Tuesday, June 18, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Skarbiec Orientu

Skarbiec Orientu

Na ulicy Floriańskiej znajduje się baśniowy salon masażu balijskiego i tajskiego Thai Bali. Miasto Kobiet odwiedziło to miejsce. Zobacz relację z wizyty.

Zajmują się mną dwie terapeutki, jedna z Tajlandii, druga z Filipin

– Czuję się jak po dwóch tygodniach urlopu – mimochodem podsłuchałam, jak jedna z klientek Thai Bali relacjonowała swój stan ducha zaraz po wyjściu z masażu. Od razu poczułam, że znalazłam się we właściwym miejscu

Thai Bali mieści się w Krakowie, przy ul. Floriańskiej – najbardziej zatłoczonej, szczególnie w sezonie letnim. Jednak wystarczy przekroczyć bramę pod numerem 36, by wejść w inny wymiar. A zatem najpierw widzę uroczy ogródek, potem przed samym wejściem do salonu mały stolik, przy którym filiżanką egzotycznej herbaty wita mnie Barbara Napolitano – właścicielka Thai Bali. Pani Barbara do Krakowa przyjechała dwa lata temu z Torunia. Po drodze zrewolucjonizowała swoje życie prywatne i zawodowe, by dziś odrodzoną energią dzielić się z innymi kobietami.

 

Zajmują się mną dwie terapeutki, jedna z Tajlandii, druga z Filipin

Thai Bali to salon masażu balijskiego i tajskiego, a wiadomo, że dla kultury Wschodu masaż jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym ciała i… duszy. Dlatego bez wahania decyduję się na opcję bez kompromisów, czyli najlepszą pozycję w ofercie – Royal Lulur (królewski rytuał). Zajmują się mną dwie terapeutki, jedna z Tajlandii, druga z Filipin; udziela mi się ich spokój i pełna harmonia.

 

Royal Lulur to wieloetapowy rytuał pielęgnacyjny ciała i twarzy z użyciem aromatycznych ziołowych mieszanek i z wykorzystaniem różnych technik masażu. Pierwszym etapem jest lawendowy Lulur – czyli piling, a właściwie intensywny, oczyszczający skórę masaż ciała. Na tak wygładzone ciało nakładany jest rozgrzewający okład ziołowy Boreh. Goździki, cynamon, imbir, mięta pieprzowa, ziarna muszkatołowca mają działanie głęboko rozgrzewające i relaksujące. Kiedy leżę zawinięta w tę ziołowo-korzenną maskę, jedna z terapeutek robi mi bardzo długi i intensywny masaż stóp. Druga w tym czasie zajmuje się twarzą: wykonuje piling, masaż twarzy i głowy, nakłada serum liftingujące z jadem kobry i maseczkę z 24-karatowego złota. I na koniec, po zmyciu maski, następuje finał rytuału, czyli rewelacyjny balijski masaż całego ciała.

 

Po dwóch i pół godzinie wracam do domu z przeświadczeniem, że gdyby każda kobieta raz w miesiącu mogła doświadczyć tak głębokiego relaksu, życie jej i jej bliskich byłoby piękniejsze. Kiedy na drugi dzień dziękowałam pani Barbarze za czas spędzony w jej salonie, usłyszałam od niej, że po odwiedzeniu Thai Bali wszystko wydaje się prostsze. I zapewniam was, że ma rację.

Aneta Pondo

 

Thai Bali, Kraków, ul. Floriańska 36,tel. 12 356 55 05, www.thaibali.pl
ROYAL LULUR, królewski rytuał, cena: 520 zł/150 min

 

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Magda 14 maja, 2016

  Nie polecam tego ,,gabinetu,, począwszy od lokalu , w którym śmierdzi starą skarpetą , skończywszy na masażystce , która zasypiała podczas masażu ( serio ) zero profesjonalizmu.
  Najpierw masuje ciało oliwką , po czym nie myje rąk i dotyka głowy, dramat!
  Moja koleżanka była zadowolona ze swojej masażystki , miała więcej szczęścia niż ja.
  170 zł wyrzucone w błoto !!!
  nie słuchała moich próśb o łagodniejszy dotyk tylko ugniatała mnie jak ciasto na pierogi, dramat.
  Zamiast się zrelaksować wyszłam totalnie pospinana i wkurzona.
  Nie polecam nikomu.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ