Saturday, April 13, 2024
Home / Kultura  / Shakin’ Stevens – koncerty w Polsce

Shakin’ Stevens – koncerty w Polsce

Jedna z najpopularniejszych gwiazd muzycznych Wielkiej Brytanii lat 80. wraca do nas na koncerty we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

Shakin' Stevens - koncert w Polsce

Shakin' Stevens - koncert w Polsce / fot. materiał prasowy

Jedna z najpopularniejszych gwiazd muzycznych Wielkiej Brytanii lat 80. wraca do nas na koncerty we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

Shakin' Stevens - koncert w Polsce

Shakin’ Stevens – koncert w Polsce / fot. materiał prasowy

Shakin’ Stevens (właściwie Michael Barratt) urodził się pod koniec lat 40. w walijskim Cardiff. Już jako nastolatek stał się frontmanem jednego ze szkolnych zespołów w jego rodzinnym mieście. Przełomem dla muzyka było dołączenie do grupy „The Sunsets” w 1968 roku. To tam wokalista pogłębił swoje zainteresowanie rock and rollem i rozwinął się jako muzyk. W tamtych latach udało mu się też wystąpić przed wielkimi The Rolling Stones.

Chociaż debiutancka płyta Stevensa – „A Legend” – ukazała się w 1970 roku, popularność i komercyjny sukces przybyły dopiero w latach 80. w ramach solowej kariery muzyka. W tej dekadzie Stevens nagrał wiele rock’n’rollowych hitów, w tym: „You Drive Me Crazy”, „Oh Julie”, „A Letter To You” czy „Teardrops”, które przyniosły mu sukcesy na brytyjskich listach przebojów.

Dziesiątki koncertów ugruntowały jego pozycję wśród rock’n’rollowych idoli ubiegłego stulecia. Charakterystyczne białe buty i taneczne ruchy w stylu Elvisa Presleya przez długie lata rozgrzewały zwłaszcza damską część widowni. Mimo czterdziestopięcioletniej kariery Stevens wciąż jest w dobrej formie, co udało mu się potwierdzić na tegorocznym koncercie w poznańskiej Arenie.

Koncerty Shakin’ Stevensa:

– 29.11, Wrocław, Hala Stulecia

– 30.11, Warszawa, Torwar

– 01.12, Gdańsk, Ergo Arena

Źródło: tixar.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ