Monday, June 24, 2024
Home / Kultura  / Film  / Seriale i filmy na święta Bożego Narodzenia

Co warto obejrzeć w trakcie przerwy świątecznej? Kevin sam w domu jest tak kultowy, że nasuwa się jako pierwszy, gdy zastanawiamy się, co obejrzeć w okresie bożonarodzeniowym. Sytuacyjną świąteczną komedię znają niemal wszyscy. Chłopiec, którego rodzice zapomnieli zabrać w podróż świąteczną, przez sporą gromadkę dzieci oraz pośpiech, musi sobie sam poradzić z dwójką złodziei próbujących obrabować jego dom. Jeśli od Kevina wolisz filmy bardziej romantyczne, to koniecznie przeczytaj ten krótki ranking. Oto zestawienie mniej znanych filmów i seriali na święta z Netfliksa, wśród których znajdziesz coś dla siebie!

 

Seriale na święta

Facet na święta 

Emocjonalny rollercoaster gwarantowany! Bardzo wciągający komediowy norweski serial na święta. Dwa sezony z pewnością obejrzysz w ciągu jednego posiedzenia. Pielęgniarka Johanne byłaby szczęśliwą singielką, ale zewsząd dostaje sygnały, że powinna znaleźć sobie męża. Trzy lata wcześniej była w szczęśliwym związku, o którym rodzina nie pozwala jej zapomnieć. Traktują ją jak dziecko i próbują kierować jej życiem. Pierwszego grudnia, przy obiedzie pod naciskiem wścibskich członków rodziny, Johanne ogłasza, że ma chłopaka – co oczywiście nie jest prawdą. W ten sposób rozpoczyna desperackie poszukiwania. Ma dwadzieścia cztery dni na znalezienie dla siebie ideału.

 

Dash i Lily

Ta dwójka ma spędzić święta samotnie. Lily za namową brata postanawia znaleźć swoją drugą połówkę. Dash chce przetrwać święta, których nie znosi. Uważa, że są wymuszone, a pary mylą w tym czasie świąteczną radość z miłością. Oboje kochają książki, rozpoczynają znajomość od znalezienia czerwonego zeszytu ukrytego w księgarni i gry w wyzwania. Spędzają święta Bożego Narodzenia, tak jak chcą – robią wszystko na co sami by się nie zdobyli. Serial na święta skierowany do młodzieży pełen świątecznego klimatu i humoru.

Zobacz też:
Najgorsze święta. Zepsuła wigilię, bo krzywo skleiła uszka

Filmy na święta

kadr z filmu randki na święta

Kadr z serialu „Randki od święta” / fot. materiały prasowe Netfliksa


Masz ochotę na więcej filmów? Przeczytaj koniecznie:

Najlepsze filmy świąteczne

 

Randki od święta

Komedia romantyczna na święta, która nie opowiada o miłości od pierwszego wejrzenia. Sloane i Jackson poznają się w kolejce do zwrotu towaru pewnego sklepu odzieżowego. Oboje przeżyli okropne Boże Narodzenie i zgodnie dochodzą do wniosku, że nie chcą samotnie obchodzić świąt. Ciotka Sloane podczas kolacji wigilijnej przyznaje się, że jest szczęśliwa, ponieważ na każde święto ma partnera.  Sloane mówi o tym Jacksonowi, który podłapuje pomysł i zaprasza ją na randkę podczas imprezy sylwestrowej. Dziewczyna nie chce się zgodzić, ale Jackson daje jej wizytówkę i poprosi, by zadzwoniła, gdy zmieni zdanie. Ostatecznie wychodzą razem w sylwestra i świetnie się bawią. Niczego od siebie nie oczekują. Jackson oferuje, że spędzi z nią każde święta, ale ona się nie zgadza. Do czasu, gdy przypadkiem wpadają na siebie w walentynki, a on ratuje ją przed byłym.

 

Last Christmas

Ten intrygujący film na święta zdecydowanie spodoba się osobom o mocnych nerwach. Emigracja, transplantacja, depresja. To jeden z wielu wątków, które dostrzeżemy w filmie. Jakby tego było mało, obraz porusza motyw zagubienia w rzeczywistości! Kate, która pracuje w sklepie z świątecznymi ozdobami, obsługuje klientów w przebraniu elfa. Nie dogaduje się z mamą, więc pomieszkuje u znajomych i wiedzie bardzo „niedorosłe” życie. Uczestniczy w przesłuchaniach, ponieważ jest zawodową śpiewaczką i chciałaby zarabiać w ten sposób. Bezskutecznie. Pewnego dnia poznaje dziwnego mężczyznę, który pokazuje jej, że powinna zmienić swoje postępowanie. Dzięki niemu angażuje się jako wolontariuszka w schronisku dla bezdomnych i przy okazji spełnia swoje marzenie. 

 

Uwolnić Mikołaja

To film na święta dla całej rodziny, nawet najmłodszych. Gratką dla widzów z wszystkich grup wiekowych, może być to, że głosu użyczają znani polscy aktorzy. Usłyszymy  m.in.: Andrzeja Grabowskiego, Mateusza Pawłowskiego, Jarosława Boberka, Wojciecha Paszkowskiego, Maję Hirsch czy Janusza Witucha. Historia zaczyna się od zwolnienia z aresztu Steve’a, który bardzo chce się zobaczyć z synem. Niestety jego była żona bardzo mu to utrudnia. W nocy dzwoni do niego syn Tom i twierdzi, że w garażu jest święty Mikołaj. Okazuje się, że św. Nick testował nowe sanie i rozbił się, a renifery, które się rozbiegły trafiły do schroniska dla zwierząt. Na drugi dzień przyłapano Mikołaja na próbie kradzieży reniferów i aresztowano. Tak oto Tom i Steve wyruszają na misję ratowania świąt.

 

Kronika świąteczna 1 i 2 

To familijny film na święta mający swoją kontynuację. Święty Mikołaj lubi ryzyko i szybkie samochody, jest ubrany w skórę, chodzi na siłownię i śpiewa rockowe piosenki. Na początku pierwszej części poznajemy nagrania z świąt rodziny Pierce’ów, które nagrywają od końca dwudziestego wieku do 2017 roku. Faktyczna akcja zaczyna się rok później. Tedy schodzi na złą drogę. Jego młodsza siostra chciałaby spędzać z nim więcej czasu. Kiedy zauważa na jednym świątecznym nagraniu rękę Mikołaja, prosi brata, by pomógł jej go przyłapać. Tak trafiają do sań świętego i przez to muszą pomóc mu ratować święta. W drugiej części rodzeństwo też musi ratować gwiazdkę – wszystko przez złe zachowanie pewnego elfa, który złamał zasady i przemienił się w człowieka. 

 

Gabriela Isakiewicz

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ