Saturday, June 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Skóra normalna – jak właściwie o nią dbać?

Skóra normalna – jak właściwie o nią dbać?

Czy o skórę normalną nie musimy dbać? Nic bardziej mylnego. Aby skóra zachowała swój nieskazitelny wygląd trzeba ją pielęgnować każdego dnia.

fot. materiały prasowe

Marzenie, ideał, rzadkość, czyli skóra normalna. Tak, niestety tak jest, że normalną skórą może pochwalić się tylko garstka osób. Oczywiście, najmłodsi mają przejrzystą cerę i elastyczną skórę całego ciała. To oznaka zdrowia i odpowiedniej dbałości o nią. Niestety bardzo często okres dojrzewania burzy ten porządek na twarzy i skórze całego ciała, pojawiają się niedoskonałości. Krosty, rozszerzone pory, zaczerwieniania, suchość bądź nadmierne przetłuszczanie. Stąd najwięcej publikacji poświęconych jest pielęgnacji skóry suchej bądź tłustej i ewentualnie jeszcze mieszanej. Czy o skórę normalną nie musimy dbać? Nic bardziej mylnego. Aby skóra zachowała swój nieskazitelny wygląd trzeba ją pielęgnować każdego dnia.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Zmarszczki nie omijają skóry normalnej
Skóra to nasza naturalna bariera ochronna. To ona sprawia, że dłużej zachowujemy młodość, gdy odpowiednio o nią dbamy, a co za tym idzie mamy lepsze samopoczucie. Z wiekiem na skórze, zaczynają pojawiać się zmarszczki, proces starzenia niestety nie omija również skóry normalnej. Żeby jak najdłużej zachować młodość należy selekcjonować używane kosmetyki. Po pierwsze przemyślany wybór, po drugie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry normalnej i po trzecie odpowiednio dobrane do wieku. Istotna jest również systematyczność. Skóra zachowa zdrowy wygląd dłużej, gdy każdego dnia zapewnimy jej odpowiednią pielęgnację. Można stosować różne kosmetyki, należy jednak pamiętać, by zbytnio nie obciążały jej bądź nie wysuszały.

Kosmetyk idealny dla skóry normalnej
Spełnia trzy podstawowe funkcje: nawilża, zachowuje naturalne ph, chroni. Jednym z podstawowych kosmetyków, którego używamy dwa razy dziennie, jest żel pod prysznic bądź mydło. Szorstkie mydło czy niewłaściwy żel szybko zaburza naturalną równowagę skóry, dlatego przy wyborze warto zatrzymać się na dłużej. Codzienna pielęgnacja skóry normalnej wymaga żelu pod prysznic, który jest bardzo delikatny, a zarazem głęboko nawilża i zapewnia całodzienną ochronę, przykładem jest Sanex Dermo Protector do skóry normalnej. Kosmetyk posiada rekomendację dermatologów i pozytywne opinie wśród klientów. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu, nie musisz martwić się dodatkowo o nałożenie balsamu o poranku, na co zazwyczaj nie ma czasu. Po drugie kosmetyk jest bardzo delikatny, kremowy, nie podrażnia, nie wysusza, nie powoduje zaczerwienień. Za to wzmacnia barierę ochronną skóry, zapewniając jej świeży wygląd. Skóra jest elastyczna, miękka, przyjemna w dotyku. Kosmetyk łączy w sobie kilka funkcji i zdecydowanie ułatwia codzienną pielęgnację skóry normalnej.

O czym jeszcze pamiętać?
Skóra normalna dłużej zachowa młodość i świeżość, jeśli nie będziesz jej narażać na solarium, nadmierne opalanie w okresie letnim. Konieczne jest także stosowanie odpowiednich kremów, gdy za oknem mróz. Należy pamiętać nie tylko o właściwym nawilżeniu, ale również złuszczaniu, stosując raz, dwa razy w tygodniu peeling. Duży wpływ na kondycję skóry ma dieta, dlatego by jak najdłużej cieszyć się elastyczną skórą, koniecznie zadbaj o właściwą dietę, bo same kosmetyki wszystkiego nie załatwią.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ