Thursday, June 20, 2024
Home / Uroda  / Wyginam śmiało ciało…

Wyginam śmiało ciało…

Napięte mięśnie, sztywnienie karku, wszechobecny stres, a czasem nawet zadyszka - znasz to?

Sissel Yoga Belt - do kompletnych ćwiczeń jogi nie może zabraknąć również pasa

Sissel Yoga Belt - do kompletnych ćwiczeń jogi nie może zabraknąć również pasa / fot. materiał prasowy

Napięte mięśnie, sztywnienie karku, wszechobecny stres, a czasem nawet zadyszka – znasz to? Jeśli nieobcy Ci choć jeden z tych symptomów, czas najwyższy coś dobrego zrobić dla siebie i swojego ciała. Co powiesz na jogę lub pilates? 

Podniesie Cię na duchu…

Joga jest to ponadczasowy, ogromny zbiór nauk praktycznych, rozwijającym się na przestrzeni wielu tysięcy lat. W czym tkwi jej sekret? Na jej holistycznym podejściu, skupia się zarówno na sferze fizycznej człowieka, jak i psychicznej, moralnej i duchowej. Jogę może ćwiczyć każdy, bez względu od wieku, płci czy stanu zdrowia. Systematyczne uprawianie jogi może nie tylko poprawić ogólną kondycję naszego organizmu, zwiększyć jego wydolność, ale również jest w stanie zapobiec wielu chorobą m.in.:

– dolegliwościom bólowym pleców, głowy,

– bólom reumatycznym,

– otyłości,

– zaburzeniom pracy jelit,

– bezsenności, depresji,

– cukrzyca,

-alergii,

– nadciśnieniu, zaburzeniom krążenia.

Wyginam śmiało ciało…

Co daje nam pilates? Może przywrócić równowagi w ciele, jest treningiem „dobrego samopoczucia”. Regularne ćwiczenie pilatesu wpływa bezpośrednio na to jak wygląda nasze ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje. Fizjoterapeuci i lekarze określają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej.

Pilates wzmacnia mięśnie obręczy środkowej czyli brzucha, grzbietu, bioder, poprawia koordynację, zwiększa ruchomość stawów i giętkość kręgosłupa.

Dobry sprzęt to podstawa

Sama chęć i zaangażowanie to nie wszystko, do ćwiczenia zarówno jogi, jak i pilatesu musimy się odpowiednio przygotować. Ważne jest to na czym będziemy ćwiczyć. Produkt powinien zapewniać nam komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

Marka Sissel postanowiłam sprostać wymaganiom rynku, od wielu lat współpracuje ze środowiskami zajmującymi się jogą oraz pilatesem. Dzięki temu stworzył produkty ułatwiające wykonywanie ćwiczeń.

W swojej ofercie ma maty do ćwiczeń, tj.: Sissel Gym Mat, Sissel Gym Mat Proffessional, Sissel Yoga Mat. Występują w kilku wariantach kolorystycznych.

Sissel Yoga Belt - do kompletnych ćwiczeń jogi nie może zabraknąć również pasa

Sissel Yoga Belt – do kompletnych ćwiczeń jogi nie może zabraknąć również pasa / fot. materiał prasowy

Doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń na macie jest Sissel Yoga Block to doskonałe . Yoga Block ułatwia ułożenie ciała w dowolnej pozycji i zapewnia możliwość wykonania wielu pozycji do ćwiczeń jogi.

Dla koneserów i amatorów pilatesu również znajdą się rozwiązania. W ofercie Sissel znajdziemy piłki, takie jak Sissel Exercise Ball, Sissel Securemax Ball, dostępnych w 3 rozmiarach. Na nich wykonywane jest większość ćwiczeń, bardzo często używanym produktem do ćwiczeń pilates są piłki Sissel Pilates Ball, występujące w dwóch rozmiarach 22 i 26 cm średnicy, zapewniające wykonanie precyzyjnych ćwiczeń.

Podczas treningu pilates bardzo ważne są także ćwiczenia równoważne, których wykonywanie zapewniają trenery równowagi, np. Sissel Balance Board, Sissel Balancefit czy też dla najmniej zaawansowanych Sissel Balancefit Pad.

Do bardziej zaawansowanych i profesjonalnych ćwiczeń polecane są rollery: Sissel Pilates Roller, Pilates Roller Pro czy tez Pilates Roller Soft to kilka wariantów rozmiarowych i kolorystycznych.

Nie wolno zapomnieć o odpowiednim stroju. W ćwiczeniach pilates ważną rolę odgrywa także antypoślizgowa bielizna, którą marka Sissel zajmuje się od lat. Skarpetki Sissel Pilates Socks posiadają 2 rozmiary oraz 3 kolory do wyboru. W ramach profesjonalnego treningu pilates nie powinno ich zabraknąć. Są one bowiem ważnym elementem bezpieczeństwa wykonywania ćwiczeń.

Więcej informacji na temat produktów do ćwiczenia jogi i pilatesu znajdziesz sissel.com.pl/pilates-yoga

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ