Tuesday, July 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Skuteczna kriolipoliza, czyli zamrażanie tłuszczu

Skuteczna kriolipoliza, czyli zamrażanie tłuszczu

Do wakacji jest akurat dość czasu, aby tu i tam zrzucić to i owo

zamrazanie tluszczu miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Nadwaga to jeden z częstszych powodów do kompleksów i złego samopoczucia. Wielu nie czuje się komfortowo we własnym ciele, obawia się wyjścia na basen czy sezonu plażowego. Lekarstwem jest zamrażanie tłuszczu, czyli kriolipoliza

 

Kompleksy to uciążliwy problem, który może realnie zaważyć na jakości naszego życia, więc nie powinniśmy się na nie godzić. Dzięki ciężkiej pracy i odpowiednim metodom możemy dojść do naszego wymarzonego ciała w zdrowy i sensowny dla nas sposób. Jedną z metod pozbycia się kilku nadprogramowych kilogramów jest lipoliza, czyli redukcja tkanki tłuszczowej. Jej podtypem jest z kolei kriolipoliza, która do tego celu wykorzystuje zimno.

Niskie temperatury do walki z tłuszczem

To odkrycie amerykańskich naukowców zapoczątkowało leczenie zimnem. Odkryli oni bowiem, że komórki tłuszczu nie są odporne na działanie niskich temperatur i szybko obumierają. Ten wniosek doprowadził do powstania metody redukcji tkanki tłuszczowej zwanej kriolipolizą.

Jak wygląda zabieg zamrażania tłuszczu?

Sam zabieg jest prosty i często bezbolesny. Komórki tłuszczowe obumierają przy temperaturach wahających się od 5 do -10 stopni Celsjusza. Dzięki specjalnej aparaturze skóra poddawana jest działaniu takich temperatur. Przy tym warto zaznaczyć, że zabieg jest zupełnie bezpieczny i nie ma możliwości uszkodzenia innych tkanek naszego organizmu.

Najpierw skóra zostaje zabezpieczona specjalnymi okładami termicznymi, by zapobiec ewentualnym odmrożeniom. Następnie tłuszcz jest zamrażany. Zabieg nie trwa dłużej niż godzinę. Kriolipolizę można powtarzać wedle potrzeb.

Jakie są efekty i po jakim czasie można je zaobserwować?

Efektów nie widać natychmiastowo, pojawiają się one stopniowo. Nasz organizm w naturalnych procesach metabolicznych wydala martwe komórki tłuszczowe, dzięki czemu zmniejsza się sama objętość tkanki tłuszczowej. Ten proces może zająć do 6 tygodni. Po zakończeniu kuracji możemy pozbyć się nawet 25% naszej tkanki tłuszczowej. W połączeniu ze zdrową dietą i ćwiczeniami kriolipoliza przynosi najlepsze rezultaty. Będzie ona również odpowiedzią dla tych, którzy szukają skutecznego sposobu na pozbycie się tłuszczu z trudnych miejsc, takich jak podbródek czy ramiona.

Szukasz zaufanego gabinetu medycyny estetycznej z dostępnymi najnowszymi zabiegami? Odwiedź drmarcinnowak.pl.

 

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Joanna 14 stycznia, 2021

    Kriolipolizę dobrze jest wziac pod uwagę, wiele osób sobie jednak ceni również endermologie czy karboksyterapię.
    Aby zabiegi były skuteczne, dobrze bedzie na pewno porozumieć się w gabinecie medycyny estetycznej. Powinni na miejscu dobrać Wam odpowiednie działania.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ