Tuesday, June 18, 2024
Home / Kultura  / „Skąd się bierze książka?”

„Skąd się bierze książka?”

Autorska kolorowanka Księgarni Pod Globusem już w sprzedaży.

Jak zachęcić dziecko do czytania? Trzeba opowiedzieć historię, która mówi o jej powstaniu; wyjaśnić, że książka to nie tylko kartki, obrazki i literki, ale także efekt pracy wielu zdolnych osób – pomyśleli księgarze z krakowskiej Księgarni Pod Globusem. I tak powstała kolorowanka „Skąd się bierze książka?”.

Skad sie bierze ksiazka kolorowanka

Kolorowanka przedstawia kolejne etapy powstawania książki. Zaczyna się od pomysłu, który rodzi się w głowie autora. Ten spędza dużo czasu na myśleniu i czekaniu na twórczą wenę – w międzyczasie głaszcze psa. Napisana przez pisarza trafia do wydawnictwa, gdzie jest redagowana a następnie do drukarni, gdzie jest powielana, by mogło ją nabyć wiele osób i do księgarni – oczywiście tej w Domu Pod Globusem przy ul. Długiej 1, gdzie książki można nie tylko kupić, ale także pooglądać i poczytać, siedząc na czerwonej kanapie lub leżąc na dywanie. Całą tę historię opowiada rysunkiem Karolina Kocoń, autorka kolorowanki „Skąd się bierze książka?” – Prowadzimy warsztaty dla dzieci, których tematem jest książka. Opowiadamy, jakie są etapy jej powstawania, czym różni się album od powieści i dlaczego książki dla dorosłych nie zawsze mają obrazki. Chcieliśmy mieć „pomoc naukową” do tych warsztatów, stąd pomysł na kolorowankę – wyjaśnia Adam Strzeboński z Księgarni Pod Globusem – a ponieważ jest już dostępna u nas w sprzedaży, może być też przydatna rodzicom i nauczycielom. Po pokolorowaniu przez dziecko, można ją oprawić i powiesić na ścianie jako pamiątkę po dokonaniach artystycznych malucha.

Kolorowanka ma format 100×70 cm, faktura papieru pozwala na malowanie po niej kredkami ołówkowymi, woskowymi i flamastrami. Przeznaczona dla wszystkich, nie tylko dla dzieci.
Można ją kupić wyłącznie w Księgarni Pod Globusem w Krakowie przy ul. Długiej 1.
Cena to 14 zł.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ