Tuesday, July 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Serum Samarité ‒ kosmetyk pełen sekretów

Serum Samarité ‒ kosmetyk pełen sekretów

Podaruj swej skórze to, co najlepsze

serum samarite laboratorium

Barbara Zapisek, Samarite / fot. materiały Partnera

Czym jest Divine Secret Serum Samarité? Na jakie potrzeby skóry odpowiada? Jaki jest sekret jego skuteczności? Na te pytania odpowiada mgr chemii Barbara Zapisek, technolożka, specjalizująca się w wyszukiwaniu nieszablonowych składników i popularyzowaniu ich na rynku kosmetycznym. Wprowadziła na rynek ponad tysiąc receptur, z których większość okazała się bestsellerami. Jak Divine Secret Serum – kosmetyk o tak bogatym składzie, że w 28 dni* cofa wiek skóry!

 

Skąd pomysł na taki kosmetyk, jak Divine Secret Serum Samarité?

Barbara Zapisek: Historia powstania Divine Secret Serum Samarité to historia tworzenia „kosmetyku wszech czasów” – miałam niepowtarzalną okazję, by podjąć właśnie takie wyzwanie. Produkt miał zaspokajać wszystkie możliwe potrzeby skóry – począwszy od skór młodych i cer z problemami, a skończywszy na skórach dojrzałych, z prawie wszystkimi możliwymi niedoskonałościami i oznakami starzenia. Co niezwykle istotne, mogłam, nie zwracając uwagi na ceny, sięgnąć po najbardziej wyrafinowane surowce. Taka sytuacja jest warta uwagi, ponieważ nie zdarzyła się nigdy w mojej ponad czterdziestoletniej pracy technologicznej! Myślę, że wielu technologów, zaangażowanych w opracowywanie receptur kosmetycznych, marzy o takiej możliwości.

61 składników aktywnych to dużo w dobie mody na coraz krótsze INCI. Dlaczego skład Divine Secret Serum Samarité jest aż tak bogaty?

Serum skonstruowane jest według idei „diety bogatej dla skóry”, która umożliwia pobieranie przez skórę składników najpotrzebniejszych w danej chwili, w określonym czasie i na pewnym etapie życia. Musiałam dokonać dokładnej selekcji ogromnej liczby dostępnych surowców kosmetycznych, aby zastosować wszystko to, co najbezpieczniejsze, najrzetelniej przebadane, wyjątkowo skuteczne i czego stosowanie gwarantuje najlepszy efekt. W takiej segregacji bardzo pomogło mi wieloletnie doświadczenie w branży kosmetycznej, znajomość wielu składników i firm o nieskazitelnej reputacji, które gwarantowały skuteczność działania, potwierdzoną badaniami klinicznymi. Dlatego w Divine Secret Serum, podobnie jak w innych produktach marki Samarité, poszliśmy „pod prąd” względem aktualnego trendu krótkich składów. Przeżyłam już wiele trendów, które wcześniej czy później się kończyły (podobnie jak moda), lecz jedynym zamysłem było stworzenie kosmetyku o bardzo wysokiej skuteczności, szerokim spektrum działania i maksymalnie bezpiecznego dla skóry.

Czyli sekretem skuteczności Divine Secret Serum Samarité jest unikalny skład?

Tak. Receptura zawiera różnego rodzaju peptydy, kwasy hialuronowe o zróżnicowanej wielkości cząsteczek, wiele wspaniałych, działających synergicznie ziół czy witaminę C-Tetra, która jest bardzo stabilna i posiada znakomite, wielokierunkowe działanie. Wszystkie te surowce zawieszone zostały w naturalnej bazie z bardzo niewielką zawartością wody „konstrukcyjnej”, czyli jedynie tej niezbędnej do rozpuszczenia niektórych składników. Trzeba przy tym wyraźnie zaznaczyć, że żaden ze składników nie uczyni krzywdy zbyt młodej skórze i nie jest dla niej niewłaściwy. Każdy z nich działa kapitalnie w przypadku skóry z oznakami starzenia, zmarszczkami czy plamami, suchej, szorstkiej, poszarzałej, która utraciła naturalny blask.

Po co skórze potrzebne są różne peptydy i kwasy o zróżnicowanej wielkości cząsteczek?

Każdy układ peptydowy ma wpływ na inny rodzaj zmarszczek, a każdy z kwasów hialuronowych działa odmiennie w zależności od swojej budowy i wielkości, zaopatrując w wilgoć różne warstwy epidermy oraz jej powierzchnię. Taka synergia działania w znacznym stopniu wygładza zmarszczki i zabezpiecza skórę przed ucieczką wody (TEWL) nawet w skrajnych okolicznościach (upały, klimatyzacja etc.).

samarite

fot. materiały Partnera

Jakie składniki Divine Secret Serum Samarité mają działanie antyoksydacyjne i dlaczego jest to tak istotne dla skóry?

Nadmiar wolnych rodników i niewystarczająca ilość przeciwdziałających im antyoksydantów prowadzi do tak zwanego stresu oksydacyjnego. W efekcie dochodzi do zniszczenia struktury białek budujących skórę oraz spowolnienia naturalnej regeneracji. Proces wolnorodnikowy przyspiesza także nieprawidłowe wydzielanie melaniny, co nasila problem przebarwień. Problemy te mogą dotknąć każdy rodzaj skóry – młodą, trądzikową, wrażliwą, dojrzałą czy eksponowaną na smog. Dlatego Divine Secret Serum Samarite jest bogatym źródłem wielu silnych antyoksydantów, jak witamina C o zwiększonej przyswajalności, witaminy B3 i B9 oraz liczne antyoksydanty pochodzenia naturalnego.

Jakiej skórze dedykowane jest Divine Secret Serum Samarité?

Dla skór młodych Divine Secret Serum Samarité może stanowić 28 dniową kurację, wspierającą skórę w walce z procesami wolnorodnikowymi i spowalniającą proces starzenia. Dla skór z widocznymi procesami starzenia lub problemem wrażliwości może stanowić nie tylko kurację, ale w razie potrzeby także codzienny kosmetyk budujący efektywną pielęgnację. Natomiast po zabiegach kosmetycznych i medycyny estetycznej kosmetyk wesprze procesy regeneracji oraz pozwoli cieszyć się jak najdłużej efektami profesjonalnych kuracji.

Jak dowiedziono skuteczności działania Divine Secret Serum Samarité?

Wszystkie informacje zawarte na opakowaniu Divine Secret Serum Samarité są potwierdzone nie tylko przez probantów, którzy je stosowali, ale również mają dowody w wynikach badań aparaturowych z dwóch niezależnych ośrodków certyfikujących. Udowodniono skuteczność kosmetyku w zakresie nawilżenia, poprawy sprężystości skóry, odzyskania przez nią jędrności i gładkości, rozświetlenia, jak również spłycenia różnej głębokości zmarszczek. Niezwykle istotny jest również zapach, pochodzący z ekstraktów, a nie z syntetycznej kompozycji zapachowej, oraz komfort użycia i niebywała wydajność preparatu. Wszystkie te zadania spełnia nasze Divine Secret Serum Samarité i jesteśmy dumni, że udało się zaspokoić znakomitą większość oczekiwań naszych Klientek.

 

*50% osób potwierdza na podstawie badań aplikacyjnych

Samarité DIVINE SECRET SERUM, cena rekomendowana: 299 zł/30 ml

Więcej na: https://samarite.pl/

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ