Sunday, July 14, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Serial „Glow” i lata 80-te!

Serial „Glow” i lata 80-te!

Moda lat 80. powraca wraz z Netlixowym serialem „Glow”! Zobacz najlepsze stylizację.

glow, wrestling, lata 80, netflix,

„Glow” jest dziesięcioodcinkowym serialem, zainspirowanym prawdziwą historią kobiecej ligi wrestlingu. Nowa produkcja Netflixa opowiada o czternastce zdesperowanych kobiet, które, z różnych powodów, decydują się wziąć udział w castingu do nowego programu telewizyjnego, prezentującego walki kobiet. Serial koncentruje się nie tyle na samej walce, ile na kulisach absurdalnego programu, odsłaniając tajniki przygotowania zawodniczek wrestlingu do swoich kiczowatych i w całości wyreżyserowanych występów. Są więc charakterystyczne dla lat 80-tych ubrania, wielkie fryzury, jaskrawe makijaże, no i oczywiście muzyka, która porywa do dalszego oglądania. Postanowiliśmy porozmawiać z Beth Morgan, projektantką kostiumów o obsesyjnej modzie lat osiemdziesiąt i przypomnieć jakie prawa wtedy liczyły się

serial, glow, kobiety, wrestling

#Zacznijmy od początku…

„Przed rozpoczęciem pracy nad „Glow”, przygotowałam  tablice graficzne dla każdego bohatera. Jak już ułożyłam sobie w głowie jak ma wyglądać dany bohater zrobiłam zestawienie rzeczywistych katalogów i filmów z lat osiemdziesiątych jako inspiracji. Dużo podpatrywałam z teledysków Madonny, katalagów JC Penney czy filmy typu „Just Wanna Fun” z Sarah Jessica Parker. To wszystko było dla mnie naprawdę inspirujące” mówi Beth Morgan.

beth morgan, glow, lata 80, wrestling

fot. Beth Morgan

#Look 1: Moherowy sweter 

„Oh, nikt już ich po prostu nie robi!” Morgan mówi o krótkim, pastelowym sweterku firmy Debbie i dodaje: „Ten sweter był idealny dla Betty (Gilpin, która gra Debbie), ponieważ ona ma doskonałe ciało aby ubierać ją w stylistyce lat osiemdziesiątych. Betty mało kiedy potrzebowała jakichkolwiek zmian, po prostu cokolwiek założyła, to dobrze wyglądała. To było niesamowite”.

netlix, glow, erica parise, lata 80, wrestling

fot. Erica Parise/Netflix

#Look 2: Kurtka unisex

„W latach osiemdziesiątych, ludzie nie mieli wielu rzeczy… Mieli jedną kurtkę na jesień i jedną na wiosnę. Nie było też zbytnio dużego wyboru. Chciałam aby Ruth, graną przez Alison Brie miała jedną kurtkę, która sprawiła, że jej delikatne ciało chociaż trochę nabierze męskości. Szukanie tej kurtki wyglądało jak prawdziwe poszukiwanie i ratowanie lat osiemdziesiątych” mówi Morgan.

glow, erica parise, netflix, wrestling

fot. Erica Parise/Netflix

#Look 3: Luksusowy dress

„Na długo przed Juicy Couture, dominowały aksamitne dresy. Nie było całych białych spodni od Gucci, ale ja postanowiłam połączyć te dwa style.  To zabawne, że Debbie pokazuje się w takiej stylizacji, w domu niższej klasy, a ona jest w idealnym, nieskazitelnym białym dresie od Gucci, czekając, aż bracia Carmen będą trenować ją w tym cholernym ringu.”

netlix, glow, erica paradise, lata 80, wrestling

fot. Erica Parise/Netflix

#Look 4: Krótki top i Reebok

„Kiedy dziewczyny stały się bardziej wysportowane, zaczęłam wprowadzać więcej kolorów do ich stylizacji: począwszy od różowych Reebokow, skarpetek i krótkich topów. Zestawienie krótkich szortów z rajstopami to było świetne odzwierciedlenie z filmu „Just Wanna Fun” z Sarah Jessica Parker, którą podpatrywałam w tym filmie”.

beth morgan, glow, lata 80, wrestling

fot. Beth Morgan

#Look 5: Pastelowa garsonka

„Model garsonki zmieniał się wielokrotnie w latach osiemdziesiątych, ale jest jeden element, który wyraźnie się wyróżniał. To był kolor pastelowy” mówi Morgan i dodaje: ”Ta zielono-miętowa garsonka od Escady, którą nosiła Ruth, sprawiała, że mogłaś być świadoma jej ceny, a z drugiej strony zbytnio nie wyróżniałaś się”.

garsonka, beth morgan, glow, wrestling

fot. Beth Morgan

#Look 6: Wzorzyste leginsy

„Uwielbiałam ubierać Dawn (Rebekka Johnson) i Stacey (Kimmy Gatewood) we wzorzyste leginsy a dopełnieniem stylizacji były grube, długie skarpety” mówi Morgan

beth morgan, lata 80, glow, wrestling

fot. Beth Morgan

#Look 7: Kolczyki

„Jednym z największych moich odkryć z lat osiemdziesiątych, to kolczyki z motywem „king konga”. Nie mogłam uwierzyć, jak je znalazłam w jednym ze sklepów w Los Angeles. Down i Stacey nie mogły opuścić domu bez takiej biżuterii!”

beth morgan, wrestling, glow, lata 80

fot. Beth Morgan

#Look 8: Kurtka bomberka

Ta konkretna kurtka w paski, Americana, noszona przez Betty w ringu, podczas treningów, pochodziła z trasy Bruce Springsteena po Stanach Zjednoczonych, która rozpoczęła się w 1984 roku. Każdy chciał mieć taką kurtkę. To była wspaniała rzecz w latach osiemdziesiątych: kobiety o każdym kształcie i rozmiarze mogły założyć taką kurtkę i wyglądać niesamowicie”.

erica paradise, netlix, glow, lata 80, wrestling

fot. Erica Parise/Netflix

#Look 9: Pasek

„Mam obsesję na punkcie pasków!  Wszystkie, duże paski miały powodzenie a, przede wszystkim, to był taki klucz do wyglądu w latach osiemdziesiątych” mówi Morgan i dodaje: „autentyczność prawdziwego stylu vintage jest czymś, co „mówi o mnie”, a jej dopełnieniem są akcesoria. „Recess” ma najlepsze paski jakie kiedykolwiek widziałem”.

beth morgan, glow, wrestling

fot. Beth Morgan

#Look 10: Długa jeansowa spódnica

„Długą jeansową spódnicę zestawiałam ze sportowymi butami, co w latach osiemdziesiątych było bardzo popularne” mówi Morgan i dodaje: „Ruth chce być poważnie traktowana, więc wybiera długą spódnicę dżinsową, aby dać jej bardziej autorytatywny wygląd niż kobieta w krótkiej spódnicy”.

beth morgan, glow, wrestling

fot. Beth Morgan

Flare!: flare.com.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ