegmin nie powinno się stosować na noc ze względu na jego wykrztuśne działanie, które mogłoby zakłócić maluchowi spokojny sen.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania syropu Deflegmin i co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Przeciwwskazaniem do stosowania syropu na kaszel dla dzieci Deflegmin jest nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Krople na kaszel, podobnie jak syrop, zamknięte są w szklanej butelce z zakrętką child-proof, która skutecznie chroni przed dziećmi. Do opakowania dołączona jest specjalna miarka ułatwiająca precyzyjne dozowanie leku. Po otwarciu preparaty Deflegmin należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie powinno się stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Należy pamiętać, że syrop dla dzieci na kaszel mokry Deflegmin to lek, dlatego przed podaniem dziecku należy zapoznać się z treścią dołączonej do opakowania ulotki lub skonsultować się z lekarzem albo farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowanie może zagrażać życiu i zdrowiu.

źródło: materiał Partnera MK

TAGI
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • monikaaaa 20 lipca, 2021

    Od kiedy pije syrop konopny z Rokitnikiem (dokładnie rok), to nie choruję – nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło. Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet nie można nazwać przeziębienie – kilka razy wydmuchałam nos, bardzo lekko bolało mnie gardło przez jeden dzień. Syrop można podawać dzieciom nie jest dosładzany cukrem a to duży plus Przyznaję, że konopi nie jem codziennie, wtedy efekty byłyby pewnie jeszcze lepsze, jeżeli chodzi o inne schorzenia. także polecam a te produkty znajdziecie na tej stronie najtańsza wysyłka sprawdziłam 🙂 konopiafarmacja pl

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ