Saturday, July 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Skok po zdrowie

Skok po zdrowie

Postaw na trening na świeżym powietrzu!

trampoliny

Aktywność na świeżym powietrzu / fot. Pixabay

Czy zabawa może być jednocześnie pożyteczna i wspierać nasze zdrowie? O to, jak aktywnie, ale również sensownie spędzać wolne, słoneczne dni, pyta sam siebie pewnie niejeden z nas. Bieganie już jakoś wychodzi z mody, na rowerze jeżdżą wszyscy, a zwyczajny trening w plenerze? Hmmm… nuda! A może by tak spróbować czegoś nowego?

 

Na ogromnej popularności ostatnio zyskują… trampoliny! Niektórym z Was zabawa na trampolinie może kojarzyć się z rozrywką dla dzieci, ale nic bardziej mylnego. Owszem, to dla najmłodszych rewelacyjna forma spędzania wolnego czasu, ale korzyści płynące z korzystania z tego narzędzia mogą zauważyć także dorośli. Z tego artykułu dowiesz się, jakie pozytywy płyną z zakupu trampoliny do własnego ogródka i jak tak naprawdę możesz wykorzystać jej potencjał. Zapraszamy!

 

Jako kobieta, wraz z nadchodzącym latem, pewnie dałaś się wciągnąć w szaleństwo na punkcie idealnej plażowej sylwetki. O ile #bodyshaming to coś, czego nie można zaakceptować, o tyle dbanie o ciało w zdrowy sposób jest jak najbardziej wskazane. A gdy dodatkowo łączy się z dobrą zabawą na świeżym powietrzu? Nie ma nic lepszego! Skoki na trampolinie z powodzeniem mogą zastąpić rutynowe cardio w czterech ścianach klubu fitness, są polecane przez specjalistów i pozwalają na spalenie naprawdę dużej ilości kalorii! Dodatkowo, wysiłek fizyczny podnosi poziom endorfin, odpowiedzialnych za poczucie szczęścia, więc taki przyjemny trening to benefit dla ciała i ducha. Co ciekawe, wiele klubów fitness dodaje do swojej oferty ćwiczenia na trampolinach, jednak my jesteśmy zdania, że o wiele przyjemniej uprawiać sport na świeżym powietrzu!

 

Trampolina służy przede wszystkim dobrej zabawie! Warto się w nią zaopatrzyć, zwłaszcza, jeśli ma się dzieci. Skoki to ogrom radości, ale możliwości jest o wiele więcej. W sieci możemy znaleźć całą masę pomysłów na zabawę z trampoliną, a koncepcji jest naprawdę wiele. Co więcej, zarówno zmęczeni rodzice, jak i znużone zabawą dzieci będą mogli po wszystkim wygodnie się na niej położyć i zregenerować. Istotne w przypadku dzieci jest bezpieczeństwo. Przy zakupie trampoliny należy zwrócić uwagę, czy sprzęt ma odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i z jakich materiałów został wykonany. Ważne też, by ulokować go na równym, stabilnym terenie, dokładnie zapiąć siatkę zabezpieczającą i korzystać pojedynczo.

 

Jak wybrać trampolinę do swojego ogrodu? To nie takie skomplikowane. Na rynku jest wiele modeli, różniących się od siebie przede wszystkim gabarytami i wyposażeniem. Decydując się na zakup trampoliny powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę wiek korzystających z niej osób oraz ilość miejsca w ogrodzie. Dla młodszego dziecka odpowiednia będzie trampolina o średnicy 140 cm lub 183 cm, natomiast dla starszych najlepiej wybrać sprzęt o średnicy 252 cm lub 312 cm. Największe, o średnicy 374 cm będą odpowiednie do dużych ogrodów, dla dorosłych. Duży wybór trampolin można znaleźć w sieci, na przykład w specjalizującym się w tej tematyce sklepie Trampoliny Ogrodowe. Wystarczy złożyć zamówienie, by do końca wakacji cieszyć się słoneczną zabawą!

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Armatka344 26 lipca, 2019

    Podobne trampoliny mają w Airo. Jest to zamknięty kompleks ale dobrze mogą bawic się tam zarówno rodzice jak i dzieci, poczytajcie sobie sami:
    http://warszawanieznana.pl/styl-zycia/szukasz-pomyslu-weekend-wybierz-sie-trampoliny/

    Znajduje się tam wiele sal zabaw, jest równiez kawiarnia w której można usiąść sobie na kawce i coś wypić. Namówił mnie facet, nie byłam przekonana czy chce się tam wybrać. Ale teraz nie żałuję. Na miejscu poczułam sie normalnie jak duże dziecko 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ