Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Sesja noworodkowa ‒ pamiątka i wspomnienia na całe życie

Sesja noworodkowa ‒ pamiątka i wspomnienia na całe życie

Czas upływa szybko. Dlatego warto zatrzymać na zdjęciach ulotne chwile, takie jak te tuż po narodzinach dziecka

sesja noworodkowa

fot. Paulina Reczek

Na pewno pamiętasz, jak będąc w ciąży otrzymałaś pierwsze zdjęcie z USG, na którym widać niewyraźne zarysy małego serduszka, które pomieszkuje w twoim ciele. Często wracasz do tych chwil, spoglądając na czarnobiałą, rozmytą fotografię i wzbudza ona dużo pozytywnych uczuć. To pamiątka na całe życie. Taką pamiątką mogą też być niewątpliwie fotografie wykonane podczas sesji noworodkowej, która polega na profesjonalnym udokumentowaniu pierwszych dni noworodka

 

Jeżeli jesteś w ciąży, warto już dziś pomyśleć nad rezerwacją terminu i skorzystać z usług profesjonalnego fotografa, który uwieczni przede wszystkim Twoje nowonarodzone dziecko, ale także i Ciebie- Matkę. Będzie to wyjątkowa pamiątka zarówno dla dziecka, rodziców, a także dziadków i przyjaciół.

sesja-noworodki-miasto-kobiet

Profesjonalne sesje noworodkowe fot. Paulina Reczek
https://www.paulinareczek.pl/

Zdjęcia są najpiękniejszymi wspomnieniami

Pamięć bywa ulotna warto więc pielęgnować wspomnienia a najlepszym ku tego sposobem jest właśnie fotografia. Zdjęcia były, są i będą najpiękniejszymi wspomnieniami wszystkich rodzin. W każdym domu można znaleźć po kilka albumów pełnych cennych pamiątek- nasze babcie z naszymi rodzicami na kolanach, my podczas pierwszej kąpieli lub stawiający pierwsze kroki- a to wszystko zatrzymane w ramach czasu na czarnobiałych fotografiach. Jakże chętnie wracamy do tych pożółkłych już niekiedy odbitek. Dziś zdjęć się już nie wywołuje, zapisuje się je najczęściej spontanicznie na telefonie, następnie kasuje lub wrzuca na elektroniczny dysk. Często się o nich zapomina, przez co przepadają wieloletnie pamiątki. Dlatego warto wykonać sesję noworodkową, z której otrzymujemy pakiet pięknych, profesjonalnych zdjęć pod postacią wydruków lub w formie albumu, które za kilka lub kilkanaście lat pozwolą powrócić do najpiękniejszych wspomnień, oglądane w rodzinnym gronie.

Sesja noworodkowa – co warto wiedzieć

Jeśli zdecydowaliście, że chcecie mieć tą wyjątkową pamiątkę w postaci fotografii wykonanych podczas sesji noworodkowej, kolejną decyzją będzie wybór odpowiedniego fotografa godnego zaufania. Być może już macie takiego, gdyż korzystaliście na przykład z sesji narzeczeńskiej, ślubnej bądź brzuszkowej. Jeśli nie, warto poprzeglądać portfolia fotografów z okolicy w Internecie lub zdecydować się na kogoś pewnego z polecenia znajomych.
Na sesję noworodkową należy zapisać się odpowiedni wcześnie, na kilka tygodni przed rozwiązaniem. Oczywiście nikt nie zna dokładnej daty narodzin dziecka, stąd też fotograf najpierw wpisuje orientacyjną datę porodu, zaś wszystkie szczegóły i konkretny termin ustalany jest tuż po narodzinach.
Sesję noworodkową wykonuje się zazwyczaj w okresie od wyjścia ze szpitala do 14 dnia życia maluszka. Dlaczego? Ponieważ dziecko przez większość dnia śpi, przyjmuje jeszcze pozycję taką, w jakiej ułożony był w łonie matki oraz istnieje małe prawdopodobieństwo występowania kolek i wysypek, które mogłyby utrudnić sesję. To wszystko sprawia, że w łatwy sposób można dziecko przygotować do zdjęć a ono, słodko sobie śpiąc, nie będzie się dodatkowo denerwować i złościć.
Całą otoczką sesji zajmuje się fotograf. Do zadań rodziców należy przywiezienie dziecka do studio (choć istnieje oczywiście możliwość wykonania sesji w domu, bez konieczności organizacji dziecku wycieczki, która najczęściej bywa jego pierwszą w życiu) oraz zabranie kilku najpotrzebniejszych rzeczy takich jak: pieluszki tetrowe do owinięcia noworodka, smoczek i akcesoria potrzebne do jego nakarmienia i przewinienia. Reszta stoi po stronie fotografa, który posiada wszelkie ubranka dla maluszka, stylizacje, owijki, dodatki, rekwizyty a więc wszystko, co jest niezbędne do wykonania pięknych zdjęć.
Sesja trwa zazwyczaj 2-3 godziny, gdyż należy brać pod uwagę czas na ewentualne przebranie lub nakarmienie dziecka. Praca z noworodkiem nie należy do najłatwiejszych z perspektywy fotografa, ale jej efekty są wyjątkowe. Fotograf podchodzi do tematu z ogromnym zaangażowaniem a rodzice powierzając maluszka pod jego opiekę mogą czuć się spokojni. Z sesji noworodkowej rodzice otrzymują pakiet obrobionych fotografii- ich rodzaj i forma ustalana jest indywidualnie, mogą to być między innymi zdjęcia w formie plików elektronicznych, fotografie drukowane w wybranym formacie, fotoalbum, fotoobraz na płótnie lub inne gadżety z wizerunkiem dziecka. 

Materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • asiatecza 13 lipca, 2020

    Taką sesję noworodkową fajnie też wywołać w formie fotoksiążki. Mamy wtedy wyjątkowy albym poświęcony tylko naszemu maluszkowi. Ja robie takie roczne kroniki z moimi dziećmi już od lat w http://www.cewe.pl – i wychodzą z tego piękne pamiątki. Polecam taką formę zachowywania wspomnień 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ