Saturday, May 25, 2024
Home / Kultura  / Sierpień w hrabstwie Osage

Sierpień w hrabstwie Osage

Uhonorowana Pulitzerem sztuka Tracy’ego Lettsa „Sierpień” doczekała się wreszcie swojej ekranizacji. Filmowej adaptacji sztuki podjął się John Wells. Sztuka była niezwykle dobrze przyjęta przez krytyków i cieszyła się wielką popularnością na Broadwayu, co stanowi mocne

Sierpień w hrabstwie Osage

"Sierpień w hrabstwie Osage" / fot. materiał prasowy

Uhonorowana Pulitzerem sztuka Tracy’ego Lettsa „Sierpień” doczekała się wreszcie swojej ekranizacji. Filmowej adaptacji sztuki podjął się John Wells. Sztuka była niezwykle dobrze przyjęta przez krytyków i cieszyła się wielką popularnością na Broadwayu, co stanowi mocne referencje dla nowego filmu.

Sierpień w hrabstwie Osage

„Sierpień w hrabstwie Osage” / fot. materiał prasowy

Za sukcesem filmu przemawia również genialna obsada – z Meryl Stre­ep na czele, której to­wa­rzy­sz­ą między innymi: Julia Ro­berts, Ju­liet­te Lewis, Ewan McGre­gor i Chris Co­oper.

„Sierpień w hrabstwie Osage” opowiada o tajemniczym zniknięciu poety Beverly’ego. Mężczyzna mieszka razem ze swoją chorą na raka żoną, dla której w pewnym momencie zatrudnia opiekunkę. Niedługo później, poeta znika i słuch o nim ginie. W związku z zaistniałą sytuacją w domu pojawiają się ich córki, które rozpoczynają poszukiwania ojca. Widać tu wyraźnie skomplikowane relacje skłóconej rodziny. Dawne, niezaleczone problemy muszą teraz zostać odłożone na bok, a rodzina znów musi stać się jednością, aby odnaleźć Beverly’ego. Czy jest szansa, że wspólne rozwiązywanie nowych problemów doprowadzi do zażegnania starych konfliktów i ponownego zjednoczenia całej rodziny?

Film przyciąga nie tylko ciekawym scenariuszem, ale również doskonałą grą aktorską. Talentu Meryl Streep nie trzeba nikomu zachwalać (zapowiada się kolejna szansa na Oskara), ale również towarzyszącym jej aktorom udało się stworzyć barwne i poruszające kreacje. Na ekranach polskich kin film ukaże się 24. stycznia 2014 roku.

„Sierpień w hrabstwie Osage”

Reż. John Wells

Źródło: tixar.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ