Wednesday, June 19, 2024
Home / Uroda  / Znajdź sposób na chrapanie…

Znajdź sposób na chrapanie…

Chrapanie zaburza Twój sen, Tobie i Twojemu partnerowi? Masz wrażenie, ze ciągle chodzisz niewyspany? Może najwyższy czas zmienić poduszkę na właściwą - Sissel Silencium zagwarantuje Ci zdrowy sen.

Chrapanie jest najczęstszą dolegliwością występującą podczas snu. Bardzo często zakłóca sen nie tylko chrapiącego, ale także partnerów, którym niejednokrotnie ciężko wytrzymać nieprzyjemne dla ucha drgania. Z pozoru niewinna dolegliwość może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne.

Sissel Silencium - poduszka zapobiegająca chrapaniu

Zdjęcie 1 z 5

fot. materiał prasowy

 

Przyczyny chrapania

Gdy śpimy napięcie mięśni gardła i podstawy języka zmniejsza się, co prowadzi do częściowego zamknięcia dróg oddechowych. W związku z tym przepływające powietrze może wywołać drganie ścian gardła – chrapanie to efekt tych drgań. Dolegliwość ta częściej dotyka mężczyzn, a przyczyn dopatruje się w nieprawidłowym stylu życia. Chrapania nie można bagatelizować, ponieważ często towarzyszą mu ryzykowne dla zdrowia bezdechy.

Przełom w leczeniu

Nie ma skutecznych metod farmakologicznych, które pomogłyby w walce z tą dolegliwością. Leczenie chrapania polega na zwiększeniu drogi dla przepływającego powietrza. Wysoką skuteczność w walce z wrogiem zdrowego snu wykazują specjalne poduszki zaprojektowane przez szwedzką markę Sissel. Ich skuteczność została potwierdzona w testach i badaniach zgodnie z którymi chrapanie zostało zredukowane średnio o 70% a maksymalnie o 95%.

Poduszka zapobiegająca chrapaniu

Działanie oraz efektywność poduszki Sissel Silencium opiera się na innowacyjnej konstrukcji. Jej anatomiczny kształt zapewnia prawidłową pozycję podczas snu oraz optymalne podparcie i odciążenie górnego odcinka kręgosłupa. Takie naturalne położenie kręgów sprawia, że nie powstaje między nimi nacisk, a mięśnie są rozluźnione. Zmiana położenia głowy zwiększa odległość pomiędzy językiem a gardłem, udrażnia drogi oddechowe i tym samym redukuje chrapanie.

Działanie poduszki

Poduszka została także wyposażona w mikrofony, które nieustannie monitorują dźwięki wydawane podczas snu oraz ułożenie głowy na poduszce. W sytuacji gdy wbudowany mikrofon wykryje niepożądane dźwięki wydobywające się z gardła poduszka Sissel stopniowo zmienia pozycję głowy i odnajduje tę, w której chrapanie ustanie lub zostanie zredukowane do minimum.

Niezwykle ważne jest także dobranie odpowiedniej wysokości poduszki, które zależy od wielu czynników takich jak twardość materaca, czy szerokość ramion. Dodatkowa wkładka Vario, wykonana ze sprężystej pianki poliuretanowej pomaga indywidualnie dostosować wielkość poduszki i zwiększyć komfort podczas spania.

Dzięki poduszkom Sissel Silencium możemy cieszyć się zdrowym snem bez uciążliwego chrapania!

Po więcej informacji zapraszamy na www.sisselsilencium.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ