Friday, June 14, 2024
Home / Kultura  / Shalom Cracow!

Shalom Cracow!

Jeżeli nie wiesz, czy Żydzi byli na pokładzie Star Trek albo czy Romeo i Julia mówili w jidysz, koniecznie przyjdź na krakowski Kazimierz przed 3 lipca - trwa Jewish Festival

Meławe Malke, fot. Paweł Mazur

Meławe Malke, fot. Paweł Mazur

Meławe Malke, fot. Paweł Mazur

Meławe Malke, fot. Paweł Mazur

Jeżeli nie wiesz, czy Żydzi byli na pokładzie Star Trek, albo czy Hajfa i hi-fi mają ten sam źródłosłów koniecznie przyjdź na krakowski Kazimierz w dniach 24 czerwca do 3 lipca.

Shalom! Właśnie rusza 21. Festiwal Kultury Żydowskiej – najstarsza tego typu impreza w Polsce i największa na świecie. I jak zapewniają organizatorzy, będzie to Festiwal najbardziej zróżnicowany, nie stroniący od tematów trudnych, na pozór dziwnych i niemożliwych, ale wciąż wierny prawdzie, tradycji i odwiecznemu dziedzictwu. Festiwal będzie po prostu taki, jak życie. Bo jest celebracją życia. Ponad 200 wydarzeń, koncertów, wystaw, wykładów, warsztatów organizowanych przez JCC w Krakowie, Żydowskie Muzeum Galicja oraz Muzeum Narodowe w Krakowie zakończy tradycyjnie SHALOM NA SZEROKIEJ. W tym roku sobotni – szabatowy – koncert odbywać się będzie w rytmach pokoju i miłości a la Woodstock. Największa scena żydowska na świecie i siedem godzin żydowskiej muzyki non-stop! Gwiazdą tegorocznego koncertu finałowego będzie Abraham Inc oraz największe tegoroczne odkrycie – Yemen Blues. Pokój niech będzie z Wami!

Szalom na Szerokiej, 2 lipca, godzina 18.00


Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ