Wednesday, July 17, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Skóra szczególnej troski

Skóra szczególnej troski

Czy wiesz jak pielęgnować swoją skórę i jak odpowiednio chronić ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi?

Skóra twarzy każdego dnia narażona jest na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych oraz warunków atmosferycznych, które mają negatywny wpływ na jej naturalny wygląd. Powodują miedzy innymi: wysuszenie delikatnej skóry twarzy, łuszczenie, pękanie drobnych naczynek, pojawienie się pierwszych niepokojących zmarszczek w okolicy oczu, ust i na czole, szorstki plam, zaczerwienie, łuszczenie, a dodatkowo znacznie przyspieszają proces starzenia skóry twarzy.

???????????????????????????

fot. materiał prasowy

Sucha skóra – przyczyny

Szczególnie uciążliwym problemem jest sucha skóra, która może pojawić się zarówno u kobiet jak i mężczyzn niemalże w każdym wieku. Do najczęściej występujących przyczyn, odpowiedzialnych za wysuszenie skóry są: uwarunkowania genetyczne, wiek ponieważ z biegiem kolejnych lat skóra traci swoją elastyczność i jędrność w wyniku utraty drogocennego kolagenu, niedobór lipidów w warstwie rogowej, niewłaściwa pielęgnacja skóry, zbyt mała ilość płynów w ciągu dnia, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków lub ich nadużywanie, dieta uboga w witaminy i składniki mineralne. Dodatkowo regularne spożywanie alkoholu, palenie papierosów czy przebywanie w przegrzanych i klimatyzowanych wnętrzach ma fatalny wpływ na stan kobiecej cery.

Pielęgnacja skóry suchej

Sucha skóra twarzy wymaga szczególnej troski i pielęgnacji jak również stosowania wysokiej jakości skutecznych kosmetyków w postaci kremów nawilżających. Nieodpowiednia pielęgnacja tego rodzaju cery może prowadzić do wielu nieprzyjemnych oraz nieestetycznych powikłań  w postaci czerwonych plam, trądziku czy pęknięć skóry i jej łuszczenia. Skuteczny, wysokiej jakości krem, taki jak chociażby krem pielęgnacyjny Eucerin, nie tylko zwiększa poziom wody w skórze, ale utrzymuje jej wilgotność, tworząc przy tym doskonałą barierę ochronną przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. Sprawia, że wrażliwa na wszelkie podrażnienia skóra staje się delikatna, gładka, a przede wszystkim dobrze natłuszczona. Dostarcza wielu drogocennych witamin, składników mineralnych i innych związków odpowiedzialnych za prawidłowy stan cery zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Zdecydowana większość kremów nawilżających wymaga dodatkowego wsparcia w postaci innowacyjnych maseczek nawilżających, a ich jednoczesne i regularne stosowanie przynosi zaskakujące efekty.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Amandi 13 listopada, 2015

    na suchę skórę dobry jest oeparol z olejem z wiesiołka i kwasem hialuronowym. bardzo dobrze nawilża suchą skórę i nadaje się też dla osob o wrażliwej cerze 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ