Tuesday, May 28, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Singielka na wakacjach + KONKURS

Singielka na wakacjach + KONKURS

4 najlepsze pomysły pod słońcem, na to jak spędzić wakacje na Malcie w pojedynkę. Teraz masz szansę, aby wygrać dwutygodniowy wyjazd!

Pastizzi najlepsze pod słońcem / fot. materiały prasowe

Masz problem z odpowiedzią na pytanie „dokąd jedziesz na wakacje?”, bo wszyscy twoi znajomi są albo „poparowani”, albo już dawno zaplanowali swój urlop i nie zdążyłaś się na niego załapać? Akcja „sama (ale niesamotna!) na wakacjach” to niesamowita szansa na naukę nowych umiejętności albo doskonalenia tych już nabytych i robienia wyłącznie tego, na co masz ochotę!

Słońce, plaża piasek i.../ fot. materiały prasowe

Słońce, plaża piasek i…/ fot. materiały prasowe

OK. Postanowione: jadę sama. Dokąd? Proponujemy miejsce, które ma wszystko: pogodę, piękne plaże i widoki, fantastyczne życie nocne i wspaniałą kuchnię. Czego singielka może spodziewać się po wyjeździe na Maltę? Oto nasze podpowiedzi.

Genialnej kuchni. Na Malcie znajdziesz mnóstwo restauracyjek z lokalną kuchnią śródziemnomorską. Nie wszyscy jednak wiedzą, że narodową potrawą Maltańczyków jest królik, czyli fenek. Duszony, czy pieczony, podawany z zielonym groszkiem smakuje tu jak nigdzie. Warto także pokusić się na ślimaki i … koninę. Maltańczycy są mistrzami w jej przyrządzaniu. Jeśli jednak nie do końca są to twoje smaki, proponujemy skosztowanie pastizzi z miejscowych piekarenek. Uwaga, ich smak uzależnia. Pastizzi jest prostą bułką zrobioną z ciasta filo nadziewaną riccotą, musem groszkowym, tuńczykiem lub szpinakiem… Możliwości jest naprawdę wiele! A ponieważ jesteś sama, powinnaś spróbować wszystkich jej odmian bez obaw, że ktoś posądzi cię o łakomstwo. Lokalnego wina też nie powinnaś sobie żałować!

Pastizzi najlepsze pod słońcem / fot. materiały prasowe

Pastizzi najlepsze pod słońcem / fot. materiały prasowe

Filmowej scenerii. Wycieczka szlakami najpiękniejszych filmowych scen? Malta to miejsce, które w porównaniu z innymi wakacyjnymi destynacjami, nie zostało jeszcze odkryte przez turystykę masową. Być może dlatego, wyspy są tak bardzo doceniane przez przemysł filmowy i telewizyjny. Byli tu boscy James Bond („Szpieg, który mnie kochał”) i Gladiator. Wiedziałaś, że ślubna scena Daenerys Targaryen i Khala Drogo z hitowego serialu „Gra o Tron” została nakręcona na Gozo? Także akcja ostatniego filmu „Nad morzem” Angeliny Jolie, w którym zagrała razem z mężem odbywa się na tej jednej z najpiękniejszej wyspie na Malcie. Brad Pitt tam był, a ciebie miało by zabraknąć?

Valletta, stolica Malty / fot. materiały prasowe

Valletta, stolica Malty / fot. materiały prasowe

Urodziwych widoków. Malta słynie z urody nie tylko własnej, ale także tubylców. Chociaż nie dysponujemy żadnymi badaniami na ten temat, być może przekona cię fakt, że babcia Bryana Adamsa (Everything I do, I do it for you hmm..) pochodzi właśnie stąd! Skoro jesteś singielką, być może również ucieszy cię wiadomość, że Maltańczycy to przede wszystkim bardzo otwarci i gościnni ludzie. Wielu antropologów twierdzi nawet, że jest to najbardziej serdeczna nacja ulokowana wokół Basenu Morza Śródziemnego. Dobra informacja jest też taka, że Maltańczycy są bardzo stali w uczuciach, ponieważ się nie… rozwodzą. Maltańczycy dopiero w 2011 roku zalegalizowali rozwody. Jeśli szukasz męża, być może powinnaś znaleźć go właśnie tam.

Nie, to nie Bryan Adams / fot. materiały prasowe

Nie, to nie Bryan Adams / fot. materiały prasowe

Nauki języka. Językami urzędowymi na Malcie są maltański i angielski, który jest spuścizną po kolonii brytyjskiej. Nic więc dziwnego, że Malta sprzyja efektywnej nauce tego języka. Zacznijmy od tego, że decydując się na wakacyjny kurs językowy w szkole Maltalingua, robisz coś wyłącznie dla siebie. To nie tylko połączenie przyjemnego z pożytecznym, ale przede wszystkim inwestycja w siebie. Po co jechać na kurs do deszczowego Londynu, skoro angielskiego możesz uczyć się w szkole, która usytuowana jest nad samym morzem, a po lekcji możesz pobiec się poopalać? Jeśli zastanawiałaś się nad zrobieniem certyfikatu językowego, podszlifowaniem języka, albo jego nauki od zera, powinnaś zrobić to właśnie teraz. Wyjeżdżając sama, skupisz się wyłącznie na własnym rozwoju, nowych znajomościach, nabierzesz dystansu do spraw pozostawiony w domu, zajmiesz głowę relaksem i nauką.

Nauka języka nigdy nie była przyjemniejsza! / fot. materiały prasowe

Nauka języka nigdy nie była przyjemniejsza! / fot. materiały prasowe

Chcesz pojechać wraz z osobą towarzyszącą na dwutygodniowy kurs na Malcie? Weź udział w konkursie, który przygotowała Maltalingua. Żeby wziąć udział w konkursie należy wykonać proste zadania.
1. Udostępnij ten artykuł na swoim profilu na FB.
2. Odwiedź stronę Organizatora: http://www.maltalingua.pl/konkurs/winmaltalingua/
3. Wykonaj zadanie konkursowe, którego szczegóły znajdziesz pod powyższym linkiem.

Konkurs kończy się 30/09/2016 o północy.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ