Wednesday, May 22, 2024
Home / Uroda  / Medycyna estetyczna  / Skuteczne metody usuwanie blizn – najnowocześniejsze rozwiązania na redukcje uszkodzonych tkanek

Skuteczne metody usuwanie blizn – najnowocześniejsze rozwiązania na redukcje uszkodzonych tkanek

Laser robi to doskonale

Usuwanie blizn

fot. Adobe Stock

Blizny to – chcąc nie chcąc – nieodłączna część życia. Choć są naturalną pozostałością po ranach, nie zawsze udaje się je zaakceptować. Dla wielu osób są przyczyną dyskomfortu, a nawet wstydu. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją sposoby na to, by się ich pozbyć. Na czym polega nowoczesne usuwanie blizn i kiedy warto się na nie zdecydować? Wyjaśniamy w poniższym artykule

 

Nowoczesne usuwanie blizn – na czym polega?

Szczęśliwie czasy, w których do usunięcia blizny konieczny był zabieg chirurgii plastycznej, dawno minęły. Obecnie wykorzystuje się znacznie mniej inwazyjne metody, które pozwalają usunąć zmianę przy minimalnym bólu i ryzyku ewentualnych powikłań. O czym mowa? Oczywiście o zabiegach laserowych. To nowoczesne rozwiązanie, w którym stosuje się zaawansowany technologicznie sprzęt. Pozwala zredukować blizny lub nawet zupełnie się ich pozbyć, niezależnie od wieku i wielkości.

 

Największym atutem laserowego usuwania blizn jest to, że jest to zabieg mniej inwazyjny niż metody operacyjne i chemiczne. To coraz chętniej wybierane rozwiązanie, które obecnie staje się też powszechnie dostępne.

Usuwanie blizn laserem

fot. Adobe Stock

Kiedy warto rozważyć laserowe usuwanie blizn?

Laserowe usuwanie blizn https://laserdelux.pl/usuwanie-blizn/ to bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, który pozwala uzyskać imponujące efekty. Co ciekawe, za pomocą tej procedury można pozbyć się zmian o różnym pochodzeniu. W jakich przypadkach poleca się ten zabieg? Poniżej omówimy sobie kilka rodzajów blizn, których można się dzięki niemu skutecznie pozbyć.

Blizny potrądzikowe

Laserowe usuwanie blizn bardzo często stosuje się w przypadku blizn potrądzikowych, zwanych również zanikowymi. Najczęściej pojawiają się one w przypadku nieleczonego trądziku lub jego rozdrapywania. Celem procedury jest wówczas redukcja zagłębienia w skórze i wyrównanie kolorytu. W takim przypadku wykonuje się zwykle od 5 do 6 zabiegów.

Blizny pourazowe

Tego rodzaju blizny – jak wskazuje sama ich nazwa – powstają zwykle w wyniku wypadków, np. oparzeń czy rozległych skaleczeń. Zdarza się, że taka blizna może powodować ból lub przyjąć postać blizny przerostowej. Usuwanie laserowe pozwala spłycić bliznę i uelastycznić tkanki, które ją otaczają. Przy zastosowaniu lasera można usunąć nawet 30% tworzącej bliznę tkanki łącznej, dzięki czemu w wyniku procesów regeneracyjnych zmiana upodabnia się do zdrowej skóry.

Blizny pooperacyjne

Współczesne lasery pozwalają wyraźnie zredukować też blizny pooperacyjne, czyli takie, które powstają w wyniku zabiegów chirurgicznych. W tym wypadku warto jednak skonsultować się ze specjalistą w miarę szybko – im starsza jest blizna, tym trudniej ją usunąć.

fot. Adobe Stock

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na usuwanie blizn?

Chociaż laserowe usuwanie blizn jest bezpiecznym zabiegiem nowej generacji, to – jak wszystkie procedury – ma pewne przeciwskazania. Zarówno tę kwestię, jak i liczbę zalecanych zabiegów, warto omówić ze specjalistą. Wybierając punkt oferujący redukcję blizn, najlepiej postawić na doświadczony salon, który dysponuje nowoczesnym sprzętem i profesjonalnym personelem. Warto zapoznać się też z opiniami innych klientów, a także ze zdjęciami efektów podobnych zabiegów, jeżeli salon nimi dysponuje.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ