Thursday, June 20, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Skechers, skrzydła u nóg

Skechers, skrzydła u nóg

Każdy, kto potrafi przebiec jednorazowo więcej niż kilometr, wie, że najważniejsze w bieganiu są dobre buty. Radzimy jak prawidłowo dobrać buty do biegania.

Każdy, kto potrafi przebiec jednorazowo więcej niż kilometr, wie, że najważniejsze w bieganiu są dobre buty. Ochrona przed kontuzją i komfort to dwa główne powody, dla których nie warto na nich oszczędzać. 

Woman tying sportshoes laces for running

Drużyna „Miasta Kobiet” we wrześniowym biegu Kraków Business Run pobiegnie w butach Skechers. To amerykańska marka – numer jeden za oceanem w kategorii butów najchętniej kupowanych przez osoby aktywne. W moim modelu GOrun ride 3 biegam od roku. Przetestowałam te buty w deszczu i słońcu, latem i zimą, na drodze leśnej i asfaltowej. I nie zamieniłabym ich na żadne inne. Powodów jest wiele. Wierzch butów wykonano ze specjalnej tkaniny, która jest rozciągliwa we wszystkich kierunkach i dopasowuje się do kształtu nogi. Szwy są płaskie, więc nic nie uwiera i nie uciska. Podeszwa w butach to najbardziej istotny element, bo musi gwarantować dobrą amortyzację. W moich skechersach podeszwa jest wykonana ze specjalnej pianki, która zapewnia wielokrotnie lepszą amortyzację niż przeciętny but do biegania. W dodatku jej lekkie nachylenie (drop) utrzymuje stopę w niemal neutralnej pozycji, a specjalnie ukształtowana podeszwa wspomaga wybijanie się ze śródstopia.

Buty GOrun ride są ultralekkie. Moje ważą zaledwie 170 g. Kiedy biegnę, czuję się, jakbym miała skrzydła u nóg.

Aneta Pondo

Kilka rad dla kupujących buty:

1. Kupuj po południu, kiedy noga jest zmęczona i lekko obrzmiała, wtedy nie będzie ryzyka, że dobierzesz je za ciasne.

2. Wybieraj znane marki, które specjalizują się w obuwiu sportowym. Zwróć uwagę na materiały, z których są wykonane – buty powinny być lekkie, bezszwowe i` z podeszwą zapewniającą dobrą amortyzację.

3. Nie przejmuj się pronacją. Buty najlepszych marek nie zmuszają cię do analizowania, czy masz tendencję do skręcania nogi na zewnątrz czy do wewnątrz – mają tak wyprofilowaną podeszwę, że są uniwersalne.

4. Przygotuj się na wydatek przynajmniej 300 zł. Wtedy masz pewność, że buty nie rozpadną się po pierwszym sezonie, a twoja stopa będzie ci za nie wdzięczna.

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ