Monday, April 15, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Nawilżanie sekret pięknej skóry

Nawilżanie sekret pięknej skóry

Latem nasza skóra wymaga szczególnej troski - ochrony przeciwsłonecznej i odpowiedniej pielęgnacji. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie.

HIDRADERM HYAL krem nawilżający 50 ml

HIDRADERM HYAL krem nawilżający 50 ml / fot. materiał prasowy

Latem nasza skóra wymaga szczególnej troski – ochrony przeciwsłonecznej i odpowiedniej pielęgnacji. W tym szczególnym okresie skóra narażona na działanie wielu czynników, które przyczyniają się do pogorszenia jej kondycji – wysokie temperatury, promieniowanie słoneczne, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Ich niekorzystny wpływ przyczynia się do utraty nawilżenia naszej skóry.

Niezależnie od rodzaju cery, każda – nie tylko sucha, także mieszana i tłusta – by prawidłowo funkcjonować, potrzebuje odpowiedniego poziomu nawilżenia. Objawami sygnalizującymi odwodnienie skóry jest jej szorstkość, brak elastyczności, wiotkość, łuszczenie, nieprzyjemne uczucie napięcia i pieczenia. Odwodniona skóra staje się coraz bardziej wrażliwa i częściej ulega podrażnieniom. Główną przyczyną odwodnienia jest szkodliwy wpływ promieniowania ultrafioletowego, które niszczy włókna kolagenowe odpowiedzialne za elastyczność naszej skóry. Podwyższona temperatura oraz promieniowanie słoneczne przyczyniają się do zwiększenia transepidermalnej utraty wody z naskórka. W wyniku tych procesów zmarszczki i linie mimiczne na naszej twarzy stają się bardziej widoczne, skóra staje się szorstka, zaczyna się łuszczyć, pojawiają się na niej drobne pęknięcia.

Sztuka wyboru odpowiedniego preparatu nawilżającego

Warunkiem utrzymania zdrowego i młodego wyglądu naszej skóry jest utrzymanie odpowiedniego poziomu jej nawilżenia. Kluczem do sukcesu w staraniach o nawilżenie naszej skóry powinna być systematyczna pielęgnacja domowa, polegająca na aplikacji dwa razy dziennie skutecznego preparatu nawilżającego. Zapobieganie odwodnieniu musi być skierowane nie tylko na działanie na powierzchni naskórka, by ograniczyć utratę wody, ale także w jej głębszych warstwach, by zapewnić zwiększenie zdolności wiązania wody przez skórę. Laboratorium Sesderma proponuje nam nowoczesną, wielowarstwową technologię nawilżającą w serii preparatów do pielęgnacji domowej pod nazwą HIDRADERM HYAL.

Substancją czynną, która została zamknięta w preparatach HIDRADERM HYAL jest kwas hialuronowy, stanowiący doskonałe rozwiązanie w radzeniu sobie z niedostatecznym poziomem nawilżenia skóry. Skuteczność działania kwasu hialuronowego jest jednak uzależniona od tego, czy uda nam się wprowadzić go w głąb skóry, co ze względu duży rozmiar jego cząsteczek nie jest zadaniem łatwym. Laboratorium Sesderma znalazło rozwiązanie tego problemu, zamykając kwas hialuronowy w nanometrycznych liposomach o wysokiej zdolności penetracji w głąb skóry. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania osiągamy większą stabilność formuły, wyższą zdolność penetracji oraz uwalnianie substancji czynnych w miejscu docelowym. HIDRAEDERM HYAL zawiera dwa rodzaje liposomowanego kwasu hialuronowego – o niskiej i bardzo niskiej masie cząsteczkowej, które docierając do poziomu skóry właściwej, zapewniają głębokie nawilżenie skóry, zwiększają jej objętość i zapewniają „efekt wypełnienia”, co przyczynia się do wygładzenia zmarszczek i zmniejszenia widoczności linii mimicznych. Ponad to preparaty HIDRADERM HYAL zawierają także kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej, którego zadaniem jest natychmiastowe powierzchniowe nawilżenie skóry poprzez tworzenie na jej powierzchni warstwy ochronnej, zapobiegającej niekontrolowanej ucieczce wody z naskórka. Zapewnia on efekt napięcia oraz działanie antyoksydacyjne.

W linii pielęgnacyjnej HIDRADERM HYAL mamy do wyboru trzy preparaty nowej generacji, przeznaczone do każdego rodzaju skóry, także najbardziej wrażliwej, również po peelingach, laseroterapii, mikrodermabrazji oraz leczeniu dermatologicznym:

HIDRADERM HYAL krem nawilżający 50 ml – zawiera trzy rodzaje kwasu hialuronowego. Do stosowania rano i wieczorem.

HIDRADERM HYAL krem nawilżający 50 ml

HIDRADERM HYAL krem nawilżający 50 ml / fot. materiał prasowy

HIDRADERM HYAL serum liposomowe 30 ml – poza trzema rodzajami kwasu hialuronowego, zawiera także retinol zamknięty w liposomach, który stymuluje syntezę kwasu hialuronowego oraz koncentrat ceramidów, kwasów tłuszczowych i fitosfingozyny. Poza intensywnym nawilżaniem i działaniem przeciwstarzeniowym, zapewnia unikatową zdolność odbudowywania uszkodzonej warstwy ochronnej skóry. Do stosowania rano i wieczorem.

HIDRADERM HYAL serum liposomowe 30 ml

HIDRADERM HYAL serum liposomowe 30 ml / fot. materiał prasowy

HIDRADERM HYAL Mleczko do ciała 400 ml – zawiera trzy rodzaje kwasu hialuronowego oraz olej jojoba i olej ze słodkich migdałów. Przeznaczony zwłaszcza do suchej skóry.

HIDRADERM HYAL Mleczko do ciała 400 ml

HIDRADERM HYAL Mleczko do ciała 400 ml / fot. materiał prasowy

Dzięki stosowaniu preparatów nowej generacji HIDRADERM HYAL Laboratorium Sesderma, stanowiących bezpośrednie źródło kwasu hialuronowego, zapewniamy naszej skórze dogłębne nawilżenie, które jest warunkiem jej młodego i zdrowego wyglądu.

 Więcej na temat nawilżania można znaleźć na naszej stronie www.sesderma.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ