Friday, July 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Sieć sklepów kosmetycznych Kontigo prezentuje nową markę VeGaya

Sieć sklepów kosmetycznych Kontigo prezentuje nową markę VeGaya

Kosmetyki tak wegańskie, że można je jeść

produkty Vegaya

fot. materiały Partnera

Zastanawiałaś się kiedyś nad skutecznością kosmetyków naturalnych? Teraz jest VeGaya – marka niezwykle efektywnych produktów wegańskich, stworzonych dla kobiet, które chcą być piękne w zgodzie z naturą. Produkty są dostępne wyłącznie w Kontigo – zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych w całej Polsce

 

Nasze codzienne wybory, także te kosmetyczne, mają istotny wpływ na środowisko. Chętnie czerpiemy z bogactw natury, ale ważne jest, by korzystać z jej dóbr w odpowiedzialny sposób. Z myślą o świadomej pielęgnacji sieć salonów kosmetycznych Kontigo stworzyła VeGaya – nową markę wysokojakościowych kosmetyków wegańskich. Pozwolą Ci one zatroszczyć się o Twoją skórę, dbając przy tym o otaczający Cię świat.

Skuteczne i ekologiczne

Dzięki zawartym roślinnym substancjom aktywnym przekonasz się, że kosmetyki naturalne mogą być nie tylko ekologiczne, ale również niezwykle efektywne. Wysoka skuteczność produktów została udowodniona w badaniach laboratoryjnych za pomocą specjalistycznej aparatury pomiarowej, przeprowadzonej przez niezależne laboratorium. Ponadto aby wzmocnić działanie kosmetyków zostały zastosowane efektywne stężenia naturalnych składników aktywnych o udowodnionej, wysokiej skuteczności m.in. liczne ekstrakty i kompleksy roślinne, peptydy, witamina E oraz oleje. Dla twórczyń marki, Agnieszki Śliwy i Małgorzaty Krzemińskiej najistotniejsze było, by substancje użyte w recepturach pochodziły ze zrównoważonych upraw i występowały w naszej strefie geograficznej, dzięki czemu wykluczono konieczność odległego transportu, który przyczynia się do zwiększania śladu węglowego. Stąd też w kosmetykach znalazły się oleje i ekstrakty pochodzące z maku polnego, melisy, nagietka, pomidora, ogórka czy róży. Produkty marki VeGaya powstały w zakładach czerpiących energię ze źródeł odnawialnych i są zamknięte w opakowaniach, które nadają się do recyklingu lub ponownego użycia. W kosmetykach nie ma w nich takich składników, jak: SLS, PEG, parabeny, pochodne ropy naftowej czy mikroplastik.

Wyjątkowa współpraca

Marka VeGaya powstała przy współpracy z firmą Mokosh Cosmetics, producentem naturalnych kosmetyków ekologicznych, które zdobyły uznanie w oczach świadomych konsumentów nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami.
– Przy tworzeniu marki VeGaya za cel przyświecało nam stworzenie niezwykle skutecznych, funkcjonalnych, dopasowanych do realnych potrzeb skóry kosmetyków, jednocześnie możliwie jak najbardziej przyjaznych naszej planecie. Pierwszym i kluczowym wyzwaniem było znalezienie producenta, który spełni zarówno bardzo wysokie wymagania jakościowe, jak i będzie dzielił podobne do naszych wartości w sferze ekologii. Nasz wybór padł na Mokosh Cosmetics, którego produkty znamy i cenimy od lat i któremu tak jak nam, troska o środowisko jest bliska sercu – mówią twórczynie marki, Agnieszka Śliwa i Małgorzata Krzemińska. – Praca nad VeGaya była długą, czasami pełną wyzwań, ale też niezwykle satysfakcjonującą przygodą. Mamy nadzieję, że pokochacie tę markę tak mocno, jak my! – dodają.

O produktach VeGaya

W bogatej ofercie kosmetyków VeGaya znajdziesz:

• nawilżająco-odżywczy krem do twarzy jabłko,
• regenerujący krem do twarzy anti-pollution mak,
• wygładzający krem do twarzy anti-aging róża,
• odżywczo-łagodzące serum do twarzy ogórek,
• nawilżający żel do mycia twarzy jabłko,
• oczyszczający olejek do demakijażu anti-aging mak.
• nawilżający balsam do ciała winogrono,
• ujędrniający balsam do ciała pomidor,

Produkty marki VeGaya są dostępne wyłącznie w sieci Kontigo. Można je nabyć zarówno w sklepie online, jak i w 31 sklepach stacjonarnych w całej Polsce.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ