Sunday, June 16, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Jaki kosmetyk do opalania?

Jaki kosmetyk do opalania?

Pamiętaj, że to jak zadbasz dzisiaj o swoją skórę, zaowocuje pięknym i młodym wyglądem na lata. Nie zapomnij o właściwej ochronie przed słońcem.

Za dzisiejszy, właściwy wybór preparatów zapewniających ochronę przeciwsłoneczną, antyoksydacyjną oraz naprawiających uszkodzenia powstające w strukturze DNA komórek, cera odwdzięczy się nam zdrowym, promiennym i młodym wyglądem.

Zachowanie pięknej i zdrowej cery wiąże się z zapewnieniem jej właściwej pielęgnacji oraz skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Dokonując wyboru odpowiedniego preparatu chroniącego naszą skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego, warto zadbać o to, by zawierał on nie tylko filtry fizyczne i chemiczne blokujące promieniowanie UVA i UVB, odpowiednio wysoki faktor spf, ale także składniki, które zapewnią nam neutralizację i naprawę uszkodzeń, które powstają na poziomie DNA komórek skóry w wyniku nadmiernego nasłonecznienia oraz pod wpływem wolnych rodników.

Wskutek promieniowania UV, które wnika w naszą skórę i dociera do komórek, powstają tzw. dimery tymidynowe, które zaburzają i modyfikują strukturę DNA komórek. W wyniku tego na naszej skórze pojawiają się widoczne oznaki starzenia – zmarszczki, przebarwienia, zwiotczenie, utrata elastyczności i szorstkość. Wybór odpowiedniej fotoprotekcji ma ogromny wpływ na stan naszej skóry, co z kolei ma bezpośrednie przełożenie na jej wygląd i związane z tym nasze samopoczucie.

Jaki preparat, taka ochrona

Jakie więc preparat do ochrony promieniowaniem słonecznym wybrać? Taki, który spełnia wszystkie warunki nowoczesnej i skutecznej ochrony przeciwsłonecznej i antyoksydacyjnej.

Nowa linia REPASKIN Laboratorium Sesderma została stworzona, by chronić, neutralizować wolne rodniki i naprawiać uszkodzenia na poziomie DNA komórkowego. Produkty REPASKIN zawierają unikalne i skuteczne połączenie substancji czynnych: filtrów fizycznych i chemicznych, antyoksydantów (zielona herbata, ostropest palmisty, ergotioneina, pochodna resweratrolu ) oraz enzymy reperujące uszkodzenia DNA – fololiazę, endonukleazę i oksoguaninę, aminokwasy oraz cynk.

Skuteczność preparatów REPASKIN zawdzięczamy specjalnej formule ze składnikami aktywnymi zamkniętymi w liposomach. Jak większość nowoczesnych produktów marki Sesderma linia REPASKIN została stworzona w oparciu o nanotechnologię, pozwalającą na przenoszenie w głąb skóry substancji czynnych zamkniętych w nanometrycznych liposomach o wysokiej zdolności penetracji. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania osiągamy większą stabilność formuły, wyższą zdolność penetracji oraz uwalnianie substancji czynnych w miejscu docelowym.

W zależności od twojego typu skóry, jaką konsystencję kremu lubisz najbardziej i w okoliczności chcesz się chronić przed słońce na rynku odstępne są zróżnicowane preparatu.

W linii REPASKIN Do wyboru mamy ich kilka:

REPASKIN ŻEL ŁAGODZĄCY PO OPALNIU

Zdjęcie 1 z 4

Preparat o działaniu nawilżającym, łagodzącym i reperującym uszkodzenia spowodowane przez promieniowanie słoneczne. / fot. materiał prasowy

 

Po więcej informacji zapraszamy na www.sesderma.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ